dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie .

    ..
    Ostatnio edytowane przez eldorado2 ; 13-09-2018 o 00:10

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli masz ogrzewanie podłogowe na piętrze, to zawsze lepiej, jak pod nim jest izolacja (nie nagrzewa stropu). Jak nie masz op, to styropian jest głównie izolacją akustyczną.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Izolacja akustyczna, warstwa, w której układa się kanały wentylacji mechanicznej, odkurzacza centralnego itp.

  4. #4

    Domyślnie

    a ciekawości można np. na pietrze które nie będzie użytkowane przez X lat położyć styro i go wylać betonem? a np. za 10 lat rozłożyć na beton podłogówke? czy na kolejny styro? Jak się robi?

  5. #5

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez eldorado2 ; 13-09-2018 o 00:11

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado2 Zobacz post
    Ja mam 10 cm styropianu na piętrze i słychać tupkanie nawet jak ktoś chodzi boso .Źle ułożony styropian ? Za małe przerwy między ścianą ,a styropianem były ? Coś mi świta ,że przerwa powinna być min. 1 cm ? Dawniej kładło się papierki ....
    Styropian powinien stykać się z dylatacjami przy ścianach, jeśli masz 10 w jednej warstwie, to słabiej tłumi od 2x5 kładzione na "mijankę".
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7

    Domyślnie

    Izolacja akustyczna, chociaż lepszą rolę spełniłaby tutaj twarda wełna.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Izolacja akustyczna. Izolacja termiczna też ma znaczenie - nie zapanowałbyś nad temperaturami, jakby parter miał ogrzewanie podłogowe _i_ sufitowe, a piętro tylko podłogowe z którego jeszcze ciepło ucieka do dołu.
    Do tego miejsce na poprowadzenie instalacji wszelakich.

    Styropian nie najlepiej tłumi uderzenia, ale i tak robi dużą różnicę. Częsty błąd to jednak brak/za mała dylatacja wylewki od ściany. I jak wylewka styka się ze ścianą, która stoi na stropie, to ładnie przenosi wszelkie uderzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony