dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 129
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 2565
  1. #1541
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie sa płytki, pod ogrzewanie podlogowe. Jest super.

  2. #1542
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ten jest z tych "grubszych" bo ma 5cm. Niedawno montowałem kabinę z brodzikiem 2cm kupioną w Niemczech i taki planuję.
    Na alledrogo najcieńszy jaki widzę to 3,5cm
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 20-01-2019 o 17:42

  3. #1543

    Domyślnie

    wg producenta ma 3cm. Troche wyższy od zapalniczki. Bdb wysokość bo nie czuć stopnia przy wychodzeniu i jest bezpieczniej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brodzik-3cm.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	425095  

  4. #1544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja mam 3.5cm ale został 1.5 puszczony w posadzkę

  5. #1545

    Domyślnie

    to jeszcze lepiej. Gorzej tylko gdyby trzeba było zmienić na inny. Ale moze wytrzyma. Mam jeden brodzik juz 15 lat i nic się nie dzieje (sanplast)

  6. #1546
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Powiem Wam, że odpływ liniowy pod prysznicem był moim chyba największym babolem podczas budowy. Mianowicie nie wpadło mi do głowy (nie wiem dlaczego), ani nikt z fachowców nie zwrócił mi uwagi, żeby wylewki pod prysznicem zrobił glazurnik. I tak oto glazurnik miał nie lada zadanie skuć część wylewki (gdzie biegły rury podłogówki, hydrauliki, kanalizy), zrobić spadek i żeby to jeszcze wszystko się zlicowało i wyglądało porządnie. Nie powiem - wyszedł z tego obronna ręką. Wygląda przyzwoicie, spadek jest co prawda mniejszy niż być powinien (mniej niż 1%), ale woda spływa i nie ma z nim problemów. Musiałem tylko znaleźć najniższy możliwy odpływ liniowy (bodajże Wirquin So Low).
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  7. #1547

    Domyślnie

    u mnie glazurkin powiedział że przyjedzie osadzi odpływ liniowy przed wylewkami ważne to obskoczyć fachowców i notować w zeszycie o czym pamiętać np. parapety aby osadzić przed tynkami itp. albo że tynki robić najlepiej na samym końcu po wylewkach i ugadać się żeby tbynkarze wszystko pozabezpieczali dużo tego

  8. #1548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    u mnie glazurkin powiedział że przyjedzie osadzi odpływ liniowy przed wylewkami
    Niezłe wyzwanie. A płytki już masz, żeby ocenił jaka przy ich krzywiźnie będzie grubość kleju, żeby na odpowiedniej wysokości zamontować odpływ?
    No i na czym obsadzi na tyle solidnie, żeby szuflujący wysypkę z miksokreta go nie ruszyli?


    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    parapety aby osadzić przed tynkami itp. albo że tynki robić najlepiej na samym końcu po wylewkach i ugadać się żeby tbynkarze wszystko pozabezpieczali dużo tego
    Jak zabezpieczyć parapety drewniane (o laminowanych nie wspominając) na czas tynkowania? Marny ich los.

  9. #1549
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niezłe wyzwanie. A płytki już masz, żeby ocenił jaka przy ich krzywiźnie będzie grubość kleju, żeby na odpowiedniej wysokości zamontować odpływ?
    No i na czym obsadzi na tyle solidnie, żeby szuflujący wysypkę z miksokreta go nie ruszyli?

    Jak zabezpieczyć parapety drewniane (o laminowanych nie wspominając) na czas tynkowania? Marny ich los.
    Solidne osadzenie odpływu nie jest problemem. Odpływ wypoziomowałem, oparłem na styropianie i boki umocowałem zaprawą dookoła, tak do połowy wysokości, by jeszcze wylewka się zmieściła. Jeśli znamy wysokość docelową posadzki, to odpływ obniżamy o tyle, ile chcemy uzyskać spadku-różnicy wysokości. Klej do płytek nie ma nic do rzeczy, klej będzie tak samo użyty na całej podłodze jaki w brodziku, ta sama grubość, czyli wysokość nie zmienia się.
    Parapety kamienne nie są problemem, gorzej jak piszesz z np. drewnianymi. potrzeba kilku warstw grubej folii i użycia mocnej taśmy dwustronnej między kolejnymi warstwami. Ale lepiej parapety pozostawić do osadzenia "po tynkach".

  10. #1550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Solidne osadzenie odpływu nie jest problemem.
    Moim zdaniem jest. Mocujesz do styropianu (u mnie 18cm)? Czy kotowisz jakimiś prętami do chudziaka? Ekipa od wylewek szufluje tony materiału - nie są delikatni.

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Klej do płytek nie ma nic do rzeczy, klej będzie tak samo użyty na całej podłodze jaki w brodziku, ta sama grubość, czyli wysokość nie zmienia się.
    Tyle, że musisz wiedzieć już obsadzając odpływ, czy płytki będą równiutkie i warstwa kleju będzie ze 4mm, czy bananowate i trzeba z centymetr liczyć.

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Parapety kamienne nie są problemem, gorzej jak piszesz z np. drewnianymi. potrzeba kilku warstw grubej folii i użycia mocnej taśmy dwustronnej między kolejnymi warstwami. Ale lepiej parapety pozostawić do osadzenia "po tynkach".
    Tą folią chcesz okręcić dookoła cały parapet? Szczelnie z każdej strony? Czy drewno będzie nasiąkało przez mur? A jak okręcisz cały - to przecież taki parapet będzie łatwo wysunąć w czasie pierwszego sezonu grzewczego jak będzie suchsze, niż w momencie montażu (zakładając, że faktycznie szczelnie folią zabezpieczysz).
    Powodzenia z wydzieraniem tej folii na styku tynku z parapetem.
    Nie bez kozery wszędzie zalecają montaż parapetów po tynkach. Szpachlowanie to nie problem.

  11. #1551
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Moim zdaniem jest. Mocujesz do styropianu (u mnie 18cm)? Czy kotowisz jakimiś prętami do chudziaka? Ekipa od wylewek szufluje tony materiału - nie są delikatni.



    Tyle, że musisz wiedzieć już obsadzając odpływ, czy płytki będą równiutkie i warstwa kleju będzie ze 4mm, czy bananowate i trzeba z centymetr liczyć.



    Tą folią chcesz okręcić dookoła cały parapet? Szczelnie z każdej strony? Czy drewno będzie nasiąkało przez mur? A jak okręcisz cały - to przecież taki parapet będzie łatwo wysunąć w czasie pierwszego sezonu grzewczego jak będzie suchsze, niż w momencie montażu (zakładając, że faktycznie szczelnie folią zabezpieczysz).
    Powodzenia z wydzieraniem tej folii na styku tynku z parapetem.
    Nie bez kozery wszędzie zalecają montaż parapetów po tynkach. Szpachlowanie to nie problem.
    Bez przesady z tymi tonami betonu przy odpływie. Wystarczy rozmowa z szefem od wylewek i prośba by osobiście dopilnował prawidłowego betonowania podłogi prysznica. Szczerze mówiąc, to wylewkarz chciał osobiście osadzić odpływ i odpowiadać za niego, ale osadziłem sam, zrobili odpływ idealnie z oczekiwanymi,równymi spadkami. Ale to zależy od ekipy, kogo sobie znajdziesz, takie masz wylewki.
    Jeśli łazienkę wykonuje choć trochę ogarnięty płytkarz, to wykonanie podłogi prysznica nie sprawia mu żadnych problemów. Zanim zacznie kleić płytki, sprawdza wypoziomowanie podłogi, nierówności, jakość płytek, utrudnienia jakie może napotkać wykonanie zgodne z projektem itd. Jeśliby nawet terakota czy płytki były wybrzuszone, to w brodziku są mniejsze-podocinane elementy i dołożenie 2-3mm kleju na powierzchni poniżej 1m2, nie nastręcza problemów.
    O tych parapetach pisałem, lepiej osadzić po tynkach. A jeśli ktoś popełni błąd i osadzi wcześniej, to trzeba zabezpieczać inaczej. Najpierw należy parapet dookoła przy murze okleić szeroką taśmą samoprzylepną. Następnie nakleić taśmę dwustronną tak, by jej krawędź lekko zachodziła (parę mm) na taśmę przy murze. Do formatu taśmy dwustronnej docinamy grubą folię i przyklejamy ją. Do jej krawędzi naklejamy następną taśmę dwustronną i następną folię. Możemy dać tyle warstw ile nam się podoba. Tym sposobem mamy przy murze jedną taśmę, o szerokości paru cm, a dalej grube warstwy folii. To jest dość bezpieczne rozwiązanie, przy normalnych tynkarzach. A foli nie musimy jakoś karkołomnie wydzierać, wystarczy ostry nóż, np. do tapet i trochę zręczności przy usuwaniu.

  12. #1552
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Od kiedy to wylewki robi się na całości w łazience? Mi każdy mówi żeby miejsce na brodzik zostawić i wylewkę ze spadkami zrobi fachowiec od łazienki (i do tego płytki ). Tu na filmiku jest to pokazane (potem jest jeszcze II i III część). https://www.youtube.com/watch?v=n_eVGvpCUG8 .

  13. #1553
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Od kiedy to wylewki robi się na całości w łazience? Mi każdy mówi żeby miejsce na brodzik zostawić i wylewkę ze spadkami zrobi fachowiec od łazienki (i do tego płytki ). Tu na filmiku jest to pokazane (potem jest jeszcze II i III część). https://www.youtube.com/watch?v=n_eVGvpCUG8 .
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Ale to zależy od ekipy, kogo sobie znajdziesz, takie masz wylewki.
    Jak wyżej, ale jeśli płytkarz sam zechce to zrobić i odpowiadać za to, to nie ma problemu, można i tak.

  14. #1554
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Z tym kombinowaniem z prysznicem to piszecie w przypadku gdy chce się mieć wejście do kabiny po płaskim a nie wysoki brodzik, zgadza się?
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 22-01-2019 o 12:56

  15. #1555
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Z tym kombinowaniem z prysznicem to piszecie w przypadku gdy chce się mieć wejście do kabiny po płaskim a nie wysoki brodzik, zgadza się?
    Zgadza się.

  16. #1556
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Prysznic jest miejscem, które często trzeba myć. Im prostsza konstrukcja, tym łatwiejsze mycie. A jeśli do tego jest złożony tylko z płaskich powierzchni można myć zwykłą ściągaczką do okien.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie3392 kopia.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	425202Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie3393 kopia.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	425203Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie3394 kopia.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	425204
    Jeszce jedna bardzo ważna uwaga. Przy takim rozwiązaniu konieczna jest szczelna hydroizolacja pod kafelkami (na podłodze i na ścianie).
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #1557
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Bez przesady z tym częstym myciem prysznica. Przecież biorąc prysznic niejako sam się myje. Rozumiem jak się kamień osadzi ale w innym przypadku nie widzę ani sensu ani potrzeby.

  18. #1558
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Bez przesady z tym częstym myciem prysznica.
    "Częsty" jest pojęciem względnym . Im więcej zakamarków, tym trudniejsze mycie, szczególnie kiedy zajdzie kamieniem.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #1559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    "Częsty" jest pojęciem względnym . Im więcej zakamarków, tym trudniejsze mycie, szczególnie kiedy zajdzie kamieniem.
    Od kamienia to jest zmiękczacz. A zakamarków najlepiej nie mieć. Za to dobrze mieć fugę epoksydową.




    Btw. Wczoraj pierwszy raz opróżniałem koszyk w syfonie. Jakiś miesiąc używania.

  20. #1560
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Nie "martw się", z czasem będzie częściej. Zależy jeszcze jakie włosy mają domownicy. Z praktyki, w domu 2 ludzi, żona ma dłuższe włosy i by utrzymać odpływ w przyzwoitym stanie, czyszczę 1x w tygodniu, ktoś inny czyści co 2-gi dzień przy żonie i 2-óch córkach z długimi włosami. Jeśli kobieta i facet noszą krótkie włosy, może wyjść 1 x w miesiącu.
    A kabina "sama" się nie myje, zostają smugi od minerałów zawartych w wodzie, mydła, złuszczanego naskórka itd. Trzeba myć, a przy twardej wodzie, nawet często.

Strona 78 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony