dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 107 z 136
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.140 z 2715
  1. #2121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Przyjdzie pora tzn starość i niedołężność kiedy lewica będzie Twoim jedynym wybawieniem.

    Ze wszystkim trzeba mieć umiar.
    Może niech zacznie od oddania emerytury pobranej przez lata, lub chociaż rezygnacji z obecnej swojej emerytury, którą dostaje od lewackich i komunistycznych rządów
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #2122

    Domyślnie

    Oczywiście, że elektryk był wymyślony wcześniej, bo jest to konstrukcja prostsza i bardziej oczywista. Świadomi użyłem słowa "rozwijany" w odniesieniu do samochodu spalinowego. Nie chcesz chyba powiedzieć, że na elektryki od czasu wynalezienia ich w XiX wieku szło porównywalnie dużo R&D?

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jak z Twojego punktu widzenia, wygląda temat handlowania z Chinami?
    Moralne czy niezbyt?
    Karmimy wroga (jak to było z ruskimi) czy jest to normalność, konkurencja itd ?
    Nie widzę Chin jako naszego wroga. Oni mają zupełnie inną mentalność niż Rosjanie. A przy handlu - cóż, pamiętaj, że po drugiej stronie w 99.99% przypadków są tacy sami ludzie jak my, którzy chcą dzieci mieć za co nakarmić.
    Kto upomina szydercę, ściąga na siebie hańbę, a kto strofuje niegodziwego, ten się plami.
    Nie strofuj szydercy, aby cię nie znienawidził; strofuj mądrego, a będzie cię miłował.
    Upomnij mądrego, a będzie mądrzejszy; poucz sprawiedliwego, a pomnoży swą wiedzę.

    -- Salomon

  3. #2123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Przyjdzie pora tzn starość i niedołężność kiedy lewica będzie Twoim jedynym wybawieniem.

    Ze wszystkim trzeba mieć umiar.
    Ktoś dawno już policzył że lewica ma na sumieniu ponad 100 mln istnień ludzkich , więc faszyści przy nich to krasnoludki.

  4. #2124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mylisz się.
    https://elektromobilni.pl/strefa_wie...a-elektryczna/

    IMO elektromobilność zaczęli od rzyci strony przynajmniej w Polsce. Nie ma sensu szuflowanie do akumulatorów węgla. Najpierw trzeba przebudować system energetyczny na atom i OZE. A potem zbudować eHighway czy coś podobnego na trasach szybkiego ruchu i na większości dróg w dużych miastach a akumulatorki małe, tylko żeby przeskoczyć z jednej elektrycznej drogi na inną czy uliczką osiedlowa dojechać do domu. A do tego automatyczne taksówki powodujące, że w miastach prywatne auta byłyby zbędnym "luksusem". W cudzysłowie, bo to wcale nie takie wygodne stanie w korkach (z taksówki nawet nieautomatycznej można wysiąść) dbanie o opony, przeglądy, ubezpieczenie i praca jako kierowca - luksus to jeżdżenie dla przyjemności autem czy motocyklem po torze wyścigowym).
    Ilość akumulatorów potrzebnych do aut, jakbyśmy chcieli dzisiejszą ilość zelektryfikować jest kosmiczna i przez dekady nie do osiągnięcia nawet, jak znajdziemy inne rozwiązanie dla ciężarówek.



    U nas prawica od lewicy różni się stosunkiem do Kościoła Katolickiego i aborcji. Sami socjaliści. Nawet Konfederacja nie chce prywatyzować państwowych przedsiębiorstw.
    I dla jasności - to jest co do zasady właściwe podejście. Wolny rynek nie sprawdza się w realnym świecie. Miałem napisać, że na większą skalę - ale doszedłem do wniosku, że nawet na małym, wiejskim ryneczku wygra rolnik, który będzie sprzedawał tanio plony pryskane, tanio nawożone, gmo o dużym plonie i wykoleguje i wykupi grunty sąsiadów-bankrutów. A jak będzie dysponował kapitałem (np. zarobionym za granicą) to i może stosować ceny dumpingowe towaru dobrej jakości i też wykończyć sąsiadów. A na duża skalę tak mogą działać duże koncerny, spekulanci czy bogate kraje.

    Widać to też po działalności Chin. Tanią siłą roboczą i łatwym budowaniem fabryk spowodowały, że zachód znaczną część produkcji przeniósł do nich. Tajwan zrobił podobnie. I teraz zachód ma kłopot, jak powstrzymać Chiny przed zajęciem Tajwanu. Rynek elektroniki załamie się w razie takiego konfliktu. Na cito budują fabryki w Irlandii i USA - ale to całe nic.
    Chiny zrobiły to sprytnie, powolutku, po cichutku, po dobroci. A Trump odpalił brut-force wywołując wojnę gospodarczą. I teraz Chiny się czają na okazję. A USA boją się uwikłać na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie - bo to będzie właśnie zielone światło dla Chin do zajęcia Tajwanu. I cały świat będzie w głębokiej rzyci.
    No jak to Amerykanie kiedyś im to wychodziło ale to się skończyło chyba gdzieś w latach 70-tych jak odeszli powiązania dolara ze złotem a to co teraz od kilkunastu lat wyprawiają to nie wróży nic dobrego , przykład Ukraina nastawiali baz przez CIA chyba 12 jak dobrze pamiętam zachęcali podżegali ruskich a jak ruscy faktycznie zareagowali to Amerykanie się na nich wypli nie mają pieniędzy zostawiając Ukraińców na pożarcie i jak myślicie jak ta wojna się skończy ? czy było warto poświęca ponad 440 000 młodych chłopkaków ale to tylko żołnierzy a reszta cywile miasta infrastruktura ?? warto było słuchać Amerykanów ? żyli by dalej po swojemu bez Krymu i tych ruskich donbasów czy Doniecków bo tam tak czy siak byli tylko Rosjanie nie Ukraińcy ,Żeleński ma już posiadłość w luksusowym kurorcie umieszczonym w ekslusywnej dzielnicy Egiptu jemu nic się nie stanie poza stukrotnym wzbogaceniem a ci biedni żołnierze w liczbie prawie pół miliona od samego początku to było chore że do rozmów pokojowych dureń nie dopuszczał wiedząc że z ruskiem nie wygra choć by cały świat im pomagał co zresztą robił i co teraz ??? każdy ręce umywa nikt kasy nie che dać a tak miałobyć pięknie, PKB EU to ok 19 bilionów dolarów PKB ruskich to ok 2 biliony dolarów a kto nie nie piniędzy nie zgadnę ???? chore chore chore.

  5. #2125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbrick Zobacz post
    Oczywiście, że elektryk był wymyślony wcześniej, bo jest to konstrukcja prostsza i bardziej oczywista. Świadomi użyłem słowa "rozwijany" w odniesieniu do samochodu spalinowego. Nie chcesz chyba powiedzieć, że na elektryki od czasu wynalezienia ich w XiX wieku szło porównywalnie dużo R&D?



    Nie widzę Chin jako naszego wroga. Oni mają zupełnie inną mentalność niż Rosjanie. A przy handlu - cóż, pamiętaj, że po drugiej stronie w 99.99% przypadków są tacy sami ludzie jak my, którzy chcą dzieci mieć za co nakarmić.
    Jak to nie ma wroga w Chinach skoro tak media mówią że to wróg wiem media w rękach 9 ludzi na swiecie są więc nie mogą się mylić ja to wiem ty to wiesz że Chiny mają inną mentalność nie wojowniczą tylko interes i biznes ale powiedz to klakierom.

  6. #2126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Brak argumentów kończy się zawsze tak samo - wyjechaniem z "lewakami"
    Argumentami bym cię utopił i ty też o tym bardzo dobrze wiesz ale poprawność nie pozwala co ?? to jest najgorsze były protoszczepionki to się broniło a teraz nikt nawet nie chce pamiętać byle dalej ciszej,

    co do okrągłostołowców nie mam racji ??? naprawdę uważasz ty i d7d że nie mam racji ?? pierwszy przykład z tysięcy ,elektrownia atomowa od kiedy wydają pieniądze na nią ja nie pamiętam ale na bank 1 rząd tuska wydawał miliardy a to 8 lat potem rządy pisu kolejne 8 lat wydawały miliardy i minęło co najmniej 16 lat wydane kupa miliardów a tu qurwa dowiaduję śie że znów Tusk mówi trzeba zrobić audyt bo coś mu nie pasuje (Niemcy mówią nein) więc za co szanować okrągłostołowców wymyśl coś bo ja odpadam dla mnie to szmira chistoryczna powinna być z 16 lat temu , bochyba są w naszym kraju ludzie którzy mądrzej pokierują tym krajem nie podpierając się czy to jankesami czy niemcami.

  7. #2127

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak to nie ma wroga w Chinach skoro tak media mówią że to wróg wiem
    To nie jest takie czarno-białe. Wrogiem to może być Twój sąsiad. Państwa mają tylo interesy i im prędzej nasi politycy to zrozumieją tym lepiej dla nas. Chiny nie są naszym ani wrogiem ani przyjacielem. I nie możemy popadać w skrajności. W kontaktach z Chinami czy chińskimi firmami ZAWSZE trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania. Do dzisiaj pamiętam jak Chińczycy mieli budować autostradę w PL. Ale się ośmiałem ... wtedy. Jak tłumaczyłem ludziom jak to się skończy to nikt mi nie wierzył, a koniec końców przewidziałem że współpraca zakończy się fiaskiem. Ale to temat nie na to forum.
    Kto upomina szydercę, ściąga na siebie hańbę, a kto strofuje niegodziwego, ten się plami.
    Nie strofuj szydercy, aby cię nie znienawidził; strofuj mądrego, a będzie cię miłował.
    Upomnij mądrego, a będzie mądrzejszy; poucz sprawiedliwego, a pomnoży swą wiedzę.

    -- Salomon

  8. #2128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbrick Zobacz post
    To nie jest takie czarno-białe. Wrogiem to może być Twój sąsiad. Państwa mają tylo interesy i im prędzej nasi politycy to zrozumieją tym lepiej dla nas. Chiny nie są naszym ani wrogiem ani przyjacielem. I nie możemy popadać w skrajności. W kontaktach z Chinami czy chińskimi firmami ZAWSZE trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania. Do dzisiaj pamiętam jak Chińczycy mieli budować autostradę w PL. Ale się ośmiałem ... wtedy. Jak tłumaczyłem ludziom jak to się skończy to nikt mi nie wierzył, a koniec końców przewidziałem że współpraca zakończy się fiaskiem. Ale to temat nie na to forum.
    Dobrze to ująłeś każdy kraj swoim interesem powinien się kierować a popatrz na polityków zwłaszcza tych z Europarlamenut Europejskiego jak oni dbają o nasze interesy tak dbaja że nas zadłużą na tysiąc lat a po 15-tu latach tego idiotycznego zielonego ładu będziemy chrustem się grzać oj chyba nawet nie bo to otwarty ogień więc też szkodzi ,na barki nam dokładają tyle podatków ukrytych nieukrytych że pogubić się można ,to jest dbanie o interes swojego kraju ???? przecież wystarczy posłuchać jednego drugiego i po 2 minutach wiesz że to dureń i sprzedawczyk i my im zawieżamy swój los ,głównie o lewicy myślę ale i o tzw szerokopojętej kolalicji plus pisiory bo oni szczekają na naszym podwórku a tam nas sprzedają .

  9. #2129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mylisz się.
    https://elektromobilni.pl/strefa_wie...a-elektryczna/

    IMO elektromobilność zaczęli od rzyci strony przynajmniej w Polsce. Nie ma sensu szuflowanie do akumulatorów węgla.
    Nawet jak prąd jest w 100% z węgla (a nigdzie nie jest, nawet w Polsce), to elektryk pali go jakieś pięć kilogramów na 100 km, a spalinowy przynajmniej dwa razy więcej (benzyna czy ON to w 4/5 węgiel, a na każdy litr paliwa w dystrybutorze przypada drugie tyle ropy spalonej żeby ropę na to paliwo wydobyć, przerobić i dostarczyć). To na szosie, bo w mieście, gdzie samochody robią większość przebiegu, spalinowy "pali" nie dwa, a trzy lub cztery razy więcej surowców od elektryka.
    Najbardziej nie ma sensu palenie cennymi surowcami, bo się od stulecia "nie opłaca" zrobić czegoś lepszego. Za następne sto lat nasi potomkowie będą przeklinać naszą głupotę, jak węglowodory do produkcji tworzyw i nawozów, będą musieli ogromnym nakładem sił i środków syntetyzować, bo durnie spaliły zasoby naturalnych.

    Najpierw trzeba przebudować system energetyczny na atom i OZE. A potem zbudować eHighway czy coś podobnego na trasach szybkiego ruchu i na większości dróg w dużych miastach a akumulatorki małe, tylko żeby przeskoczyć z jednej elektrycznej drogi na inną czy uliczką osiedlowa dojechać do domu.
    Koszty budowy i utrzymania sieci dróg publicznych już dziś są kosmicznie wysokie. Jak spora ich część będzie miała zawierać dodatkowo bezprzewodową ładowarkę, to żaden budżet tego nie udźwignie.

    lość akumulatorów potrzebnych do aut, jakbyśmy chcieli dzisiejszą ilość zelektryfikować jest kosmiczna i przez dekady nie do osiągnięcia nawet, jak znajdziemy inne rozwiązanie dla ciężarówek.
    Żartujesz. Produkcja baterii dopiero się rozkręca. Za dziesięć lat będzie się ich robić tyle, że wystarczy i do samochodów i do sieciowych magazynów. Pierwiastków nadających się do robienia akumulatorów mamy nieprzebrane ilości i są śmiesznie łatwo dostępne. Na każdego mieszkańca Ziemi przypada dobre kilka ton litu rozpuszczonego w wodzie morskiej. I kilkadziesiąt do stu ton sodu. A do baterii samochodowej wchodzi jednego z tych metali zaledwie kilka kilogramów.



    U nas prawica od lewicy różni się stosunkiem do Kościoła Katolickiego i aborcji. Sami socjaliści. Nawet Konfederacja nie chce prywatyzować państwowych przedsiębiorstw.
    Najbardziej prawicowe rządy w powojennej historii Polski to były rządy... SLD.

  10. #2130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Najbardziej prawicowe rządy w powojennej historii Polski to były rządy... SLD.
    O ironio!
    Kto upomina szydercę, ściąga na siebie hańbę, a kto strofuje niegodziwego, ten się plami.
    Nie strofuj szydercy, aby cię nie znienawidził; strofuj mądrego, a będzie cię miłował.
    Upomnij mądrego, a będzie mądrzejszy; poucz sprawiedliwego, a pomnoży swą wiedzę.

    -- Salomon

  11. #2131
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Ale stare SLD nie lubię komuchów ale to chyba fakt , najlepszy rząd jaki mieliśmy to rząd Olszewskiego i jak by obecny Tusk nie przeliczył głosów to dziś Polska prawdopodobnie byłaby 4 razy bogatsza zamożniejsza .

  12. #2132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Argumentami bym cię utopił
    Czekam na to od kwietnia 2021, kiedy zarejestrowałeś to (swoje trzecie) konto
    Bo przy poprzednich dwóch się nei doczekałem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbrick Zobacz post
    Oczywiście, że elektryk był wymyślony wcześniej, bo jest to konstrukcja prostsza i bardziej oczywista. Świadomi użyłem słowa "rozwijany" w odniesieniu do samochodu spalinowego. Nie chcesz chyba powiedzieć, że na elektryki od czasu wynalezienia ich w XiX wieku szło porównywalnie dużo R&D?
    Pewnie na elektryki więcej. Trochę kosztowało opracowanie łazików księżycowych i marsjańskich.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ukraina nastawiali baz przez CIA chyba 12 jak dobrze pamiętam
    Takoż twierdzi rosyjska propaganda? Ponowię pytanie, które już kilka razy Ci zadawałem. Mamy atakować Białoruś, bo postawiła rosyjskie bazy? Zachęcają i podżegają migrantów do pchania się do Polski?

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    i jak myślicie jak ta wojna się skończy ?
    Na początku myślałem, że po trzech tygodniach walk Janukowycz zostanie prezydentem Ukrainy i zaprosi wojska rosyjskie do ochrony jej zachodniej granicy.
    Teraz się cieszę i spodziewam się zamrożenia konfliktu na linii frontu zbliżonej do obecnej. A czy za kilka lat odmrożony zostanie konflikt na tej linii, czy gdzie indziej to zależy od tego, jaki będzie układ sił militarnych w Europie.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    czy było warto poświęca ponad 440 000 młodych chłopkaków
    Te życia dały nam kilka lat na uzbrojenie się. Ale przede wszystkim rozwiało wszelkie wątpliwości, czy musimy się zbroić. Z naszego punktu widzenia bardzo warto było.
    Z punktu widzenia Ukrainy - pytaj Ukraińców. Na Majdanie pokazali, że chcą na zachód. Przed wojną też nieliczni uciekali na wschód. Znasz historię Syrskiego? Trudno o lepszy dowód na to, że nie chcą do mateczki wracać (nawet naturalizowani Ukraińcy - urodzeni w Rosji, w rosyjskiej rodzinie).

    I przestań powtarzać te bzdurne, propagandowe ataki.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Nawet jak prąd jest w 100% z węgla (a nigdzie nie jest, nawet w Polsce), to elektryk pali go jakieś pięć kilogramów na 100 km
    Węgiel kamienny to jakieś 21,5MJ/kg x 37% sprawności minus straty w przesyle, minus straty na ładowanie i mamy znacząco poniżej 2kWh z kilograma węgla. Czyli znacznie ponad 10kg węgla trzeba na 100km. Jak Ci wyszło 5kg?

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    , a spalinowy przynajmniej dwa razy więcej (benzyna czy ON to w 4/5 węgiel,
    Moja Avensis kombi spala niespełna 6,5l (średnia z kilku lat) ON na 100km.

    Spalenie 1l oleju napędowego emituje 2,68 kg CO2, czyli 17,42kg CO2/100km
    Spalenie 1kg węgla emituje 2,68 kg CO2 - czyli mamy dla przejechania 100km mniejszym autem, 26,8kg CO2/100km. Przy prądzie z węgla brunatnego ze 20% więcej. Do tego dużo większa emisja z produkcji i utylizacji. Nie raz i nie dwa już było policzone, że elektryki to żadna ekologia.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    a na każdy litr paliwa w dystrybutorze przypada drugie tyle ropy spalonej żeby ropę na to paliwo wydobyć, przerobić i dostarczyć).
    A węgiel to niby materializuje się w kotle w elektrowni? I popioły znikają?

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Żartujesz. Produkcja baterii dopiero się rozkręca. Za dziesięć lat będzie się ich robić tyle, że wystarczy i do samochodów i do sieciowych magazynów. Pierwiastków nadających się do robienia akumulatorów mamy nieprzebrane ilości i są śmiesznie łatwo dostępne..
    To czemu akumulatory nie są tanie?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-02-2024 o 14:55

  14. #2134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale stare SLD nie lubię komuchów ale to chyba fakt , najlepszy rząd jaki mieliśmy to rząd Olszewskiego i jak by obecny Tusk nie przeliczył głosów to dziś Polska prawdopodobnie byłaby 4 razy bogatsza zamożniejsza .
    Czyli pomiędzy Danią, a Norwegią, tak ?
    Ech, jak ty coś palniesz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Akurat świeżynki dwie w temacie.


    https://www.youtube.com/watch?v=LBNVc2DXXSg

  16. #2136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Węgiel kamienny to jakieś 21,5MJ/kg x 37% sprawności minus straty w przesyle, minus straty na ładowanie i mamy znacząco poniżej 2kWh z kilograma węgla. Czyli znacznie ponad 10kg węgla trzeba na 100km. Jak Ci wyszło 5kg?
    Znacznie ponad 10 kg x ok. 7kWh/kg x 37% - to jest jakieś 30-35 kWh prądu. Elektryki zużywają połowę z tego. Może ja trochę niedoszacowałem, ale Ty stanowczo demonizujesz straty w przesyle i ładowaniu.

    Moja Avensis kombi spala niespełna 6,5l (średnia z kilku lat) ON na 100km.

    Spalenie 1l oleju napędowego emituje 2,68 kg CO2, czyli 17,42kg CO2/100km
    Spalenie 1kg węgla emituje 2,68 kg CO2 - czyli mamy dla przejechania 100km mniejszym autem, 26,8kg CO2/100km. Przy prądzie z węgla brunatnego ze 20% więcej. Do tego dużo większa emisja z produkcji i utylizacji. Nie raz i nie dwa już było policzone, że elektryki to żadna ekologia.
    A pokaż mi kraj, który ma 100% udział węgla w produkcji energii elektrycznej. Nawet skandalicznie zapóźniona Polska ma już dużo mniej, z dalszą tendencją spadkową. Samochody spalinowe mają niezmienne 100% emisji, a licząc z pozyskiwaniem surowca i produkcją paliwa, około dwustu.



    A węgiel to niby materializuje się w kotle w elektrowni? I popioły znikają?
    Węgiel jest na ostatniej prostej. Za 20-30 lat nikt tego badziewnego paliwa kijem nie tknie.

    To czemu akumulatory nie są tanie?
    Sprawdź ile kosztowała kilowatogodzina baterii dziesięć la temu, ile pięć, trzy, a ile kosztuje teraz. Trend jest jasny. Baterie będą tanieć, bo na rozbudowę mocy produkcyjnych idą ogromne środki, a surowców jest ile dusza zapragnie. Oczywiście naftowi lobbyści będą do końca powtarzać że lit się kończy, że kobalt i dzieci w Kongu, że niemożliwa utylizacja, zakopywanie w lesie i tym podobne brednie, ale rzeczywistości nie zmienią.

  17. #2137
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    To czemu akumulatory nie są tanie?
    są tanie, nawet bardzo.
    A to pytanie raczej typu dlaczego PC są takie drogie?
    Tak sama zasada według mnie.

    Można kosić więc koszą. Tesla i Chińczycy co róż się przescigają w tańszych samochododach,

    Ostatnio BYD pokazał fajną akcję.
    BEV w cenie spalinowego.
    A to jest dopiero początek.

    Skala produkcji elektryków rośnie. A spalinowych spada.
    Koszty będą się przesuwać.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  18. #2138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Znacznie ponad 10 kg x ok. 7kWh/kg
    Co to za węgiel, co ma 25,2MJ? Węgiel energetyczny to ze 21,5MJ/kg

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Elektryki zużywają połowę z tego. Może ja trochę niedoszacowałem, ale Ty stanowczo demonizujesz straty w przesyle i ładowaniu.
    https://e.autokult.pl/ile-naprawde-p...7631182235265a

    całkowita strata w przesyle energii elektrycznej w Polsce wyniosła 10 774 GWh za sumę 2,1 mld zł i stanowiła 7,3 proc. ze 147 tys. GWh wprowadzonych do systemu.


    Zdecydowanie dałem fory elektrykom przyjmując, że spalenie 10kg węgla kamiennego wystarczy do przejechania 100km autem podobnym do Toyoty Avensis kombi.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    A pokaż mi kraj, który ma 100% udział węgla w produkcji energii elektrycznej.
    Po co? Wystarczy, że 24,5% u nas ma węgiel brunatny emitujący 20% więcej, niż węgiel kamienny który użyłem do obliczeń, żeby "nadrobić" mniej emisyjne źródła.

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Sprawdź ile kosztowała kilowatogodzina baterii dziesięć la temu, ile pięć, trzy, a ile kosztuje teraz. Trend jest jasny.
    Nie zmienia to faktu, że ciągle drogie.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    są tanie, nawet bardzo.
    To czemu auta elektryczne są droższe od spalinowych, skoro wszystko mają tańsze? Silnik elektryczny jest wielokrotnie tańszy, nie trzeba skrzyni biegów - a auta dużo droższe od spalinowych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-02-2024 o 18:21

  19. #2139
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czekam na to od kwietnia 2021, kiedy zarejestrowałeś to (swoje trzecie) konto
    Bo przy poprzednich dwóch się nei doczekałem
    To ci podałem jeden a ty jak groch o ścianę , co masz do powiedzenia na temat EJ wydane miliardy a teraz audyt dopiero ,my mamy do czynienia z niedorozwojami czy złodziejami czy wykonawcami poleceń ,jakie ty masz zdanie ? w dupie to masz ty mnie chcesz przesłuchiwać a ja mam w nosie potyczki z tobą ty mi odpowiedz czy mielismy dobre rządy przez ostatnie 20 lat ???

  20. #2140
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli pomiędzy Danią, a Norwegią, tak ?
    Ech, jak ty coś palniesz...
    Mam wrażenie że nie wiesz o czym mowa , za młody jesteś więc przypomnę przed odwołaniem siłowym rządu Olszewskiego młody Tusk mówi przeliczmy głosy więc odwołano rząd najlepszy rząd , ty pi...isz o jakiejś Norwegi czy Dani.
    https://wpolityce.pl/polityka/142185...e-rowniez-dzis



    co do okrągłostołowców nie mam racji ??? naprawdę uważasz ty i d7d że nie mam racji ?? pierwszy przykład z tysięcy ,elektrownia atomowa od kiedy wydają pieniądze na nią ja nie pamiętam ale na bank 1 rząd tuska wydawał miliardy a to 8 lat potem rządy pisu kolejne 8 lat wydawały miliardy i minęło co najmniej 16 lat wydane kupa miliardów a tu qurwa dowiaduję śie że znów Tusk mówi trzeba zrobić audyt bo coś mu nie pasuje (Niemcy mówią nein) więc za co szanować okrągłostołowców wymyśl coś bo ja odpadam dla mnie to szmira chistoryczna powinna być z 16 lat temu , bochyba są w naszym kraju ludzie którzy mądrzej pokierują tym krajem nie podpierając się czy to jankesami czy niemcami.




    https://gazetalubuska.pl/panowie-pol...ar/c1-18125731
    Ostatnio edytowane przez goguś ; 29-02-2024 o 18:27

Strona 107 z 136

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony