dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 137
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 2739
  1. #2401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Dla zakladu energetycznego oplacalnosc taka sama a dla konsumentow rozna. Oplacalnosc bedzie sprawa bardzo indywidualna. Jak liczylem swego czasu stawki miesieczne i godzinowe to wychodzilo podobne.
    Masz na myśli to liczenie, do którego dałem linka? Wtedy źle liczyłeś, bo liczyłeś ilość godzin x cena godzinowa - a to nie ma znaczenia. Ważna ilość kWh oddana do sieci w danej godzinie (dla utrudnienia jeszcze nie ta z licznika - a ta po uwzględnieniu bilansowania godzinowego i międzyfazowego) x cena z tej godziny.

  2. #2402
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.838

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Co Wy na to:
    Załącznik 468653

    Więcej produkuje dziś PV niż bloki na węgiel. Co z tego nadal kupujemy prąd od państw sąsiadujących
    A wiatraki stoją jak wryte mimo solidnego wiatru dziś u mnie , zastanwiam się czy ci ludzie mają dobrze ułożone klepki .

  3. #2403
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A wiatraki stoją jak wryte mimo solidnego wiatru dziś u mnie , zastanwiam się czy ci ludzie mają dobrze ułożone klepki .
    No, mają!
    Kontrakty na prąd tak podpisano, że jak go nie odbierzesz to płacisz kary wysokie.
    TANIEJ jest zatrzymać SWOJE wiatraki i PV aby odebrać to, co trzeba.
    TAMTYM sieci by się popierdoliły od nadmiaru energii - więc jest mus.
    Artykuł o tym jakiś czytałem.
    Napisali,że dobrze, że wiatrakom i PV kar wypłacać nie muszą, a jak muszą - to malutkie.

    Adam M.

  4. #2404

    Domyślnie

    Przy dużych farmach PV czy wiatraki to nie ważne czy odbierają, czy zatrzymają (a wieje) kasa wpada do sakiewki.

  5. #2405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli to liczenie, do którego dałem linka? Wtedy źle liczyłeś, bo liczyłeś ilość godzin x cena godzinowa - a to nie ma znaczenia. Ważna ilość kWh oddana do sieci w danej godzinie (dla utrudnienia jeszcze nie ta z licznika - a ta po uwzględnieniu bilansowania godzinowego i międzyfazowego) x cena z tej godziny.
    nie, liczylem dla kazdej godziny po bilansowaniu bo Energa ladnie kiedys udostepniala arkusze w excelu i latwo mozna bylo policzyc (teraz arkusze sie zmienily i jest trudniej policzyc)

    edit:
    tamto liczenie dotyczylo czemu srednia miesieczna jest rozna od srednej wyliczonej wg godzin
    Ostatnio edytowane przez Patatay ; 09-04-2024 o 14:19

  6. #2406
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.838

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, mają!
    Kontrakty na prąd tak podpisano, że jak go nie odbierzesz to płacisz kary wysokie.
    TANIEJ jest zatrzymać SWOJE wiatraki i PV aby odebrać to, co trzeba.
    TAMTYM sieci by się popierdoliły od nadmiaru energii - więc jest mus.
    Artykuł o tym jakiś czytałem.
    Napisali,że dobrze, że wiatrakom i PV kar wypłacać nie muszą, a jak muszą - to malutkie.

    Adam M.
    Czyli po Polskiemu norma , że tez wszędzie musimy miec takich ułomków .rządzą nami idioci to idioci zajmują się energią ,pełne mordy frazesów a szkoda słów.

  7. #2407
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Czego chcesz...
    Jak debile wybierają ciągle tych samych idiotów to jest jak jest!
    Naród za mało po dupie jeszcze dostał, ale...
    Pochlipywać zacznie w lipcu, jak nowe faktury za prąd przyjdą.
    Płacz i rwanie włosów będzie miesiąc później, jak nowe ceny energii w towar wejdą.
    Do tego ujemne ceny energii w układzie godzinowym sprawią. że właściciele PV za każdą wyprodukowaną kWh dostaną fakturę do zapłacenia.
    Znasz kogoś co już wie jak będzie korzystał z EE w warunkach cogodzinnej lub co kwadrans (jak twierdzą niektórzy) zmienności cen ?

    Adam M.

  8. #2408

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Znasz kogoś co już wie jak będzie korzystał z EE w warunkach cogodzinnej lub co kwadrans (jak twierdzą niektórzy) zmienności cen ?
    Adam M.
    Coś mi sąsiad wspominał że jak mu pożyczę podłączony przedłużać to jakoś pomoże te nadwyżki opędzlować, ale to po 2035r bo ja mam stare zasady. Możemy nawet jakiś licznik wpiąć i coś tam odpali za 1kwh, jak mu się spodoba to odłącza się od sieci i pożycza ten przedłużacz na dłużej.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #2409
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    666

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czego chcesz...
    Jak debile wybierają ciągle tych samych idiotów to jest jak jest!
    Naród za mało po dupie jeszcze dostał, ale...
    Pochlipywać zacznie w lipcu, jak nowe faktury za prąd przyjdą.
    Płacz i rwanie włosów będzie miesiąc później, jak nowe ceny energii w towar wejdą.
    Do tego ujemne ceny energii w układzie godzinowym sprawią. że właściciele PV za każdą wyprodukowaną kWh dostaną fakturę do zapłacenia.
    Znasz kogoś co już wie jak będzie korzystał z EE w warunkach cogodzinnej lub co kwadrans (jak twierdzą niektórzy) zmienności cen ?

    Adam M.
    Może tak jak dotychczas?
    Taryfy dynamiczne to nie jest jakaś nowość. Inne kraje mają je od dawna. Wiele osób wybrało je świadomie, mają korzyści dzięki nim.

    A jak kogoś stać to nie będzie w ogóle patrzył na te cenniki.

    Jeszcze innaczej mają osoby w sytuacji jak ja. W ogóle nie interesuje mnie cena. Eksport mogę też całkiem zatrzymać.
    Ale marne szanse na ceny ujemne dla odbiorcy końcowego. Nawet dla prosumentów.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 09-04-2024 o 19:47
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  10. #2410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale marne szanse na ceny ujemne dla odbiorcy końcowego. Nawet dla prosumentów.
    Spokojnie doczekasz się nie masz magazynu nie chcesz pruntu z sieci to płać za wprowadzenie energii do sieci. Opie toż Ty szkodnik pierwszej wody, za prunt niewiele płacisz a jeszcze chcesz na tym zarabiać? Nie dla psa kiełbasa!!!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #2411
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Coś mi sąsiad wspominał że jak mu pożyczę podłączony przedłużać to jakoś pomoże te nadwyżki opędzlować, ale to po 2035r bo ja mam stare zasady. Możemy nawet jakiś licznik wpiąć i coś tam odpali za 1kwh, jak mu się spodoba to odłącza się od sieci i pożycza ten przedłużacz na dłużej.
    Nawet o tym nie myśl!
    Miłościwie nas obdzierający podatkami i daninami ZANIECHALI pobierania akcyzy za to co Ci Twoje PV wypracowało.
    Sprzedasz lub tylko użyczysz choćby 100W to naliczą akcyzę, podatki, daniny i należności.
    Ze śmiechu się nie pozbierasz!!!

    Wyobraź sobie że... przejcie na off-grid NICZEGO NIE ZMIENI!!!
    TYLKO ONI MOGĄ NA TYM ZARABIAĆ!
    A naród ma płakać i płacić.

    Wyjaśniam - ONI : Ci polskojęzyczni co trzymają sznurki i pilnują korzyści SWOJEJ nacji.

    Adam M.

  12. #2412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    666

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Spokojnie doczekasz się nie masz magazynu nie chcesz pruntu z sieci to płać za wprowadzenie energii do sieci. Opie toż Ty szkodnik pierwszej wody, za prunt niewiele płacisz a jeszcze chcesz na tym zarabiać? Nie dla psa kiełbasa!!!
    zarabianie mi nie w głowie.
    Wystarczy jak kosztów nie będzie.
    Znam swe miejsce
    A w te koszta wrzuciłem właściwie wszystko. Więc tylko tyle wystarczy
    Na tą chwilę od końca marca do dziś jestem samowystarczalny. Tak mniej więcej do października końca powinno się utrzymać.
    Nie licząć kilku czy kilkudziesięciu ciemnych ulewnych dni.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  13. #2413

    Domyślnie

    Adam ja rozumiem ale ja zapomniałem odpiąć przedłużacza, pożyczając go sąsiadowi. Ja nie jestem winny, ani on. Ja pożyczyłem sprzęt a on znalazł w nim prąd. Max co najwyżej podatek od znalezienia 10%. A zresztą to trawą zarosło a Policja do mnie na działkę wejdzie tylko po okazaniu podpisanego przez prokuratora świstka, a jak nie to muszą w zębach donieść w kilka dni a co ja odłącze i kiedy przed przyjęciem panów to moja brocha nie podłączone nie działa - jak w autobusie masz skasowany OK, nie skasowany kara. Wystarczy znać swoje prawa Policajt nie przeskoczy mi przez furtkę
    EDIT: a z założenia mam na przedpokoju w sejfie broń i amunicję, jak wychodzę z domu (na prywatnej posesji) to w jednej kieszeni mam broń a w innej amunicję - zgodnie z prawem. Oczywiście nie straszę ino informuje że mam wraz z pozwoleniem, a zanim oni to ogarną to ja mogę jeszcze obiad ugotować. Spróbuj poinformować Policjanta że masz broń w jednej kieszeni a w drugiej amunicje, w tym momencie prunt go guzik obchodzi.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 09-04-2024 o 21:52
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #2414
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Przeskoczy! Przecież to debile z łapanki!
    Ne zapomnij na furtce wypisać, że pieseła masz a on nie kumaty i mundurów nie rozróżnia.
    Gryzie każdą dupę jak leci - byle obca!

    Adam M.

  15. #2415

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Przeskoczy! Przecież to debile z łapanki!
    Ne zapomnij na furtce wypisać, że pieseła masz a on nie kumaty i mundurów nie rozróżnia.
    Gryzie każdą dupę jak leci - byle obca!

    Adam M.
    Chłopie niech skacze za wtargnięcie bez przyczyny - leży, za legitymowanie bez paragrafu - leży, przeszukanie - leży, bez pracy bo kamery na podjeździe to pokażą. Nie znajdzie w domi nic nielegalnego, a jeśli coś to wraz z receptą w org. pudełeczku i receptą, broń no sportowa i pozwolenie jest na chyba 12 szt. w sejfie a że 1 mogę nosić to znajdzie w moich spodniach. Niech wchodzą!!!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #2416
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    912

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nawet o tym nie myśl!
    Miłościwie nas obdzierający podatkami i daninami ZANIECHALI pobierania akcyzy za to co Ci Twoje PV wypracowało.
    Sprzedasz lub tylko użyczysz choćby 100W to naliczą akcyzę, podatki, daniny i należności.
    Ze śmiechu się nie pozbierasz!!!

    Wyobraź sobie że... przejcie na off-grid NICZEGO NIE ZMIENI!!!
    TYLKO ONI MOGĄ NA TYM ZARABIAĆ!

    A naród ma płakać i płacić.

    Wyjaśniam - ONI : Ci polskojęzyczni co trzymają sznurki i pilnują korzyści SWOJEJ nacji.

    Adam M.
    Ja przy swoim zużyciu na poziomie 5000 kWh rocznie planowałem małe PV na poziomie 3kWp i wpięcie go do sieci . Ale chyba zmienię opcję na inną. Wszystko co prądożerne mam w kotłowni a lodówka jest "przez ścianę" . Poczekam tylko na jakieś większe stacje zasilania i niższe ceny, do tego kilka paneli. Bojler, studnia, oczyszczalnia, zmiękczacz , lodówka polecą od marca ze słońca. Za resztę zwyczajnie zapłacę. Ale to dopiero jak poznamy ceny w lipcu.

    Walka żeby było za darmo jest bez sensu.

    W weekend byłem u znajomych, za mieszkanie 46 mkw płacą już 900zł czynszu plus media .
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  17. #2417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czego chcesz...
    Jak debile wybierają ciągle tych samych idiotów to jest jak jest!
    Naród za mało po dupie jeszcze dostał, ale...
    Pochlipywać zacznie w lipcu, jak nowe faktury za prąd przyjdą.
    Płacz i rwanie włosów będzie miesiąc później, jak nowe ceny energii w towar wejdą.
    Do tego ujemne ceny energii w układzie godzinowym sprawią. że właściciele PV za każdą wyprodukowaną kWh dostaną fakturę do zapłacenia.
    Znasz kogoś co już wie jak będzie korzystał z EE w warunkach cogodzinnej lub co kwadrans (jak twierdzą niektórzy) zmienności cen ?

    Adam M.
    Adam ale ceny rynkowe dla przedsiębiorców już są od klimy lat. Te piosowskie protezy i blokady cen dotyczą gosp domowych i sfery publicznej. Jaki wpływ ma wzrost cen prądu u kogoś w bloku
    Na wzrost cen w sklepie ?

  18. #2418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czego chcesz...
    Jak debile wybierają ciągle tych samych idiotów to jest jak jest!
    Naród za mało po dupie jeszcze dostał, ale...
    Pochlipywać zacznie w lipcu, jak nowe faktury za prąd przyjdą.
    Płacz i rwanie włosów będzie miesiąc później, jak nowe ceny energii w towar wejdą.
    Do tego ujemne ceny energii w układzie godzinowym sprawią. że właściciele PV za każdą wyprodukowaną kWh dostaną fakturę do zapłacenia.
    Znasz kogoś co już wie jak będzie korzystał z EE w warunkach cogodzinnej lub co kwadrans (jak twierdzą niektórzy) zmienności cen ?

    Adam M.
    Adam ale ceny rynkowe dla przedsiębiorców już są od kilku lat. Te piosowskie protezy i blokady cen dotyczą gosp domowych i sfery publicznej. Jaki wpływ ma wzrost cen prądu u kogoś w bloku
    Na wzrost cen w sklepie ?

  19. #2419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    nie, liczylem dla kazdej godziny po bilansowaniu bo Energa ladnie kiedys udostepniala arkusze w excelu i latwo mozna bylo policzyc (teraz arkusze sie zmienily i jest trudniej policzyc)
    Nie wiem jak miesięczne, ale dzienne arkusze excela z aplikacji Energi "Mój licznik" nadal są takie same. Ja kopiuje sobie codziennie do swojego arkusza. Liczę też na boku jak by to wyszło po RCE. I wyszło mi, że w tym roku, od stycznia, gdybym sprzedawał wg RCE to byłbym w plecy o 17 zł w stosunku do RCEM. Wg RCE uzyskałbym 80% tego co uzyskałem z RCEM. Za marzec i kwiecień RCEM przyjąłem na razie na poziomie 31 groszy za MWh. W zeszłym roku była nawet delikatna różnica na korzyść RCE - chyba 20 zł w ciągu całego roku (a właściwie od maja).

    Swoją drogą te zapowiadane zmiany wg projektu zmiany ustawy o OZE są śmiechu warte. Polepszyli warunku odkupu poprzez to, że ich nie pogorszyli
    Tylko, że cena odkupu spada se wesoło, ściągana niewidzialną ręką rynku a cena zakupu wzrośnie podbita niewidzialną ręką regulatora.

    Myślałem, że chociaż ten vat uregulują - czyli rozliczanie energii netto do netto, a dopiero do pozostałej, nierozliczonej kwoty energii czynnej doliczą vat. To mogłoby chociaż w pewnym stopniu zrekompensować wzrost cen zakupu i spadek cen odkupu.

    A tak w ogóle to projekt ten został właśnie wycofany:

    https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12383857
    Ostatnio edytowane przez robbas ; 10-04-2024 o 07:36

  20. #2420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    666

    Domyślnie

    Cytat Napisał robbas Zobacz post
    Nie wiem jak miesięczne, ale dzienne arkusze excela z aplikacji Energi "Mój licznik" nadal są takie same. Ja kopiuje sobie codziennie do swojego arkusza. Liczę też na boku jak by to wyszło po RCE. I wyszło mi, że w tym roku, od stycznia, gdybym sprzedawał wg RCE to byłbym w plecy o 17 zł w stosunku do RCEM. Wg RCE uzyskałbym 80% tego co uzyskałem z RCEM. Za marzec i kwiecień RCEM przyjąłem na razie na poziomie 31 groszy za MWh. W zeszłym roku była nawet delikatna różnica na korzyść RCE - chyba 20 zł w ciągu całego roku (a właściwie od maja).

    Swoją drogą te zapowiadane zmiany wg projektu zmiany ustawy o OZE są śmiechu warte. Polepszyli warunku odkupu poprzez to, że ich nie pogorszyli
    Tylko, że cena odkupu spada se wesoło, ściągana niewidzialną ręką rynku a cena zakupu wzrośnie podbita niewidzialną ręką regulatora.

    Myślałem, że chociaż ten vat uregulują - czyli rozliczanie energii netto do netto, a dopiero do pozostałej, nierozliczonej kwoty energii czynnej doliczą vat. To mogłoby chociaż w pewnym stopniu zrekompensować wzrost cen zakupu i spadek cen odkupu.

    A tak w ogóle to projekt ten został właśnie wycofany:

    https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12383857
    Myślałeś, że coś poprawią.... ale wtedy były wybory. A już jest właściwie po wyborach
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

Strona 121 z 137

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony