dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pakiet szklenia pytanie

    Dzień dobry. Byłem dziś na wycenie okien i w ofercie jest jeden zapis którego nie zauważyłem i nie zapytałem o niego sprzedawcę. Chodzi o pakiet szklenia szyba dwukomorowa K 0,5 Czy taka szyba w standardzie posiada ciepłą ramkę czy nie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwertykokos Zobacz post
    Dzień dobry. Byłem dziś na wycenie okien i w ofercie jest jeden zapis którego nie zauważyłem i nie zapytałem o niego sprzedawcę. Chodzi o pakiet szklenia szyba dwukomorowa K 0,5 Czy taka szyba w standardzie posiada ciepłą ramkę czy nie?
    Już bym się bał tego sprzedawcy! Współczynnik przenikania ciepła Ug, (kto jeszcze posługuje się K?), dotyczy środkowej części pakietu i nie ma żadnego związku z zastosowaną ramką dystansową, tym samym pakiet może mieć, a może i nie mieć "ciepłej ramki". Nie lepiej zadać takie pytanie bezpośrednio sprzedawcy?
    PRO QUALITY

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie że zadam pytanie sprzedawcy ale do poniedziałku to mi nie da spokoju dlatego pytam was. W ofercie jest np okno 3000x2195 profil Gealan S8000 plus 6 komór 83mm - U 0,87 , okucia Winkhaus , pakiet szklenia dwukomorowy K 0,5 . Tylko tyle jest napisane.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    W takim zestawieniu nie spodziewałbym się ciepłej ramki (to nie nakaz, wytyczna itp) ale moja obserwacja. Z resztą - jesteśmy ciągle na etapie, gdzie trzeba chwalić się ciepłą ramką, bo ona ciągle nie ma rangi standardu.
    Co innego w markowych produktach - ciepłą ramkę w standardzie uznaję za wyznacznik aspiracji Producenta do segmentu premium.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Miał Pan rację nie ma ciepłej ramki w tym pakiecie. Z tego co się dowiedziałem to komory są wypełnione argonem, a okna montują na listwach podokiennych które także są ocieplone wewnątrz. Co do ciepłej ramki to za dopłatą 500zł mogę ją mieć. Okna mają 77m2. Teraz kolejna zagwozdka czy brać czy nie? Podobno główną zaletą jest to że nie osadza się rosa na szybach.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwertykokos Zobacz post
    Teraz kolejna zagwozdka czy brać czy nie? Podobno główną zaletą jest to że nie osadza się rosa na szybach.
    Stwierdzenie, że "nie osadza się", to nadużycie. Osadza się tylko w nieco innych warunkach. http://oknotest.pl/szyby-i-szklo/wod...zebieg-izoterm
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony