dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentów betonowych w domu z lat 50tych

    Witam, mam zamiar remontować budynek z lat 50tych w którym połowicznie był wykonany remont płyty KG itp. ale do sedna sprawy budynek jest wykonany z pustaków betonowych z pustką powietrzna i fundamentów betonowych, między fundamentem a pustakami jest prawdopodobnie lepik ponieważ częściowo go widać, w budynku wychodzi wilgoć na ok 20cm za szafą w jednym pomieszczeniu w którym jest podłoga z desek na legarach nie ocieplona na gruncie (w tym pomieszczeniu czuć wilgocią) , w reszcie pomieszczeń jest wylewka problem nie występuje i teraz nie wiem czy wilgoć wychodzi przez to że dom jest nie ocieplony ciągnie od podłogi w tym pomieszczeniu i woda się wykrapla czy podciąga wilgoć z fundamentów na pierwszy rzut oka z zewnątrz pustaki są suche. Czy problem po gruntownym remoncie zniknie? tj. mam zamiar wykonać wylewkę w tym pomieszczeniu ocieplić dom styropianem, fundamenty folia kubełkową i poprawić wentylację na mechaniczną, czy tylko pogorszę sprawę ta elewacją ze styropianu. Czy powinienem wykonać iniekcję krystaliczną. jeszcze jedna sprawa pustaki wystają poza obrys fundamentu na ok.3-4cm jest możliwość że przez ten ''wypust'' podciąga wilgoć ? ew. jak ten wypust ocieplić ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Na odległość do zawsze dobrze się pomaga. Nie dałeś żadnych zdjęć. Wydaje mi się że papę między ścianą fundamentową a domu szlak trafił i ściana ciągnie kapilarnie. Na youtube jest filmik jak samemu zrobić iniekcje.

  4. #4

    Domyślnie

    Izolacja pozioma to papa + gruba warstwa lepiku, wilgoć wyszła tylko za szafa na wysokość ok.20cm w pomieszczeniu w którym podłoga jest na legarach które są na gruncie. czytałem o iniekcji ale nie wiem czy mój problem nie wynika czasem z przemarzania ścian i słabej wentylacji i się zastanawiam czy przed wylewka zrobić iniekcję bo czytałem że powinno się ją robić od wewnątrz i od zewnątrz czy zrobić wylewkę, wentylację ocieplić dom i folię kubełkową, obserwować i w razie W zastosować iniekcję tylko od zewnątrz ?
    Fundament jest wylany w ziemie i wystaje ponad grunt ok 30-40cm czy dziury od iniekcji powinienem wiercić w fundamencie pod warstwą izolacji poziomej
    czy w pierwszym rzędzie pustaków co podejrzewam będzie trudniejsze bo między pustakami jest pustka powietrzna.
    W międzyczasie postaram się dodać zdjęcia.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Expert-Bud A.G.

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    50

    Domyślnie

    Zrób iniekcję kremem np. Kiesolem C firmy Remmers, wierci się poziome otwory co 12cm i wypełnia je kremem, wierć w zaprawie na starej izolacji poniżej pustaka
    wystarczy jeden rząd, ok 1,5 m za koniec zawilgocenia. Mury możesz izolować termicznie ale dopiero po osuszeniu zawilgoceń bo inaczej zakisisz chatę.
    Przemarzanie ścian to kwestia grubości, obliczenia współczynnika tzw lambda a przede wszystkim suchości ścian, ściana sucha jest izolatorem a mokra przewodnikiem ciepła. Folia kubełkowa służy tylko do ochrony izolacji właściwej a nie do izolacji, w przypadku układania folii na wykonaną właściwie izolację bitumiczną należy kubełki skierować od ściany w kierunku gruntu aby przy zakopywaniu nie wbijały się w izolację i nie zdarły jej.
    Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Expert-Bud A.G. Zobacz post
    Zrób iniekcję kremem np. Kiesolem C firmy Remmers, wierci się poziome otwory co 12cm i wypełnia je kremem, wierć w zaprawie na starej izolacji poniżej pustaka
    wystarczy jeden rząd, ok 1,5 m za koniec zawilgocenia. Mury możesz izolować termicznie ale dopiero po osuszeniu zawilgoceń bo inaczej zakisisz chatę.
    Przemarzanie ścian to kwestia grubości, obliczenia współczynnika tzw lambda a przede wszystkim suchości ścian, ściana sucha jest izolatorem a mokra przewodnikiem ciepła. Folia kubełkowa służy tylko do ochrony izolacji właściwej a nie do izolacji, w przypadku układania folii na wykonaną właściwie izolację bitumiczną należy kubełki skierować od ściany w kierunku gruntu aby przy zakopywaniu nie wbijały się w izolację i nie zdarły jej.
    Pozdrawiam, Grzegorz
    OK, a czy taki fundament ponad poziomem gruntu mogę ocieplić styropianem ?
    Bo teraz mam tak: ława wylana w ziemi, potem ściana fundamentowa i na to izolacja z papy no i ściana budynku , między ławą a ścianą fundamentową nie ma izolacji. Boję się, że po przyklejeniu styro na fundament zatrzymam w nim wilgoć i po jakimś czasie odpadnie mi ten styropian
    Czy pod poziomem gruntu mogę dąć jakąś folię aby choć trochę ograniczyć nasiąkanie ścian fundamentowych ?

  7. #7

    Domyślnie

    Dodanie większej ilości betonu nie rozwiąże problemu. Najważniejszą rzeczą jest trzymanie wody z dala od fundamentów domu, w przeciwnym razie może ona uszkodzić dom. Musisz znaleźć sposób na zmniejszenie ilości wody deszczowej, zanim dotrze ona do najniższego punktu, a jeśli nie jest to możliwe, sprowadzić ją do kanalizacji burzowej z dala od domu. Bez zdjęć nie da się nic zrobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony