dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 270 z 308
Pokaż wyniki od 5.381 do 5.400 z 6154
  1. #5381
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    W sumie, czemu auto nie działa jak należy? /Najpierw jednostka sie rozkręci, a po nagrzaniu powinna sama zwolnić.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #5382

    Domyślnie

    Ja nie grzeje na auto. To ile metrów ogrzewasz i jaka jednostka ?

  3. #5383
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    No właśnie, czemu nie grzejesz na auto? Nie ma co zakładać, że należy ręcznie sterować jednostką, od tego jest auto, żeby nie klikać w pilota co pół godziny.

    Ja akurat ogrzewam obecnie 113 m2 jednostką o mocy nominalnej 2 kW. Temperatura we wszystkich pomieszczeniach różni się o max 0,5 stopnia, bo w sumie taką mają dokładność termometry.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #5384
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    A ty nie masz Fujitsu Nordic? Bo ona wg katalogu ma grzałke.
    Owszem, ma grzałkę tacy i wiem kiedy się włącza i po co. Może niedokładnie napisałem: zastanawianie się kiedy się włącza czy włącza mnie nie dotyczy.

  5. #5385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No właśnie, czemu nie grzejesz na auto? Nie ma co zakładać, że należy ręcznie sterować jednostką, od tego jest auto, żeby nie klikać w pilota co pół godziny.

    Ja akurat ogrzewam obecnie 113 m2 jednostką o mocy nominalnej 2 kW. Temperatura we wszystkich pomieszczeniach różni się o max 0,5 stopnia, bo w sumie taką mają dokładność termometry.
    W sumie to większość pomp ciepła tryb auto ma do du..y. Nie potrafią np. przy stałych obrotach jednostki wewnetrznej modulować temperaturą wylotową. Większość ma tak, że jak uzyska żądają temperaturę to wyłącza sprężarkę albo zmniejsza jej obroty i ogranicza obroty wentylatora w jednostce wew. To prowadzi do dużej histerezy bo czujnik wbudowany w jednostkę wewnętrzną mierzy temperaturę prawie stojącego powietrza i potem nie dziwota, że zanim klima znów ruszy to temperatura rozjeżdza się o 2-3 stopnie. A jak wróci w tryb grzania to jednostka uruchamia wysokie obroty wentylatora i wali goracem i tak w koło. I tak wygląda, ten niby inverter tylko z nazwy. A sztuka jest mielić powietrze stale i reagować na zmiany jego temperatury.

  6. #5386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No właśnie, czemu nie grzejesz na auto? Nie ma co zakładać, że należy ręcznie sterować jednostką, od tego jest auto, żeby nie klikać w pilota co pół godziny.

    Ja akurat ogrzewam obecnie 113 m2 jednostką o mocy nominalnej 2 kW. Temperatura we wszystkich pomieszczeniach różni się o max 0,5 stopnia, bo w sumie taką mają dokładność termometry.
    Ja również przestałem grzać na AUTO już jakiś rok temu. Z tego co zaobserwowałem:
    - na auto prawie zawsze (nie licząc startu) wentylator chodzi na najniższych obrotach i daje wyższą temperaturę wylotową. Tylko w przypadku, kiedy ma coś większego do nadrobienia włącza wentylator na wyższy bieg. Fakt, klima jest niesłyszalna, ale słabo miesza powietrze i przy wyższej temp. wylotowej szybciej daje znać czujnikowi w jednostce że osiągnęła swoje

    - działanie ręczne - ja mam ustawiony 3-ci bieg i cały czas chodzi właśnie tak. Szum słyszalny, ale mi nie przeszkadza. Temp. wylotowa jest niższa, ale mieli jakieś 2x więcej powietrza, przez co lepiej rozprowadza je po mieszkaniu i ostatecznie komfort jest wyczuwalnie lepszy. Co ciekawe, zawsze przy przełączaniu z auto na 3-ci bieg, zauważyłem, że u mnie pobór mocy spada o 100-150W. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, ale tak jest. W ogóle z tego co zauważyłem, auto jest w zasadzie tylko do regulacji tempa nawiewu, nie ma chyba wpływu na działanie sprężarki, ponieważ ta niezależnie od tego na jakim ustawieniu działa, zwiększa lub zmniejsza tą temperaturę wylotową. No i tak na prawdę, może nie jest tak wszędzie, ale u mnie nie ma w zasadzie wahań temperatury przy ręcznym (czyt. wyższym) ustawieniu nawiewu. Przy auto, może nie od razu, ale komfort zaczyna spadać, przede wszystkim w pomieszczeniach bardziej oddalonych

  7. #5387
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sprawdzę jak u mnie to działa, ale widzę, że w pomieszczeniu, gdzie jest jednostka mam średnio 18,5 stopnia, a w najdalszym i najzimniejszym mam 18 stopni. Jak dmucha, to dmucha, ale nie hałasuje nigdy. Nie wiem czego wiecej mógłbym oczekiwać od klimy.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #5388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Sprawdzę jak u mnie to działa, ale widzę, że w pomieszczeniu, gdzie jest jednostka mam średnio 18,5 stopnia, a w najdalszym i najzimniejszym mam 18 stopni. Jak dmucha, to dmucha, ale nie hałasuje nigdy. Nie wiem czego więcej mógłbym oczekiwać od klimy.
    Masz może podłączony klimatyzator pod miernik ? bo ciekawi mnie jak nisko zachodzi z poborem, nim zacznie taktować ten MSZ-AP 2kW.

  9. #5389
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Pod miernik tak, pod loggera nie. Teraz konkretnie grzeje, ponieważ na zewnątrz jest max. 1 stopień, pobór chwilowy jak sprawdzałem wynosił ~280 W.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #5390
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Sprawdzę jak u mnie to działa, ale widzę, że w pomieszczeniu, gdzie jest jednostka mam średnio 18,5 stopnia, a w najdalszym i najzimniejszym mam 18 stopni. Jak dmucha, to dmucha, ale nie hałasuje nigdy. Nie wiem czego wiecej mógłbym oczekiwać od klimy.
    Chyba nic bym nie kombinował na Twoim miejscu. Taka różnica to żadna różnica. Widzę, że masz dom pasywny. Kurczę, to musi robić robotę i niesamowicie zmniejszać zużycie. Ja mam obecnie takie temperatury o których mówisz, czyli -1 do 2 i u mnie zużycie w 85 metrowym mieszkaniu to 15-17kWh dobę, gdzie klima minimum bierze ~580W, a jak to powiedziałeś - przy konkretnym grzaniu - ale raczej spokojnym dla tej jednostki to 800-900W. Obecnie u mnie na dobę średnia moc działania to ~650W, więc nawet gdyby moja schodziła do tych 280W, to byłoby to ponad 2x energii za mało. No ale ja mam budynek deweloperski z 2015 roku, jak się nie mylę 80-90W/m2
    Mi na razie w listopadzie zużyła 135 kWh, mniej więcej 2/3 w taniej taryfie
    Ostatnio edytowane przez rafalm81 ; 19-11-2023 o 17:59

  11. #5391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    obecnie takie temperatury o których mówisz, czyli -1 do 2 i u mnie zużycie w 85 metrowym mieszkaniu to 15-17kWh dobę, gdzie klima minimum bierze ~580W, a jak to powiedziałeś - przy konkretnym grzaniu - ale raczej spokojnym dla tej jednostki to 800-900W. Obecnie u mnie na dobę średnia moc działania to ~650W, więc nawet gdyby moja schodziła do tych 280W, to byłoby to ponad 2x energii za mało. No ale ja mam budynek deweloperski z 2015 roku, jak się nie mylę 80-90kWh/m2 rocznie
    Mi na razie w listopadzie zużyła 135 kWh, mniej więcej 2/3 w taniej taryfie
    Takie zużycie prądu to raczej "taka uroda" Twojego klimatyzatora, który zwyczajnie nie potrafi taki nisko modulować.
    Budynki z 2015 r. to nie lepianki z dziurami, żeby tak to tłumaczyć.

  12. #5392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie nie, nie mówię że to lepianka, ale z budynkiem pasywnym nie ma on nic wspólnego. Jednak wentylacja grawitacyjna robi swoje i nie wpływa korzystnie na zużycie.
    Chodziło mi tu raczej o to, że przy obecnych temperaturach nie potrzebuję nawet aby ona schodziła niżej. To by się przydało w okresach przejściowych, ale wtedy włączam harmonogram działania tylko w tanich godzinach
    Przy moim zapotrzebowaniu nawet klima schodząca do 100W będzie musiała dziennie pobrać te 17kWh
    Ostatnio edytowane przez rafalm81 ; 19-11-2023 o 18:07

  13. #5393
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Chyba nic bym nie kombinował na Twoim miejscu. Taka różnica to żadna różnica. Widzę, że masz dom pasywny. Kurczę, to musi robić robotę i niesamowicie zmniejszać zużycie. Ja mam obecnie takie temperatury o których mówisz, czyli -1 do 2 i u mnie zużycie w 85 metrowym mieszkaniu to 15-17kWh dobę, gdzie klima minimum bierze ~580W, a jak to powiedziałeś - przy konkretnym grzaniu - ale raczej spokojnym dla tej jednostki to 800-900W. Obecnie u mnie na dobę średnia moc działania to ~650W, więc nawet gdyby moja schodziła do tych 280W, to byłoby to ponad 2x energii za mało. No ale ja mam budynek deweloperski z 2015 roku, jak się nie mylę 80-90W/m2
    Mi na razie w listopadzie zużyła 135 kWh, mniej więcej 2/3 w taniej taryfie
    Będę wrzucał co miesiąc zużycia i średnie temperatury zewnętzne. Na szybko mogę powiedzieć, że przy ±1 stopniu mam zużycie dobowe 6 kWh na 113 m2​ w tej klimie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #5394
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Będę wrzucał co miesiąc zużycia i średnie temperatury zewnętzne. Na szybko mogę powiedzieć, że przy ±1 stopniu mam zużycie dobowe 6 kWh na 113 m2​ w tej klimie.
    No to teoretycznie, gdybyś utrzymywał temperaturę taką jak moje 22-23*, przy założeniu że 1* więcej to 7% wyższe zużycie, brałaby u Ciebie ok 8-9 kWh/dobę. No wynik rewelacyjny, dużo niższy niż mój przy większej powierzchni

  15. #5395
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    No to teoretycznie, gdybyś utrzymywał temperaturę taką jak moje 22-23*, przy założeniu że 1* więcej to 7% wyższe zużycie, brałaby u Ciebie ok 8-9 kWh/dobę. No wynik rewelacyjny, dużo niższy niż mój przy większej powierzchni
    Nie jest źle, to prawda, ale oczekuję lepszego wyniku, ponieważ ciągle mam niezaizolowany szacht teletechniczny. Ten szacht ma wewnętrzne wymiary 25x150 cm i jest po prostu prostokątną rurą między parterem i piwnicą. Wieje z niego, ale póki robię instalacje, to będzie wiało.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #5396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie jest źle, to prawda, ale oczekuję lepszego wyniku, ponieważ ciągle mam niezaizolowany szacht teletechniczny. Ten szacht ma wewnętrzne wymiary 25x150 cm i jest po prostu prostokątną rurą między parterem i piwnicą. Wieje z niego, ale póki robię instalacje, to będzie wiało.
    Rozumiem już dlaczego tak usilnie starasz się znaleźć sprzęt schodzący jak najniżej. Przy takim zapotrzebowaniu.. no faktycznie, to powinien być chyba jeden z podstawowych parametrów

  17. #5397
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    941

    Domyślnie

    Wczoraj pierwszy raz sie zawiodłem na moim Bosch-u.....

    Wracamy po 3 dniach z gór, w domu 17 stopni mimo ze na klimatyzatorze ustawione 23....

  18. #5398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Wczoraj pierwszy raz sie zawiodłem na moim Bosch-u.....

    Wracamy po 3 dniach z gór, w domu 17 stopni mimo ze na klimatyzatorze ustawione 23....
    Bosch dorobił się na więźniach podczas II wojny światowej, oni na pewno się zawiedli tak. że nie przeżywaj
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 20-11-2023 o 17:25

  19. #5399

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Wczoraj pierwszy raz sie zawiodłem na moim Bosch-u.....

    Wracamy po 3 dniach z gór, w domu 17 stopni mimo ze na klimatyzatorze ustawione 23....
    Boscha w tej klimie to wiele nie jest, typowy tania klima pokroju Rotenso Ukura, wyprodukowany przez koncern MIDEA.

  20. #5400
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.509
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Wczoraj pierwszy raz sie zawiodłem na moim Bosch-u.....

    Wracamy po 3 dniach z gór, w domu 17 stopni mimo ze na klimatyzatorze ustawione 23....
    Z powodu...? Zepsuł się czy mocy zabrakło?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 270 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony