dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Układanie styropianu - peszle przy ścianie

    Cześć,
    Zwracam się do Was z prośbą o poradę jak poprawnie położyć styropian na parterze i poddaszu w moim przypadku.
    Na parterze będzie 15 cm styropianu (5+10). Przy ścianach, właściwie przy każdej ścianie wewnętrznej i zewnętrznej mam położone peszle elektryczne, nawet kilka sztuk. Planuję położyć najpierw 5 cm styropianu i potem 10 cm. Te 5 cm przykryje mi peszle, ale czymś muszę je zaizolować żeby nie było pustki między kolejną warstwą styropianu a peszlami. I tutaj pytanie - czym? Czytałem o pianowaniu i przykrywaniu deską i obciążaniu, ale wydaje mi się to mocno czasochłonne (parter ma 170 m2). Czym polecacie to zrobić? Dodatkowo prośba o potwierdzenie czy taśma dylatacyjna powinna być tak jak na rysunku, czy na styropianie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	465447

    Na poddaszu mam podobne zagwozdki. Tylko że tutaj będzie tylko 10cm styropianu, którym nie dojadę do ściany (peszle) - też pytanie czym to zaizolować i jak ma być taśma dylatacyjna ułożona? Dodatkowo mam sporo rur od podłogówki, które też będę musiał czymś "dosypać" żeby dorównały do styropianu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poddasze.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	465448

    Jak to najprościej wykonać? Koszty też grają rolę
    Na ten moment rozważam zakup granulatu styropianowego i wymieszanie go z zaprawą cementową i taką mieszaniną wypełnić szczeliny.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!
    Ostatnio edytowane przez reperandt ; 23-06-2023 o 07:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony