dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ile betonu i jakiego pod obrzeża

    Umie ktoś mi dobrze oszacować ile trzeba by zamawiać m3 +/- betonu pod obrzeża na podjazd (100x8x30) 140 sztuk. Tak nie jakoś bardzo skąpo, żeby się to nie zapadło jak ktoś kołem najedzie. Bo na razie daje obrzeża i żwir, kostka w przyszłości więc będą trochę wystawać od wewnątrz (próg taki 8 cm żeby potem było miejsce na kostkę w przyszłości) i jakiej klasy beton?

  2. #2

    Domyślnie

    NIe rozumiem, nie mozesz kupic obrzezy chodnikowych po 10-14zł za sztuke w zaleznosc od ilosci.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale ja mówie o betonie pod obrzeża, do ich osadzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Ale ja mówie o betonie pod obrzeża, do ich osadzenia
    10-15cm, B15 spokojnie wystarczy

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłem taki kalkulator objętości i stworzyłem na nim taki kształt z betonu bo tak chyba się obudowuje każdy krawężnik.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beton.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	467557
    To korytko to dziurka na obrzeże właśnie.
    I tak licząc to na 140 krawężników wyszłoby około 8m3 betonu bezpiecznie zakładając. Mógłby ktoś ocenić czy dobrze rozumuje?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.234

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Znalazłem taki kalkulator objętości i stworzyłem na nim taki kształt z betonu bo tak chyba się obudowuje każdy krawężnik.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beton.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	467557
    To korytko to dziurka na obrzeże właśnie.
    I tak licząc to na 140 krawężników wyszłoby około 8m3 betonu bezpiecznie zakładając. Mógłby ktoś ocenić czy dobrze rozumuje?
    Co do ilości nie chce mi się liczyć. Ale ja bym raczej półsuchy brał, bo w takim ci to "utonie". Zasypujesz ustawiasz a potem obficie polewasz wodą
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony