dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 87
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Trochę rozjaśnij...Chcesz ogrzać akumulacją te 33 m2, czy przenosisz się do jakiegoś domu?
    O kozie wspomniałem tylko żeby zobrazować, że częstsze dokładanie do "gorszego" pieca "kumulacyjnego" mi nie straszne i liczę się z tym że to będzie coś uśrednionego bo na "akumulator" za 20 tys to mnie nie będzie stać.

    @Forest - akurat biały klocek mi bardzo odpowiada pod warunkiem, że będzie częściowo w ścianie

    a dla Panów zdunów z tematu mam zagwozdkę. Jakbyście rozwiązali gimnastykę z takim małym akumulatorkiem w projekcie z12D.
    Czy po przesunięciu komina w tej zielonejwnęce (całkowicie lub częściowo) można zagospodarować piecokominek?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z12komin.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	346460

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Za darmo tego nie robiłeś ... więc nie wypominaj innym że organizują sobie czas, promocję własną i upowszechnianie pewnych idei na swój sposób ... monopolu na to nie masz ...
    Poza tym wyolbrzymiasz pewne mniemanie że kogokolwiek drażnisz czy nawet już intrygujesz ... spowszedniałeś i niektórzy (sam wiesz kto) nauczyli się żyć z tobą jak z nieszkodliwą chorobą ...

    Remiks ... mówiłem Ci że lepiej by było jak byś "wypasa" za pięć do ośmiu dych postawił ... a nie za grosze marne samemu się babrał ... przynajmniej dla wykonawcy lepiej by było ...
    Pozdrawiam.
    A jednak trochę wysiłku włożyłeś, próbując dokopać kumplowi Szacun... Klepanie jęzorem gdzie popadnie idzie ci coraz lepiej. I tak "czymaj"...

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał cazp3r Zobacz post
    O kozie wspomniałem tylko żeby zobrazować, że częstsze dokładanie do "gorszego" pieca "kumulacyjnego" mi nie straszne i liczę się z tym że to będzie coś uśrednionego bo na "akumulator" za 20 tys to mnie nie będzie stać.

    @Forest - akurat biały klocek mi bardzo odpowiada pod warunkiem, że będzie częściowo w ścianie



    a dla Panów zdunów z tematu mam zagwozdkę. Jakbyście rozwiązali gimnastykę z takim małym akumulatorkiem w projekcie z12D.
    Czy po przesunięciu komina w tej zielonejwnęce (całkowicie lub częściowo) można zagospodarować piecokominek?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z12komin.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	346460
    Można. Trzeba tylko ustalić do czego ma służyć (np. co i jak ma ogrzać), wówczas pozostaje kwestia doboru materiałów....

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Może wracając do tematu bo tyle postów niby krytykujących a jakoś wprost o produkcie nie ma.
    Konkretnie jakie są zarzuty do tego konstrukcji tego paleniska Robi-ren?

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    fachowcem nie jestem... ., ale z wiedzu jaką pozuskałem w ostatnich dniach wynika:

    -paleniska zdunskie z Robi Ren czy tez z Cebudu sa robione z jakiego takiego ale jednak z BETONU,

    beton to nie wypalona w ogromnie wysokiej temepraturze ceramika

    z powyższego wynika iż beton ten ma w sobie wiecej wilgoci niz wypalona ceramika

    z powyższego wynika iż wilgoc ta zawarta betonie wydostaje się, a raczej próbuje sie wydostawać w trakcie pierwszych rozruchów paleniska

    rzekomo powyższe może doprowadzić po 1 do wydobywania sie niezbyt przyjemnego zapachu a po 2 może to powodować drobne pęknięcia (wilgotne powietrze pogrzewane zwiękjsza swoją objętość, a zamknięte w szczelnych betonowych porach deliaktnie je rozsadza powodując mniejsze lub wieksze wspomniane pęknięcia)

    zaklejanie łaćzeń betonowych klocków srebrną folią - praktykowane rzekomo przez osoby składające te paleniska wcale nie niweluje powyzej opisanego zjawiska... co najwyżej wydłuża je w czasie ograniczając ilośc wydobywającego sie powietrza, któ¶ego zapach podobno przypomina pranie które przez dłuższy czas nie jest wyjmowane z pralki.





    Tyle teorii .... Zasłyszanej od ludzi z branzy piecowo - kominkowej


    Czy tak jest w praktyce? nie wiem.

    Na ten temat pewnie wypowiedzą się ludzie z duzo wiekszym "ego"


    Pozdrav

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    forscher, i coś w tym jest, i to nie podpowiada mi moje ego...

    po co kombinować z betonem, troszkę szamotu i palenicho super
    jak ktoś chce mieć 1000oC w palenisku - to także nie problem, ale po co?
    Ostatnio edytowane przez kominiarz ; 16-02-2016 o 20:50
    ...

  7. #67
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Różne są betony.
    Niektóre WYPALANE w ponad 1000 st.C i z pośród takich polecam akumulację
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd34.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	347039  
    Darek B

  8. #68

    Domyślnie

    Tak sobie pobuszowałem w necie pododawałem składowe akumulacji i chyba da radę budżetowo coś sklecić.
    Palenisko ok 5k pln
    Bloczki prefabrykowane ~200pln/szt -(30-40kg) -powiedzmy 18 szt - 3,6k pln
    Obudowa z płyt szamotowych plus silka ~1k pln
    Rury

    + Robocizna

    ps: Czy słabsze palenisko (w sensie mocy) po prostu wolniej napędzi masę akumulacyjną czy są jeszcze jakieś inne wady tańszego rozwiązania?

  9. #69
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dlaczego " powiedzmy 18 szt " ?
    Darek B

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dlaczego " powiedzmy 18 szt " ?
    Uśredniona ilość aby waga oscylowała w okolicach 800kg -1tony. Z tego teoretycznie mogę zakumulować energię z 11-13kg drewna czyli ok 40kW a daje mi to (przy zapotrzebowaniu 3-4 kWh) około 11-13h.

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    @cezp3r nie ma szans na Twój pomysł. Czad Cię zabije

    tak sobie myślę nad tym akumulacyjnym paleniskiem. Najtańsze to będzie kominek z płaszczem wodnym i 60 ton betonu płyty fundamentowej.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Może wracając do tematu bo tyle postów niby krytykujących a jakoś wprost o produkcie nie ma.
    Konkretnie jakie są zarzuty do tego konstrukcji tego paleniska Robi-ren?
    Kiedyś o tym pisałem, ale ostatnio gryzę się w język...Czytają i poprawiają, a piwa postawić nie chcą Na pewno dopasowują cenę, do tych mankamentów. Jest ich coraz mniej i są coraz mniej uciążliwe. Niestety tylko tyle wyjaśnień...

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    @cezp3r nie ma szans na Twój pomysł. Czad Cię zabije

    tak sobie myślę nad tym akumulacyjnym paleniskiem. Najtańsze to będzie kominek z płaszczem wodnym i 60 ton betonu płyty fundamentowej.
    Przy założeniu, że te 60 ton i tak będzie, z pewnością masz rację.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    @cezp3r nie ma szans na Twój pomysł. Czad Cię zabije

    tak sobie myślę nad tym akumulacyjnym paleniskiem. Najtańsze to będzie kominek z płaszczem wodnym i 60 ton betonu płyty fundamentowej.
    Metoda palenia w piecu akumulacyjnym chyba bardzo ogranicza możliwość zaczadzenia ..

    Płaszcze wodne jakoś mnie nie przekonują tym bardziej, że mały domek ogranicza posiadanie bufora i komplikuje instalacje.
    60 ton betonu raczej odpada bo skłaniam się ku podwieszanej podłodze nad pustką (crawl space) ale to jeszcze otwarty temat.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kiedyś o tym pisałem, ale ostatnio gryzę się w język...Czytają i poprawiają, a piwa postawić nie chcą Na pewno dopasowują cenę, do tych mankamentów. Jest ich coraz mniej i są coraz mniej uciążliwe. Niestety tylko tyle wyjaśnień...
    Ale chodzi o estetykę, wydajność czy bezpieczeństwo?

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    -paleniska zdunskie z Robi Ren czy tez z Cebudu sa robione z jakiego takiego ale jednak z BETONU,
    [/B][/I]

    Jest zasadnicza różnica między APZtami a paleniskami z "betonu". APZ robirena jest ze stali kotłowej. Ostatnio oglądałem w domku kolegi apz12tke i 900 stopni na wyjściu z wkładu to nie jest żadne halo. I nie obkładał go "betonem" a cegłami szamotowymi. Wiem, że "betonowe" wkłady potrafią pękać jak się pojedzie ze zbyt dużym wsadem - ale tu masz stal która pracuje przy takich parametrach.
    Tyle nie z teorii a z praktyki.

  17. #77

    Domyślnie

    No i koszty:
    apz12 coś koło 5tki
    kostki cebudowskie na niego chyba 18, sterownik od robirena, klapa automatyczna, czujnik ok.5tki
    trochę ciepłych płyt na front ok 2tys,
    izolacja na tył i sufit, kleje i zaprawy 1tys.
    robota z kolegą przy okazji - dobrze się bawili więc na 0.
    dużo cegieł szamotowych - ale to w gratisie.
    Około 13tys. to same materiały - wiadomo, ze fachura by ze 4tys, przytulił za poskładanie.
    A co zrobić z ciepłem to już indywidualna sprawa.
    Ale efekt rewelacyjny. Na pewno bym się nie bawił w jakieś wychuchane krążki, kształtki i inne pierdoły - wiadomo,ze kanał dymowy trzeba jakoś posklejać bo to jest istota kumulacji ale tu kostki z cebudu się nadają, choć ostatnio jakiegoś innego gościa te kanały widziałem trochę lepiej wykonane.

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AliP

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    17

    Domyślnie

    Chciałabym odświeżyć temat.
    Czy ktoś może się wypowiedzieć jak się ma użytkowanie piecoko-kominku Robirenu APZ wersus pieco-kominek z masą akumulacyjną CMA taki z Cebudu?
    Czy do pierwszego z nich trzeba porostu częściej dokładać (jeżeli tak to jak często).
    Domyślam się ze zależy pewnie od dokładnej konstrukcji ale może jakieś "mniej więcej" różnice są?

    Jakieś inne opinie nt Robirenu?

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Palenisko zduńskie, to urządzenie budowane przez zduna. Panują w nim doskonałe warunki spalania drewna. Raz za sprawą przemyślnej konstrukcji. Dwa to grubość ścian szamotowych - ok 10 - 12 cm. Robiren podłączył się marketingowo do tej nazwy i sprzedaje wkłady z okładzinami takimi samymi jak większość wkładów - grubości 3-4 cm. Oczywiście we wkładach z takimi szamotowymi cienkimi okładzinami, panują nieco lepsze warunki spalania niż w zwykłych żeliwiakach, daleko im jednak do warunków, jakie powinny panować w urządzeniach godnych nazwy "zduński".

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AliP

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Palenisko zduńskie, to urządzenie budowane przez zduna. Panują w nim doskonałe warunki spalania drewna. Raz za sprawą przemyślnej konstrukcji. Dwa to grubość ścian szamotowych - ok 10 - 12 cm. Robiren podłączył się marketingowo do tej nazwy i sprzedaje wkłady z okładzinami takimi samymi jak większość wkładów - grubości 3-4 cm. Oczywiście we wkładach z takimi szamotowymi cienkimi okładzinami, panują nieco lepsze warunki spalania niż w zwykłych żeliwiakach, daleko im jednak do warunków, jakie powinny panować w urządzeniach godnych nazwy "zduński".
    Dziękuje za odpowiedź. Rozumiem że palenisko zduńskie to najwyższa półka a Robieren jest pomiędzy nim a zwykłym wkładem. Nie mniej jednak czy ktoś może to przekuć na jakieś liczby np częstość dokładania do paleniska lub jak długo "trzymają" ciepło np Cebud: 12 h, Robiren 6h, zwykły wkład 2 h? Czy to jest w miarę dobre podział?

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony