dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Porotherm ściana dzialowa, brak strzemion, płaskowników

    Witam

    Mam ściany nośne z Porothermu 25 cm i chciałem domurować ścianę działową też z Porothermu 11,5 cm.


    Niestety murarze zostawili samą ścianę bez strzempii i płaskowników.

    Po fakcie zapytałem się ich i powiedzieli, że oni wiercą otwóry i wbijają pręty 15 cm w ścianę i 15 zostawiają.

    Nie mogę znaleźć żadnych wytycznych w internecie, jaki pręt 6, czy może 8 mm, co którą warstwa?

    Poza tym mam zagwozdke z drzwiami, bo jest ściana nośna i ma być do niej domurowany węgarek 7cm, jak to połączyć trwałe i bezpiecznie, polozyć x warstw o szerokości 7cm i co np. 3 warstwę zakotwić tym prętem, czy to będzie pękać przy zamykaniu drzw, bo chyba robienie przewiazań na 7 cm się nie da.

    Dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez jowik2 ; 02-04-2024 o 00:04

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.411

    Domyślnie

    Oprócz zaprawy na pionowym pasie styku daj pręty fi 8 w co 3 warstwie bloczków.
    Po odznaczeniu poziomu i nawierceniu należy wbić go w ścianę a murując bloczek ściany działowej wytworzyć rowek zatapiając go w zaprawie razem z następną warstwą bloczków.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, nie mogłem znaleźć tych informacji, a kiedyś widziałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Dodam, że dwa pręty fi 6 obok siebie też dają radę i łatwiej jest "orać w pustaku"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony