dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki TV do domu ok. 50 cali?

    Co polecacie do nowego mieszkania, urzadzone bardzo nowocześnie, czy 4k już się opłaca czy jeszcze za wcześnie na te technologię?

  2. #2

    Domyślnie

    4k juz dawno sie zadomowiło

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Zadaj pytanie w poniższym linku ( aby poczytać nie musisz się rejestrować, ale aby zadać pytanie to już tak)
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/963...arki-1486.html

    Zauważ, że mają tam listę około 31 pytań dotyczących twych preferencji. To ułatwi forumowiczom pomóc tobie wybrać odpowiedni tv.
    Pozwoliłem sobie poniżej wkleić te pytania. Poczytaj sobie na tamtym forum jak ludzie odpowiadają na poniższe pytania. Jest tam ponad 1400 stron, oczywiście czytaj posty najnowsze, gdzie uwzględnione są obecnie produkowane telewizory

    1. Odległość od ekranu?
    2. Jak słońce świeci w pokoju?
    3. Jak duży jest pokój:
    4. Preferowana technologia:
    5. Jaki masz obecnie telewizor?
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz?
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?
    10. Matryca błyszcząca czy matowa?
    11. Preferowana wielkość telewizora?
    12. Preferowana marka?
    13. Czego nie lubisz w telewizorach?
    14. Jakie urządzenia będą podłączone?
    15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
    16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych?
    17. Czy ważne jest wifi ?
    18. czy będziesz korzystać ze Smart TV?
    19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
    20. Co chcemy aby TV posiadał ?
    21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?
    22. ma mieć 3D?
    23. ma mieć slot na karty SD ?
    24. ma mieć tuner DVB-S/S2?
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?
    26. Jaki masz sygnał podłączony do TV:
    27. ile programów HD?
    28. ma stać czy wisieć?
    29.Rozdzielczość:
    30.Dvb-t: tak, DVB-C:
    31.Na czym najbardziej Ci zależy:
    32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
    33.Sugerowana cena ?
    34.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

  4. #4

    Domyślnie

    A jaka platforma nadaje materiał w 4k?
    Nie mówię o okazjonalnych transmisjach.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Okazyjnie nc+ kanał38., CANAL+NOW . Są dedykowane dekodery 4k

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ze sprawdzonych marek i na podstawie własnego doświadczenia mogę Ci polecić Philipsa. Mam dwa telewizory tej marki obecnie. Jeden w salonie (wiadomo centrum rozrywkowe dla każdego: ja sport, żona filmy, dzieci bajki), drugi w sypialni (jak żona ogląda film, a ja chcę mecz, tak jak dziś Bayern-Real). Działanie bezproblemowe, no i wygląd też spoko, a to ważne jest.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A jaka platforma nadaje materiał w 4k?
    Nie mówię o okazjonalnych transmisjach.
    YT. Tak z brzegu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    Ze sprawdzonych marek i na podstawie własnego doświadczenia mogę Ci polecić Philipsa. Mam dwa telewizory tej marki obecnie. Działanie bezproblemowe.
    No ale na podstawie dwóch sztuk telewizora nie można stwierdzić nic o całej populacji setek tysiecy wyprodukowanych i uzytkowanych na calym swiecie...
    To tak jak z samochodami, jeden Janusz powie ze ma Passata i ze tylko leje i jezdzi i nic mu sie nie psuje i w zwiazku z tym Szmelcwageny to sa super auta bo on wie bo ma.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Przecież każdy czytający to wie, że to jego subiektywna opinia. Też posiadam TV tej marki i jest ok. A Passat to zły przykład, bo niemieckie samochody i tak są wzorem dla innych. No ale autor wybierze co mu tam najbardziej pasuje. Tylko mu radzimy.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Pytanie na które pytający sam musi sobie odpowiedzieć: ile miejsca? priorytety co ogląda? budżet? Albo w odwrotnej kolejności.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaris Zobacz post
    . A Passat to zły przykład, bo niemieckie samochody i tak są wzorem dla innych.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    Te pytania z forum HD w większości bez sensu. Wszystkie większe tv są smart/wifi. 3D nikt już nie robi. Obraz ostry czy łagodny sobie ustawisz. Jak tanio to np ue55mu61.. Jak średnio to np ue55mu7...Moja rada osobista kup większy niż planujesz. Nigdy u nikogo nie widziałem za dużego tv.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja planowalem 42 a kupiłem 50. Jest za mały. Ale to było prawie 10 lat temu kiedy krolowały 32 i 37 cali

  14. #14

    Domyślnie

    Bo poszedłeś w zła stronę. Ja kupiłem niedrogi 50" TV do oglądania bzdetów, a do filmowych seansów odpalam projektor i mam 100".
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Bo poszedłeś w zła stronę. Ja kupiłem niedrogi 50" TV do oglądania bzdetów, a do filmowych seansów odpalam projektor i mam 100".
    Polecisz jakiś dobry projektor?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja używam starego BenQ W-500 i pewnie następny też będzie tego producenta. Chociaż tak naprawdę jest wielu dobrych producentów i bardziej od marki liczą się parametry. Pamiętaj, że do KD ważniejszy jest kontrast niż jasność. Generalnie projektory robi się dla dwóch grup docelowych - multimedialne (wysoka jasność i niski kontrast) i do KD (niska jasność i wysoki kontrast). Tobie potrzebny drugi rodzaj. A najlepiej umówić się z jakimś dobrym sklepem, żeby zaprezentowali Ci kilka i wybierzesz coś dla siebie. Warto też poczytać forum HDTV, jest tam sporo ludzi, którzy mają naprawdę duże pojęcie o projektorach.

    PS. jest jeszcze jedna kwestia - kilka procent osób przy projektorach w technologii DLP widzi efekt tęczy - tzn. przy szybkich ruchach gałki ocznej widzą jak biały kolor rozjeżdża się na kolory podstawowe (Red Green Blue).
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też mam już kilkuletniego Philipsa i nie jestem zainteresowany w tej chwili zakupem nowego. W tej chwili szkoda mi na to pieniędzy. Zdecydowanie wolę poczekać na zadomowienie się technologii 8K i ostre zejście w dół z cenami na 4K. Poza tym strasznie urosły rozmiary w ostatnich latach - do moich potrzeb wystarczy 40 cali.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Jeszcze kwestia kontrastu i czerni. Tu technologia OLED wygrywa, za to nie jest A+ tylko A. W perspektywie durnych pomysłów z cenami energii elektrycznej warto na to zwrócic uwagę. Plazmy były piekne , lecz energię żarły prawie jak Rubiny 707 czy 714. Kaloryfery można było przykręcać...

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Bez marginesu ceny oraz informacji dlaczego 50 cali ( bo może inny nie wejdzie do mieszkania?....), a nie 80? to nic się nie da doradzić poza jednym: OLED.

    W sprawie 4k warto.
    Na 8k czekać nie warto - zanim materiały w tej technologii wejdą do użytku i mowa tu tylko o netflixie ( na tV w 8k nie liczyłbym nawet za 10 lat) to tv bedzie juz nic nie warty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony