dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Dławić a zaburzać to dwa różne pojęcia.
    Przy dachu deskowanym i kalenicy otwartej zapewnia on szczelność dla wilgoci umożliwiając wentylację.
    Wszystko jest tu uzależnione od typu dachówki i innych rzeczy.
    Taśma kalenicowa aluminiowa posiada otwory wentylacyjne lub w środkowym pasie membranę paroprzepuszczalną. To zapewnia ujście wentylacji ale nie chroni na 100% przed wilgocią nawiewaną i skraplającą się, stąd owy daszek.
    Myślę że dachu nie robisz sam więc pozwól działać fachowcom. Jest kierownik budowy który choć trochę się interesuje?
    Fachowcy są z polecenia..... widziałeś ich realizację i rozmawiałeś z właścicielami domów?
    Najgorsze co możesz zrobić to wydawać polecenia i dokonywać korekt czerpiąc wiedzę z forum i netu.
    Jeśli masz uwagi lub wątpliwości odnośnie pracy ekipy to zwróć im uwagę na detale dopytując ich o całość rozwiązania i sposób realizacji który ma zapewniać zarówno szczelność jak i wentylację.
    Podeślij fotki dachu....zobaczymy na jakim etapie jest dach i ewentualnie co planuje wykonawca.
    Jeśli zakupy realizujesz sam to rób to po konsultacji z ekipą lub wizytę w hurtowni zaplanuj z ich kierownikiem który będzie miał wiedzę o rozwiązaniu które przyjął za właściwe dla danego dachu.7
    mam dach kopertowy - ponad 300m2, poddasze nieużytkowe. Wiązary na to OSB, na to papa, kontrłaty, łaty i na to dachówka ceramiczna i wcale nie mam otwartej kalenicy ja to tu jest mocno rekomendowane... za to mam kominki SBS Vent’X na dole i przy kalenicy + 2 kominki wentylacyjne i działa to doskonale już od dawna. Przyznam jakoś tak czuję się bezpieczniej z zamkniętą kalenicą niż otwartą ). Są różne rozwiązania; podstawa do doświadczony, dokladny i otwarty na nowe rozwiązania dekarz.
    Na pomoc KB to raczej bym nie liczył.

    Gorąco polecam podejście "Najgorsze co możesz zrobić to wydawać polecenia i dokonywać korekt czerpiąc wiedzę z forum i netu." Te internetowe rady to tylko traktować jako sygnał a samemu weryfikować (jeżeli ma się czas) w fachowej literaturze i rozmowie z praktykami. Najgorsze co może się zdarzyć gdy fachowiec dla świętego spokoju ) zrealizuje (ale nie da gwarancji) jakąś bzdurę z internetu a późniejsze koszty odwrócenia zastosowanego "rozwiązania" mogą być koszmarne .
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 29-01-2023 o 11:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony