dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał porba Zobacz post
    Niestety tak się nie da zrobić. Nie jest możliwe zakupienie dziennika, uzupełnienie i dopiero jego zarejestrowanie. Nie wiem skąd taki pomysł.
    .
    Jest możliwe. I moim zdaniem, dość bezpieczne i dla kierbuda i inwestora - często stosowane przy "zagubieniu", "zniszczeniu" dziennika budowy.
    Jeśli kierbud był zatrudniony (otrzymał wynagrodzenie), a zwłaszcza jak jest jakaś umowa w tym zakresie, to kierbud tylko uzupełnia wpisy w dzienniku, a nie poświadcza nieprawdę, bo był kierbudem i była budowa, którą "nadzorował".
    Jeśli kierbud zaakceptuje takie "rozwiązanie" to sprawa będzie bardzo prosta.
    Jeśli nie - różnie może się to skończyć, bo to będzie "uznaniówka" urzędników.
    Po co "męczyć" urzędników i zmuszać ich do podejmowania trudnych decyzji co do oceny, czy budowa "legalna" , czy też samowola - bo do tego to się sprowadzi.
    Mają mieć klarowna sytuację - inwestor tylko nie dotrzymał terminu związanego ze zgłoszeniem rozpoczęcia budowy - reszta "kwitów" jest OK.

    Przeca w tym dzienniku chodzi o dokonanie kilku (3 - 5) wpisów, na przestrzeni 2 lat, a nie przepisanie 12 Ksiąg Pana Tadeusza.

    I dla jasności - nie namawiam do łamania prawa, tylko wyegzekwowania od kierbuda, tego co miał uczynić.

    Ps. Pamiętać należy też o tym, że to nie budowa "kurnika", tylko "psiej budy", na którą przepisy wymagają PnB - a w związku z tym urzędnicy potraktują (mogą potraktować) tą budowę tak jak budowę Pałacu Kultury, bo PB nie rozróżnia takich "niuansów".
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 04-09-2014 o 09:00 Powód: dopisałem Ps.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tytułem wyjaśnienia.

    Bagatelizowanie tej sprawy może być bardzo dużym błędem - bo tu nie chodzi tylko o niezgłoszenie terminu rozpoczęcia.
    Jest to też prowadzenie budowy bez wymaganego nadzoru, a jak się urzędnik uprze, to może to też zakwalifikować jako samowolę budowlaną, a to duże koszty i nie tylko związane z legalizacją, ale także z ewentualnym procesem, jeśli inwestor będzie się odwoływał.

    Przypominam, że puki co postępowanie dotyczy tylko niezgłoszenia terminu budowy - co nie oznacza, że może być rozszerzone o dotkliwsze "zarzuty".

    Urząd ma dostać to czego wymaga, a na dzień dzisiejszy wymaga tylko dziennika budowy, który powinien być wypełniony, bo za to skasował kierbud.

    Zwracam uwagę również na to, że decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata. W takim przypadku należy wystąpić o wydanie nowej decyzji: o pozwoleniu na budowę.

    Czyli tak, czy siak, bez uzupełnienia dziennika, decyzja o pozwoleniu na budowę wygasła., bo jakoś trzeba będzie udowodnić choćby rozpoczęcie robót.


    Trzeba dać urzędowi możliwość najprostszego załatwienia tej sprawy.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 04-09-2014 o 09:54
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #23

    Domyślnie

    Jestem po wizycie w urzędzie .Rozmowa z kierownikiem nadzoru była szybka i na temat .Przyznałem ,że nie dopilnowałem sprawy , oczekuję kary i czuję się winny.Nałożył na mnie 200zł mandatu ,kazał porobić wpisy w Dziennik Budowy wypełnić trzy papiery i z tym wszystkim przyjść i zalegalizować .
    Przypomniał żeby zgłosić zakończenie budowy i tyle.
    Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam.
    Dam znać jak wszystko będzie załatwione.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejdm1 Zobacz post
    Jestem po wizycie w urzędzie .Rozmowa z kierownikiem nadzoru była szybka i na temat
    ..... ,kazał porobić wpisy w Dziennik Budowy ...................
    Cytat Napisał porba Zobacz post
    Niestety tak się nie da zrobić. Nie jest możliwe zakupienie dziennika, uzupełnienie i dopiero jego zarejestrowanie. Nie wiem skąd taki pomysł..
    Teraz wiesz ?

    To był (jest) najprostszy sposób załatwienia tej (takiej) sprawy - szczęście że urzędnik nie jest upierdliwcem (a może jest leniwy )
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25

    Domyślnie

    Mam jeszcze parę pytań:
    W projekcie jest napisane,że nie będzie w środku żadnych instalacji , a jak wspominałem ojciec podciągnął z mieszkania prąd do kilku gniazdek i oświetlenie.
    Pewnie przy odbiorze będzie z tym problem-co proponujecie zrobić?
    Czy usunąć instalację ,czy to zgłosić teraz (pewnie dojdą dodatkowe koszta).
    Druga sprawa to położony polbruk - wiem że wymagało to zgłoszenia i teraz będę to chciał wyprostować.Czy potrzeba jakiś mapek- jak tak to gdzie je pobrać ?
    Pewnie będę musiał zrobić szkic?
    Pozdrawiam.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W projekcie budowlanym, projektant może nanieść te zmiany (jeśli uzna, że nie są istotne).
    Nanosi na czerwono i podpisuje się.
    Finito.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #27

    Domyślnie

    Masz na myśli,że naniesie na mapkę ten polbruk i inst.el.? I to wystarczy?

  8. #28

    Domyślnie

    Podaj mi co to za nadzór budowlany. Widzę że Wy macie chyba inne prawo budowlane.
    Siwy a podaj mi podstawę prawną gdzie jest napisane że zmiany nieistotne nanosi się na projekt budowlany. Poczytaj art. 57 ust. 2, tam wyraźnie pisze jak się to robi.
    A z dziennikiem budowy zrobili majstersztyk, co prawda niezgodnie z prawem ale co kraj to obyczaj, a raczej co urząd to inna interpretacja przepisów.
    Ostatnio edytowane przez porba ; 04-09-2014 o 21:22

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    1. Zastosowane rozwiązanie nie narusza prawa - jest to tylko uzupełnienie, niedotrzymanych przez kierownika budowy obowiązków .

    2. Również zgodnie z prawem ukarano inwestora za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia budowy.

    3. PB art.36a.6 + ksero (kopia) z tego, przy zgłoszeniu zakończenia budowy - co zresztą jest bardzo jasno opisane i napisane w przywołanym przez Ciebie:

    ....należy dołączyć kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego
    projektu budowlanego, z naniesionymi zmianami, a w razie potrzeby także uzupełniający opis.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    I polecam uwadze wpis # 21 i 22 - tam jest opis co jak i dlaczego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #31

    Domyślnie

    Dziennik podbity i teraz można działać dalej.

  12. #32

    Domyślnie

    Mam pytanie, podepnę się pod temat. Co, jeśli mam pozwolenie na budowę, odebrałem dziennik budowy ze starostwa, ale zacznę kopać bez zgłoszenia budowy? Jest grzywna i możliwość zawieszenia budowy? Zależy mi na czasie i czy mogę te kilka dni budować i potem zgłosić?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Nie kombinuj. O ile dobrze usłyszałem już nie ma 7. dni. Zglaszasz, na drugi dzień kopiesz.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nie kombinuj. O ile dobrze usłyszałem już nie ma 7. dni. Zglaszasz, na drugi dzień kopiesz.
    Nie potrzeba marnować dnia. Możesz w ten sam dzień. Zgłaszasz rano w urzędzie o 7:00, a o 7:15 zaczynasz wykopy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony