dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Wysokiej jakości elementy instalacji wodociągowej

    Witam szanownych forumowiczów.

    Modernizuję instalację wodociągową w domu poprzez całkowity demontaż obecnej i budowę nowej, opartej na współczesnych elementach. Zależy mi na porządnej instalacji, zbudowanej z wysokiej jakości materiałów, która służyć będzie przez kilka następnych dekad i nie zawiedzie mnie w żadnej sytuacji. Przyjmujemy, że koszty się nie liczą i rozmawiamy o rozwiązaniach z najwyższej półki, bez żadnych kompromisów.

    Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, moim zadaniem jest jedynie wybór i zakup materiałów, resztę będą już robić specjaliści.


    Na dany moment wybrałem:
    1. Rury i kształtki: Prandelli Coprax.
    2. Zawory kulowe: Ferro F-Power.

    Chciałbym prosić o Państwa opinię na temat powyższych.
    Oczywiście to tylko propozycje, jestem otwarty na wszelkie inne marki, które swoją charakterystyką odpowiadają zadanym we wstępie wymaganiom.


    Co do Prandelli, to wygląda na to, że produkty są wytwarzane we Włoszech i generalnie mają dobre opinie.

    O Ferro natomiast są różne zdania - jedni twierdzą, że to tylko trochę lepsza chińszczyzna, inni, że są przyzwoite.
    Seria F-Power swoimi parametrami jawi się dobrze, co więcej, producent chwali się uzyskaniem certyfikatu jakości, a także udziela 10-cio letniej gwarancji.
    Jest jeszcze seria Herkules, która charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami i 15-to letnią gwarancją, jednak jest to chyba starsza seria produktów, aczkolwiek tutaj nie mam pewności.


    Z góry dziękuję za poświęcony czas.

    Pozdrawiam
    s81
    Ostatnio edytowane przez sa81 ; 02-07-2023 o 21:28

  2. #2

    Domyślnie

    Chcesz wysokiej klasy rury i kształtki?
    Proszę bardzo:
    - Wavin Hep2O
    - Nueva Terrain SDP

  3. #3

    Domyślnie

    Polibutylen w obecnych czasach? Z tego co wiem, to w USA i Kanadzie został on już dawno wycofany z listy dozwolonych materiałów, jak również przeprowadzane były jego masowe wymiany ze względu na awarie rur.

    Na dany moment rozważam rury PP stabilizowane, stąd pomysł na Prandelli Coprax.

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie masz na myśli chlor?
    Tam bezmyślnie stosowano PB do instalacji kanalizacyjnej.
    W Polsce zawartość chloru w wodzie wodociągowej nie powinna przekraczać 0,5 mg/l, a dopuszczalne stężenie dla PB wynosi 2 mg/l.

  5. #5

    Domyślnie

    Dodatkowe informacje poniżej.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB - wyjaśnienia.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	465559

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony