dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_ar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne - nietypowe , niskie

    Witam
    Mam spory problem i być może ktoś z forumowiczów będzie w stanie udzielić mi rady.

    Otóż muszę wymienić drzwi wejściowe do domu znajdujące się w poziomie suteren.
    Problem polega na wysokości otworu drzwiowego - otóż otwór na 191,7cm wysokości, natomiast szerokość standardowa, na drzwi "90"

    Ciężko znaleźć drzwi w takim wymiarze natomiast jeśli już cokolwiek znajdowałem to albo cena kosmiczna, albo wykonanie polegające na przycięciu drzwi od dołu co powoduje, że klamka i zamek są bardzo nisko Ogólnie znalazłem całe 3 oferty na necie z możliwością zamówienia takich drzwi. Może źle szukam?

    Czy ktoś miał taki problem i jak go rozwiązał? Poszukuję firmy, producenta który byłby w stanie takie drzwi dostarczyć. Oczywiście cena jest ważna , ważne jest też to, żeby drzwi były w miarę ciepłe - zwykłe drzwi techniczne raczej nie spełniają tego wymogu - raz że tylko na 1 zamek a dwa to to, że są cieniutkie i z automatu zimne.

    Będę wdzięczny za informację, link, namiar. Jeśli regulamin zabrania wrzucania takich informacji to chętnie przyjmę je na PW.
    pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko ustalmy jedną rzecz. 191,7cm masz od samej posadzki do nadproża? Czyli liczysz ten wymiar jako skrzydło + ościeżnica, czy 191,7cm jest dla samego skrzydła. Pytam, bo różnie ludzie to liczą.
    Jak dla samego skrzydła to nie ma problemu, bo można skracać średnio około o 10cm. Zazwyczaj jest to płatna rzecz (około 100-200zł). Jak masz ten wymiar łapany wraz z ościeżnicą to jest trochę droższa rzecz, bo takie drzwi muszą być produkowane na zamówienie (krótszy ramiak i klamka idzie wyżej). Zwykłe jakbyś obciął, to odciąłbyś dolną część ramy a to źle wróży dla drzwi. No i klamka jak wspominałeś byłaby przy kolanach.
    Większość firm zrobi Ci i jedną i drugą opcję. Pytanie jaki masz budżet i czy szukasz drzwi drewnianych czy stalowych. Nie wiem jakie firmy Ci podrzucić, bo to wszystko zależy jak zawsze od ilości gotówki.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_ar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Otwór czyli 191,7cm to całkowity otwór do fundamentu do stropu.
    Budżet... no tak chciałbym się w 1,5k zł zmieścić, max 2 tys..
    Drzwi najlepiej stalowe z pianką a nie styropianem ale to już pewnie nierealne.
    Drzwi pełne bez szybek itd.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Polskie drzwi bez specjalnych przeszklen to koszt jak zakladasz. Tylko doplata za odpowiednie zmniejszenie to nawet 200zl. Javtakue rzeczy robie w Wiked. Moze inni tez to oferuja aleu nich najszybciej się dogaduje w trudniejszych sprawach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_ar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A Wikęd tylko skraca czyli podcina od dołu (wtedy klamka i zamek strasznie nisko wychodzą) czy robi na zamówienie i dopasowuje wysokość zamka i klamki?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_ar Zobacz post
    A Wikęd tylko skraca czyli podcina od dołu (wtedy klamka i zamek strasznie nisko wychodzą) czy robi na zamówienie i dopasowuje wysokość zamka i klamki?
    robią na zamówienie

  7. #7

    Domyślnie

    Wikęd skraca do 100mm. Powyżej tego tak jak u Ciebie trzeba robić drzwi na zamówienie. Nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, a klamkę masz wyżej jak przy skrótach.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    W ub.r. płaciłem za to coś poniżej 200zł. Nie jest mało przy tanich drzwiach za 1500zł, ale i tak jestem wdzięczny fabryce, że chce się takimi spowalniającymi produkcję przypadkami zajmować.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Myślałem, że tylko ja mam tak super kwoty na FV, ale widzę że Wikęd równo traktuje rynek, co jest dla mnie pozytywnym sygnałem. Nie raz miałem sytuację, gdzie ja dostawałem mniejszy rabat z hurtowni jak konkurencja z podwórka miała od producenta. Od razu trzeba było rezygnować z takich firm, bo w takiej walce po roku czy dwóch nie miałbym co położyć na kanapkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Możesz popatrzeć jeszcze na producenta StolPaw (drzwi drewniane) tylko nie wiem czy w budżecie sie zmieścisz. Mi robili drzwi pod H=1890mm i S= 780mm czyli bardzo nietypowy otwór

    Adrian

  11. #11

    Domyślnie

    Stol-Paw robi bardzo dobre j jakości drzwi, ale nie liczyłbym na niską cenę. Kwoty jakie tam padają są dość duże ale zdecydowanie odpowiadają jakości drzwi i nie biorą się w połowie ze znanej marki i w drugiej połowie z marketingu.
    Osobiście jak miałbym dać tyle za tak nietypowe wejście u dobrego producenta, to chyba wybrałbym opcję znormalizowania otworu i kupił mniej renomowaną markę na równie dobrym poziomie i miał standardowy otwór. Oczywiście jeśli konstrukcja budynku i inne okoliczności na to pozwalają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony