witam forumowiczów! Pyt 1- jaka jest minimalna średnica dla kanału wentylacyjnego w budownictwie jednorodzinnym? proszę o podanie konkretnego zapisu w warunkach technicznych, prawie budowlanym. Czy mozna zastosować rurę o średnicy fi110mmm. Proszę nie pisać że rura powinna mieć średnicę. Sformułowania-słowa POWINNY ,NALEZY to inny temat , mi chodzi o słowu MUSI BYĆ. Wiem że w wielorodzinnych budynkach i użyteczności publicznej kanały muszą mieć przekrój min 14x14cm lub średnicę 150mm.Pyt 2- rura PVC Jest duzo producentów rur wentylacyjnych z tworzywa ,sprzedawane są np w Castoramie ,LeruaMerlin Pyt 3-Czy Kominiarz ma prawo zakwestionować rurę wentylacyjna z tworzywa z atestami ITB- element systemu wentylacyjnego? Jeszcze jedno czy może ktoś podać paragraf na to że rury wentylacyjne MUSZĄ być oizolowane. Jeszce raz podkreślam mi chodzi o paragraf ,przepis ,a nie o to że powinna być oizolowana bo się skrapla woda na ściankach. Czy brak izolacji może byc podstawą do jej nieodebrania przez kominiarza? Szanuj swój czas nie odpowiadaj jeżeli nie możesz przytoczyć paragrafu lub przepisu. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POŚWIĘCONY CZAS!!!