dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czy będę mógł się wybudować na działce rolnej zostając jednocześnie rolnikiem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	421167

    Dzień dobry!
    Bardzo proszę o opinie, moja sytuacja wygląda następująco, jestem właścicielem działki z domem (dz. 2 na mapce) ze studnią oraz numerem, na wszelki wypadek zameldowałem się w nim. Dom ma przyłącze do prądu, umowa jest na mnie. Aktualnie planuję dokupić działki obok (dz 1 i dz. 3). Mam wykształcenie rolnicze ale żeby zostać rolnikiem to muszę jeszcze posiadać ziemię, i właśnie jestem na tym etapie.
    Domkowi na działce daleko jeszcze do rudery ale remont (a jest to dom drewniany) łącznie a adaptacją do współczesności będzie kosztował tyle co budowa nowego, drewno jest w kiepskim stanie niestety. Natomiast fundament jest piękny, zdrowy wysoki kamienny i na nim chciałbym postawić dom drewniany o takiej samej kubaturze, ale tak czy owak pozwolenie będzie potrzebne.
    Boję się co urzędnicy wymyślą, czy np. jak zgłoszę rozbiórkę domu to stracę tzw. dobre sąsiedztwo i warunków na budowę nie uzyskam? Głównie matwię się tym, że w myśl urzedniczej logiki będę musiał najpierw wybudować na działce obok a rozebrać dom dopiero później aby mieć ciągłość tego dobrego sąsiedztwa, żadna sąsiednia działka nie jest zabudowana.
    Czy w tzw. zabudowie zagrodowej także muszę mieć dojazd do działki? Na mapce jest ale fizycznie w terenie brak w tym miejscu, jest tylko droga polna której nie ma na mapie. Czy muszę drogę wykupić tam gdzie jest ta zaznaczona na mapce i ją utwardzić? Wystarczy że będzie mieć szerokość 3m?

  2. #2

    Domyślnie

    WIem, jest taka opcja ale to ostateczność, do wymiany dach stropy, z 50% materiału w ścianach, prościej pewnie byłoby od nowa wszystko niż podnosić dom i od spodu wszystko wymieniać ale jak się nie da to nic innego nie pozostanie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony