dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Deska podłogowa z własnego drewna

    Witam, czy posiadając własne drewno warto przerobić je u stolarza na deski/parkiet podłogowy?
    Mam około 20 dyli ( dąb, jesion, modrzew) grubości około 7-10 cm,szerokość 30-40 cm, długość ok 8 metrów, sezonowane ponad 20 lat.
    Jest jakiś sentyment do tego drzewa i tak się zastanawiam czy się w to bawić, czy raczej sobie darować i szukać gotowego produktu.

  2. #2
    Banned
    debsk

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-093
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest sens bawić się w coś takiego. Po pierwsze drewno na deskę musi byc odpowiednio dobrane.Nie każde będzie się nadawało. Po drugie koszt przygotowania drewna na deskę może przewyższać kupno nowej deski podłogowej. Szczególnie jeśli poszukasz gdzieś promocji. Stolarz, który będzie robił to samodzielnie ściągnie z Ciebie duuuuuże koszta....
    A z drewna możesz jeszcze wykonać wiele innych rzeczy. Jeśli jest to dobre drewno to przeznacz je na meble.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Ja z własnego drewna, po konsultacji z dwoma stolarzami, zamierzam robić drzwi, schody i parapety, stół. Może jeszcze meble do kuchni. Klasycznego parkietu (22mm) nie chcę z uwagi na podłogówkę, natomiast deska podłogowa warstwowa z własnego materiału będzie niepołacalna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony