dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Odpływ liniowy w garażu

    Cześć, jestem przed budową i chce sobie rozplanować odpływy liniowe wewnątrz garażu dwustanowiskowego. Garaż ma mieć ogrzewanie podłogowe, więc się zastanawiam, czy to w ogóle wykonalne?

    1. Z tego co czytam, to odpływ raczej będzie miał swoje małe niezależne rozsączenie gdzieś obok domu. To będzie ok?
    2. Gdzie wypuścić rurę do odpływu przez płytę fundamentową? Centralnie na środku garażu, czy np. w osi garażu, ale w okolicach wjazdu?
    3. Może lepiej przez płytę fundamentową wypuścić dwie rury do odpływów w ich osi? Byłoby może mniej kombinacji ze spinaniem dwóch odpływów w jeden 'wylot' i walki z upchnięciem spadków? Jeśli tak to gdzie je wyprowadzić?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.841

    Domyślnie

    Witaj Asiu,

    Powiedz, czy nie wystarczy zostawić samej ogrzewanej podłogi bez odpływu? Spodziewasz się dużo wody w garażu? Chcesz myć auto w środku? Pytam serio, bo znajomy żałuje że nie zrobił do tego infrastruktury.
    My mamy ogrzewany garaż bez odpływu i nie żałujemy że zrezygnowaliśmy z odpływu.
    Wykonawca posadzki tak doradził (dodatkowy minus to smród suchego syfonu) i jest chyba dobrze.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, tak jak pisałem w pierwszym punkcie - odpływ nie będzie wpięty w kanalizację.
    Nawet jeśli się nie zdecyduje na te odpływy, to wolę w płycie fundamentowej mieć przepuszczoną rurę w razie W. Tylko nie wiem w jakim miejscu najoptymalniej ją wypuścić żeby mieć jak najlepszy manewr. I czy wypuścić np. dwie żeby nie mieć problemu ze spadkiem w posadzce?

    Dorysowałem 'spadki' która opcja najlepsza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spadki.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	467544
    Ostatnio edytowane przez JoannaTA ; 29-12-2023 o 22:12

  5. #5

    Domyślnie

    Rób odpływ liniowy zdecydowanie. Rzadko się przydaje ale mi w tym roku przy śniegach bardzo się przydał. Co kapało z aut trochę spłynęło ale co fajnie to spłukałem wodą cały garaż i potem ściągaczką do wody cała woda do odpływu. Dla mnie przydatne.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaTA Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, tak jak pisałem w pierwszym punkcie - odpływ nie będzie wpięty w kanalizację.
    Nawet jeśli się nie zdecyduje na te odpływy, to wolę w płycie fundamentowej mieć przepuszczoną rurę w razie W. Tylko nie wiem w jakim miejscu najoptymalniej ją wypuścić żeby mieć jak najlepszy manewr. I czy wypuścić np. dwie żeby nie mieć problemu ze spadkiem w posadzce?

    Dorysowałem 'spadki' która opcja najlepsza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spadki.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	467544
    wariant nr.3 jest prawidłowy, ale posadzka do odpływu powinna być " kopertowana " ( jak dach płaski, czy też spadki w łazience do wpustu podłogowego ) z warstwą górną spadkową do wpustu z 4-ch stron, nie z 2-ch ( jak na rysunku )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki. Dałeś mi do myślenia tym kopertowaniem. To jedna z rzeczy która może nie wyjść, szpecić Teraz się zastanawiam czy nie zrobię spadku tylko w kierunku bramy i jedno odprowadzenie równolegle z bramą garażową. Tego kopertowania chyba chcę uniknąć, a garaż będzie (mam nadzieję) częściej składzikiem i warsztacikiem.

  8. #8

    Domyślnie

    to że masz ogrzewanie podlogowe nie znaczy ze bedzie ono caly czas działało. ja tez mam i ustawiona temerature 14 stopni i wlacza sie te ogrzewanie jedynie przy najwiekszych mrozach. Nawet przy wyłączonym ogrzewaniu woda a szczególnie snieg) z auta bedzie sie lała. Sciagaczką ten snieg do odplywu. Jezeli nie masz tego odplywu to wszystko odparujesz do pomieszczenia. Powiem ci ze nie jest przyjemnie jak masz taką wilgoć w garażu.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja podobnie, planuje nie grzać na full, tylko tak, żeby oszczędzić na ogrzewaniu aż przyjdzie mi coś majstrować w garażu, wtedy podniosę temperaturę. Dobrze, że wspomniałeś o wilgoci bo już mi chodziło po głowie, czy to odwodnienie w ogóle mi jest potrzebne. Będę sobie zgarniać ewentualną wodę do odpływu przy bramie i nie będę się bawić w dwie linie. Trochę błądzę, ale taka rozmowa z Wami pomaga mi podjąć ostateczną, optymalną dla mnie decyzję, bo z budowlanki jestem noga.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony