dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Żona kupiła firanki do salonu za tysiaka i kot je pozaciągał. Śmiałem się, a ona płakała. Najgorsze, że zaciemniają mi okna. Niestety kot już podrósł i nie chce się bawić firankami... Darmozjad.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie wogóle nie ma firanek. Zrezygnowaliśmy z nich na rzecz rolet "dzień i noc". Okna się całkiem dobrze prezentują.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    opowiadasz bzdury. czym grzejesz dom i jakie masz rachunki?

    mam 30 cm izolacji, okna wyglądają jak u sąsiada przy 15 cm izolacji, zamontowane są w ociepleniu. nie mam kotłowni, tylko grzałkę za 400 zł. dzięki izolacji zaoszczędziłem dobre 30 tys. zł na budowie tradycyjnej kotłowni w oddzielnym pomieszczeniu z jakimś kotłem czy inną pompą ciepła. za ogrzanie domu płacę kilkaset zł rocznie. nie muszę robić płatnego przeglądu kotła, komina czy pompy
    Jaki to system pozwala na posadowienie okien w styropianie na takiej dużej głębokości? Możesz pokazać jakieś fotki?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Jaki to system pozwala na posadowienie okien w styropianie na takiej dużej głębokości? Możesz pokazać jakieś fotki?
    dowolny, tylko dobrze wykonany. u mnie kotwy Knelsen

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	370794Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	370795
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Zrobię brzydką rzecz i powielę mój post. Ale może tu szybciej się przedyskutuje niż w kategorii izolacje gdzie już go puściłem.

    Czy dla wszystkich trzech kierunków współczynniki przenikania ciepła powinny być zbliżone do siebie czy raczej zróżnicowane?
    Zróżnicowane, czyli np dach/strop niższy współczynnik niż podłoga, bo ziemia pod domem cieplejsza niż powietrze.

    Gdzieś czytałem o takiej zgrubnej regule 20,20,30, czyli 20cm ścian, 20 cm podłoga i 30 cm dach/strop.
    Przy takim założeniu to z grubsza (mniejsza o budulec ściany):
    sciany 20cm 0,183
    strop 30cm 0,127
    podloga 20cm 0,176
    Czy ten strop nie przesadzony, może dać 25cm to będzie U=0,153 i tak najmniejszy.
    A może na podłogę wystarczy ~16cm wtedy U=~0,214

    PS Będę miał parterówkę czyli górna izolacja to strop.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    za ogrzanie domu płacę kilkaset zł rocznie.
    albo masz dom 70m2 albo nie masz okien

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    albo masz dom 70m2 albo nie masz okien
    Albo sie przyłożył do izolacji... Albo znalazł odpowiedz na glowne pytanie w wątku...
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 05-11-2016 o 04:02
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  8. #48
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Albo sie przyłożył do izolacji... Albo znalazł odpowiedz na glowne pytanie w wątku...
    bez przesady , przecież są bambosze , koszule z podbitką wełnianą , są tacy co za komfortową temperaturę uznają 20 st , ludzie mają różne przyzwyczajenia i nie każdemu pasuje to co drugiemu

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    albo masz dom 70m2 albo nie masz okien
    ze 185 m2 grzeję 123 m2, nie mam ŻADNEGO mostka termicznego do pozostałych 62 m2. okna mam w 90% od południa. oczywiście odpowiednio zamontowane.

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    bez przesady , przecież są bambosze , koszule z podbitką wełnianą , są tacy co za komfortową temperaturę uznają 20 st , ludzie mają różne przyzwyczajenia i nie każdemu pasuje to co drugiemu
    ale śmieszne, a właściwie żałosne. nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. w domu minimum 22°C w sezonie grzewczym, latem odnotowałem maksimum 24,2°. w tej chwili dokładnie 23,1°C. oczywiście przy tym stały dopływ świeżego powietrza, mostki wyeliminowane prawie do zera. dzisiaj pompa obiegowa CO chodziła około pół godziny, w sumie w całym obecnym sezonie 1 dzień i 17 godzin. dodam, że w poprzednim domu, pełnym mostków termicznych utrzymywane były wyższe temperatury, ale tylko w naszym żonka chodzi w krótki rękawku, a ja z córką zawsze bez skarpet, w krótkich spodenkach i rękawkach.

    na CO zużywamy niewiele więcej kWh niż na prąd bytowy, tyle że buforek grzejemy 100% w taniej taryfie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #50

    Domyślnie

    jeszcze dodam, że ostatnio jak trochę przymroziło, to miałem okazję przyjrzeć się "izolowanym" domom. niby izolacja jest, ale poprzebijana ścianami szczytowymi, kolankowymi i poddasza. akurat trafiłem na moment kiedy dachy były białe od mrozu, ale w wielu widać było układ wszystkich ścian. taka bezmyślność inwestorów. można by pewnie te straty liczyć w tysiącach kWh na dom, a ich ograniczenie kosztowałoby praktycznie 0 PLN... wymagałoby tylko logicznego myślenia.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony