dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bastianseeo

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-784
    Posty
    1

    Question [?] Taras/panele z desek od palet

    Witam serdecznie,
    Zabieram się z zamiarem wyłożenia pokoju(tak, tylko jednego pomieszczenia póki co) deskami od palet.
    Chce zrobić coś ciekawego a podobną koncepcje spotkałem na swojej siłowni, całkowicie wyłożona deskami z europalet.

    Rozglądam się za prostymi i w miarę jednolitymi deskami, mam wyrzynarkę i sporą ilość kleju, która pozostała po poprzednio klejonej podłodze z paneli drewnianych.

    Jestem w temacie całkowicie zielony i będzie to moje pierwsze podejscie do tego typu tematu, czekam na jakieś sugesie bądź przestrogę.
    Może ktoś już coś takiego robił? Z chęcią wysłucham doświadczonej osoby
    Serdecznie polecam
    Dkwadrat - ciekawe i nowoczesne meble
    Smogster - portal organizacji społecznej poruszający problematykę smogu

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyrzynarką i klejem oraz nieodpowiednią wilgotnością niestruganych desek paletowych nie ogarniesz tematu. Deski muszą być czterostronnie strugane( a więc równe i gładkie jednakowej grubości itd) , suche i do przycinania ich będzie niezbędny bardziej precyzyjny sprzęt a więc minimum dobra ukośnica.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Nie baw sie w układanie na podłodze materiału nie wiadomego pochodzenia i o wilgotności nie do ogarnięcia, szkoda czasu i pracy . Jak chcesz tanio , szybko i prosto to poukładaj na podłoge płyty osb na kleu , wyszlifuj i grubo zalakieruj ( ewentualnie zmien kolor bejca)

    Po ułożeniu desek z EU palet bedziesz miał coś na wzór lamelek ( klepki bez piór i wpustów ) , wszystko niby jest do ogarnięcia ale musi być materiał o odpowiednich właściwościach inaczej wszystko moze się posypać albo pozsychac i zrobić szpary na centymetr . W sumie gdyby materiał był 100% sprawny to wystarczy tylko piła blatówka z prowadnicą i wszystkie deski wyrównasz i dotniesz ( nie liczac oczywiscie pozniej sprzętów do cyklinowania )
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony