dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Brak przepustu prąd

    Witam, mam zrobiony sam fundament z wylanym chudziakiem, ocieplony zaizolowany oraz obsypany. I tu się okazało że nie został zrobiony przepust pod kabel prądu natomiast co do wody to została puszczona rura pod ławą bez osłony oraz z chudziaka wystaje również bez osłony.
    W związku z tym mam pytanie czy prąd można puścić bez przepustu a np. po ścianie ? Czy to jest zgodne ze sztuką? co do wody czy muszę założyć jakiś peszel przynajmniej tak żeby nie było bezposredniego kontaktu z ławą?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL1111 Zobacz post
    Witam, mam zrobiony sam fundament z wylanym chudziakiem, ocieplony zaizolowany oraz obsypany. I tu się okazało że nie został zrobiony przepust pod kabel prądu natomiast co do wody to została puszczona rura pod ławą bez osłony oraz z chudziaka wystaje również bez osłony.
    W związku z tym mam pytanie czy prąd można puścić bez przepustu a np. po ścianie ? Czy to jest zgodne ze sztuką? co do wody czy muszę założyć jakiś peszel przynajmniej tak żeby nie było bezposredniego kontaktu z ławą?
    Co do wody - przeprowadź pod ławą. U mnie tak instalator zrobił.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.503
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Podepne się z pytaniem. Również nie mam zrobionego przepustu pod prąd. W tym tygodniu chcę wylać "chudy beton" grubość ok 10 cm, fundamenty mam zasypane. Z tym, że u mnie będzie zbrojony i opierał się będzie na ścianie fundamentowej.
    Czy dobrym pomysłem będzie wykuć 10 cm ściany fundamentowej z samej góry, zrobić przepust i zalać betonem (będzie B20 )
    Wtedy kabel doprowadzony będzie kilkanaście centymetrów poniżej ścian budynku ?

  5. #5

    Domyślnie

    jak nie ma przepustu na kabel to olejcie to.To nie jest istotne.Elektryk i tak nie często z tego korzysta.

    Ta rura na wodę to może osłona? jakby to była już prawidłowa rura to nie dobrze bo dojdzie dodatkowa złączka pod ziemią.Najlepiej odkopać i osłonę założyć

  6. #6

    Domyślnie

    Jak sobie poradziliscie z brakiem przepustu na kabel. U mnie też zostało to pominięte, jedynie co zrobił budowlaniec to wcisną kawałek styropianu podczas wylewania chudziaka ale przepustu przez bloczek fundamentowy nie zrobił :/

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haxxa Zobacz post
    Jak sobie poradziliscie z brakiem przepustu na kabel. U mnie też zostało to pominięte, jedynie co zrobił budowlaniec to wcisną kawałek styropianu podczas wylewania chudziaka ale przepustu przez bloczek fundamentowy nie zrobił :/
    Ostatnio większość tak robi, przepustów pod elektrykę w ogóle - puszczają w peszlu w czy po ścianie zewnętrznej i do domu przez ścianę, potem po chudziaku do miejsca w którym jest skrzynka.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony