dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Izolacja poddasza nieużytkowego - tylko między krokwie?

    Witam,
    Mam poddasze nieużytkowe na którym trzymam na razie tylko sprzęt od kamer i rekuperator + sprzęt od alarmu.
    Podłoga na tym poddaszu jest zaizolowana styropianem 14 cm i na to poszła wylewka, więc co nieco od domu jest zaizolowany strop.
    Natomiast chciałem teraz dorzucić jedną warstwę wełny 18 cm między krokwie, zależy mi na jednej warstwie z uwagi na budżet, a aktualna wysokość poddasza pozwala mi się tam wyprostować, jak dorzucę drugą warstwę z konstrukcją to już będzie ciężko się tam poruszać

    Stąd moje pytanie, czy będą jakieś wymierne korzyści z izolacji jedną warstwą wełną 18 cm? Planuję 0,33 dać skoro daje jedną warstwę.
    Chodzi mi głównie o to, aby temperatury zimą nie schodziły tam poniżej 0, a latem nie było jak w piekle (głównie ze względu na sprzęt)
    Czy uważacie, że jedna warstwa nie podoła bo drewno będzie przepuszczało zimno/ciepło do środka?

    Z góry dzięki za poradę

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Całkiem niedawno było tu prawie identyczne pytanie:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...przed-pyleniem

  3. #3

    Domyślnie

    Poza tym, że też chodzi o strych, to to pytanie nie może być dalsze od mojego

  4. #4

    Domyślnie

    Nie izoluje się nieogrzewanego poddasza nieużytkowego.

  5. #5

    Domyślnie

    Przyznam, że spodziewałem się różnych odpowiedzi ale nie takich

    Czemu się nie izoluje? trzymam tam sprzęt elektroniczny, będę też pewnie w przyszłości trzymał inne graty, zresztą kwestia samych strat ciepła bądź niepotrzebnego nagrzewania się stropu latem, gdzie poniżej przecież jest część mieszkalna.

    Czy ktoś to może potwierdzić?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzyniu Zobacz post
    Czemu się nie izoluje?
    Bo będziesz miał szansę, blisko graniczącą z pewnością, na zawilgocenie tej wełny i grzyba który się w niej rozwinie, a następnie zeżre więźbę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzyniu Zobacz post
    Czemu się nie izoluje?)
    Izolować trzeba przestrzeń ogrzewana od nieogrzewanej. Jaki sens ma dawanie ocieplenia na przegrodzie, po której obydwu stronach hula powietrze o tej samej temperaturze? Czy może nie wentylujesz poddasza (albo wentylujesz rekuperacją)?
    Jak prawidłowo zaizolowałeś strop, to temperatura na poddaszu nie powinna być w mrozy zauważalnie wyższa, od zewnętrznej. Latem może i coś ta izolacja da - ale i tak będzie znacznie cieplej, niż na zewnątrz.

    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132739

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie pominąłem chyba ważną kwestie, poddasze jest wentylowane rekuperacją.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Latem może i coś ta izolacja da - ale i tak będzie znacznie cieplej, niż na zewnątrz.

    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132739
    Czemu na poddaszu miałoby być znacznie cieplej niż na zewnątrz? Nagrzeje się a nie będzie miało gdzie uciec?

    Co w takim razie Panowie radzą? Jakoś odgrodzić sprzęt który znajduje się na poddaszu?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzyniu Zobacz post
    Faktycznie pominąłem chyba ważną kwestie, poddasze jest wentylowane rekuperacją.
    A któż Cię tak urządził, że wentylujesz przestrzeń nieogrzewaną osobnym rekuperatorem?
    Bo chyba aż takiego babola, żeby mieszać powietrze ogrzewane z nieogrzewanym wentylując tym samym rekuperatorem łazienki i nieogrzewany strych nikt nie jest w stanie zrobić?

  10. #10

    Domyślnie

    W zasadzie to jeszcze nie wentyluje nic, rekuperatora też jeszcze nie mam, mam jedynie wszystko rozplanowane i gotowe do podłączenia rekuperatora, z tego co pamiętam jak rozmawiałem z gościem od reku to mówił o jednej nitce wentylującej poddasze, ale jeszcze nic nie montowaliśmy tam i jeszcze będę z nim o tym rozmawiał.
    Prosiłbym jednak o powrót do mojego pierwotnego pytania, czy sprzęt najlepiej odgrodzić jakimś zaizolowanym fragmentem poddasza a resztę zostawić jak jest? Czy robi się to w jakiś inny sposób?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzyniu Zobacz post
    Prosiłbym jednak o powrót do mojego pierwotnego pytania, czy sprzęt najlepiej odgrodzić jakimś zaizolowanym fragmentem poddasza a resztę zostawić jak jest? Czy robi się to w jakiś inny sposób?
    Wentylacja, ogrzewanie i termoizolacja muszą tworzyć spójną całość.
    Jak zbudujesz na poddaszu pomieszczenie izolowane od reszty poddasza i będziesz je ogrzewał, to ma sens podpięcie go do rekuperacji (a w reszcie poddasza wentylacja grawitacyjna). Jak podepniesz poddasze do rekuperacji, to należy je całe zaizolować od świata zewnętrznego, dobrze uszczelnić i ogrzewać.

    Jedna nitka czego? Nawiewu? To będzie ciągle otwarty wyłaz na strych, żeby zbilansować całość?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony