dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 138 z 138
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lutek102 Zobacz post
    Opisze ; płytka FTC czujnik CNW12 i CN21 zobaczcie czy są podłączone tak jak na schemacie . ja miałem zamienione......
    Mógłbyś troszkę bardziej łopatologicznie wyjaśnić gdzie, co i jak należy przełączyć? Dałoby radę wrzucić też lepszą fotkę schematu?

  2. #122

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Czy ktoś miał taki problem ze pompa nie dogrzewała Wam do zadanej temperatury w układzie? Przykładowo na krzywej zadana jest temp 35 a pompa nie dobiją do tej temperatury tylko dojeżdża do 32 i robi defrost, temperatura w układzie spada do 26 i znowu podbija ale nie osiąga zadanej temperatury, przez co chodzi cały czas.
    Mam dobrze zwymiarowaną pompe ciepła 8kw na domu 150m 200l bufor i podłogówkę, strategie grzania mam ustawioną na czujnik zew i wew. Krzywa na 0.7. Przez to że pompa tak się ociąga właściwie nie osiąga również zadanej temperatury w domu.
    Czy ktoś ma pomysł na ustawienie?
    Pozdrawiam

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz00 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy ktoś miał taki problem ze pompa nie dogrzewała Wam do zadanej temperatury w układzie? Przykładowo na krzywej zadana jest temp 35 a pompa nie dobiją do tej temperatury tylko dojeżdża do 32 i robi defrost, temperatura w układzie spada do 26 i znowu podbija ale nie osiąga zadanej temperatury, przez co chodzi cały czas.
    Mam dobrze zwymiarowaną pompe ciepła 8kw na domu 150m 200l bufor i podłogówkę, strategie grzania mam ustawioną na czujnik zew i wew. Krzywa na 0.7. Przez to że pompa tak się ociąga właściwie nie osiąga również zadanej temperatury w domu.
    Czy ktoś ma pomysł na ustawienie?
    Pozdrawiam
    Tak mam pomysł.
    Na tę chwilę widać, że zapotrzebowanie na energię twojego domu jest większe niż to co można z pompy wycsnąć, a dodatkowo tę moc ograniczają częste defrosty.
    Teraz ma się ocieplić, ustaw temperaturę na sterowniku/termostacie dość wysoko, tak żeby się pompa nie wyłączała.
    Ustaw prostą, dobrze wygrzej dom, a następne tak ustaw docelową temperaturę pompy wg krzywej żeby pompa pracowała non stop 24/24.
    Tak, żeby temperatura w domu była komfortowa i nie spadała, ale i nie rosła.
    Jeśli taki efekt osiągniesz, a to będzie trwało parę dni, to ona się wkońcu zacznie modulować, spadać z obrotami a tym samym nie będzie się tak często szronić i tracić dodatkowej energii na tak częste defrosty.

    Nie zapomnij wyregulować przepływy za buforem, tak żeby przed buforem i za buforem były w miarę porównywalne wskazania.

  4. #124

    Domyślnie

    A czy prędkość podgrzewu ma znaczenie przy częstotliwości defrostow? Teraz mam ustawione na szybki i bardzo często się szroni raz na 40min musi się odszraniać

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz00 Zobacz post
    A czy prędkość podgrzewu ma znaczenie przy częstotliwości defrostow? Teraz mam ustawione na szybki i bardzo często się szroni raz na 40min musi się odszraniać
    Nie wiem co to w waszych prędkość podgrzewu.
    Ale wszystko ma znaczenie, mała delta, właśnie praca w cyklach, bo pompa po postoju musi gonić docelową, częste grzanie cwu itd.
    Ustaw ją tak żeby pracowała ciągle, a wtedy w tych warunkach defrost raz na dwie godziny.

  6. #126
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz00 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy ktoś miał taki problem ze pompa nie dogrzewała Wam do zadanej temperatury w układzie? Przykładowo na krzywej zadana jest temp 35 a pompa nie dobiją do tej temperatury tylko dojeżdża do 32 i robi defrost, temperatura w układzie spada do 26 i znowu podbija ale nie osiąga zadanej temperatury, przez co chodzi cały czas.
    Może tak się dzieje, bo tak jest pompa ustawiona?
    W parametrach masz włączony zasobnik buforowy? Jaka histereza?
    Jaką masz wartość Maks. T instal. CO w Parametrach zaawansowanych?
    Cytat Napisał lukasz00 Zobacz post
    Mam dobrze zwymiarowaną pompe ciepła 8kw na domu 150m 200l bufor i podłogówkę, strategie grzania mam ustawioną na czujnik zew i wew. Krzywa na 0.7.
    Bufor równolegle, czy szeregowo? Jaki masz manipulator, jaką temperaturę pokazuje?

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ustaw ją tak żeby pracowała ciągle
    To jest porada w rodzaju "zrób tak, żeby było dobrze"
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  7. #127

    Domyślnie

    Powodem są prawdopodobnie źle dobrane pompy obiegowe, są za duże i przepływ obiegówek jest o wiele wiekszy niż przepływ między buforem a pompą ciepła tj 1300l/h między pompą ciepła a buforem i 1800l/h na dwóch pompach obiegowych na najniższym biegu, doraźnie zdławilem powrót zaworek i zaczęło osiągać zadane parametry na pompie ciepła

  8. #128

    Domyślnie

    Jak u Was z grzałkami przy obecnych mrozach ?
    u mnie poniżej -10 właczają się. Pytanie czy to dobrze i tak ma być czy jednak staraliście się ograniczyć działanie grzałek ?

  9. #129
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    300

    Domyślnie

    Nie da rady w tej pompie zupełnie wyeliminować użycia grzałek do CO, tylko dla CWU da się to zrobić.
    W styczniu grzałki u mnie włączyły się 15 razy, łączny czas pracy jeszcze nie przekroczył godziny.
    Co ciekawe nie włączyły się w ogóle np tej nocy, gdy było -11.
    Bardzo rzadko udaje mi się je nakryć przy pracy, jednak za każdym razem gdy się udaje, to jest to podczas odszraniania.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  10. #130

    Domyślnie

    Cześć
    Czy wiecie co oznacza, "jakość komunikacji z zespołem zewnętrznym?" Czy chodzi o połączenie elektryczne czy o gaz?
    I czy w waszych pompach przy sprężaniu słuchać piszczenie?
    Ostatnio edytowane przez lukasz00 ; 11-01-2024 o 20:20

  11. #131

    Domyślnie

    u mnie też występuje piszczenie podczas obciążenia jednostek dochodi chyba z jednostki wew.(nie wiem czy to sprężanie). Zamierzam zgłosić to do serwisu przy okazji wymiany jakiejś tam płytki bo trafiła mi się ze starym softem który nic nie zlicza i w licznikach mam wszedzie 0 chociaż co jawnie przyznają te wartości z liczników pompy trzeba brać z przymrużeniem oka.

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    u mnie też występuje piszczenie podczas obciążenia jednostek dochodi chyba z jednostki wew.(nie wiem czy to sprężanie). Zamierzam zgłosić to do serwisu przy okazji wymiany jakiejś tam płytki bo trafiła mi się ze starym softem który nic nie zlicza i w licznikach mam wszedzie 0 chociaż co jawnie przyznają te wartości z liczników pompy trzeba brać z przymrużeniem oka.
    Ja piszczenia żadnego u siebie nie kojarzę, natomiast jeśli chodzi o wskazanie zużycia prądu, to wymagane jest podłączenie wyjścia impulsowego z podlicznika, bez tego będziesz mieć nawet nie zafałszowane liczby, ale zupełnie losowe. Alezio nie posiada wbudowanego licznika zużycia energii, taki to cudowny sprzęt.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  13. #133

    Domyślnie

    Podlicznik do zużycia prądu mam. Brakuje mi jednak danych i użyciu grzałek, długości pracy itd

  14. #134
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    300

    Domyślnie

    W sensie masz podłączone wyjście impulsowe z licznika do pompy?
    Których danych konkretnie brakuje? Jedyne do czego potrzebny jest podlicznik to Zużycie energii CO oraz Zużycie energii CWU.
    I co to znaczy "brakuje", masz 0 dla określonych pozycji w menu Liczniki? Masz panel sterowania z pokrętłem?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  15. #135

    Domyślnie

    tego nie wiem...chyba nie. Mam po prostu podlicznik bo chiałem wiedzieć ile pompa bierze prądu.
    co do wskazań (nie wiem jak tu dodac zdjęcie ciagle błąd) brakuje mi wszystkich danych z zakładki liczniki, czasu pracy pompy, grzałek itd czy fodziny pracy cwu, CO

  16. #136

    Domyślnie

    Pytanie o jednostkę zewnętrzną. Czy w waszych pompach słychac tylko szum wiatraka czy również inne odgłosy ? U mnie czesto pojawia się takie jakby wkurzające brzęczenie.

  17. #137
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    300

    Domyślnie

    Brzęczenie jest normalne w urządzeniach ze sprężarkami (lodówki, klimatyzatory, pompy ciepła).
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    Pytanie o jednostkę zewnętrzną. Czy w waszych pompach słychac tylko szum wiatraka czy również inne odgłosy ? U mnie czesto pojawia się takie jakby wkurzające brzęczenie.
    Jeżeli to bzyczenie czy buczenie (a przy wyższych obrotach wycie) - to jest normalny odgłos pracy sprężarki (i to jest to, co przez konstrukcje albo i grunt rozchodzi się najdalej). Jeżeli brzęczy (draga coś metalowego), to coś jest nie tak.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony