dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bajerowy

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    2

    Domyślnie Remont dużego obiektu

    Witam,

    mam nietypowe może pytanie. Jestem laikiem w kwestii dużych remontów. Organizacja pozarządowa, której jestem członkiem ma plan wynajęcia części powierzchni nieczynnego dworca kolejowego z lat 70.
    Jest to 700 m2, trzy duże pomieszczenia po ok. 100 m2, pozostałe to pomieszczenia biurowe, kuchnia, łazienki. Wysokość pomieszczeń to ok. 3,1 m. Całość znajduje się na parterze i piętrze. W piwnicy znajduje się starszego typu piec na węgiel. Część grzejników została zdemontowana, ponieważ z biegiem lat pod wpływem korozji zaczęły przeciekać. Całość pomieszczeń w nienajgorszym stanie - instalacje teoretycznie działają, choć mają już swoje lata i lepiej je wymienić. Stolarka okienna sukcesywnie do wymiany. Przy budynku znajduje się podłączenie gazu, choć aktualnie nieużywane). Dach był wymieniany przez właściciela kilka lat temu, bo przeciekał.
    I tu rodzi się moje pytanie. Jakie typu ogrzewanie najlepiej wziąć pod uwagę przy takiej powierzchni? Od czego najlepiej zacząć? Wiem, że to pytanie trochę na wyrost, ale koszt takiego remontu jest bliższy np. 30000 czy 100000 (bo słyszałem różne głosy). Mogę podesłać na priv rzut budynku.
    Na fotkach widać jeszcze meble - ktoś wynajmował wówczas pomieszczenia na magazyn.

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0185[1].jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	361006   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0184[1].jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	361007   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0183[1].jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	361008   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0182[1].jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	361009   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0181[1].jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	361010  


  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajerowy Zobacz post
    plan wynajęcia części powierzchni nieczynnego dworca kolejowego z lat 70.
    Jest to 700 m2, trzy duże pomieszczenia po ok. 100 m2, pozostałe to pomieszczenia biurowe, kuchnia, łazienki.
    700 m2 to pow. całego obiektu, czy tej części planowanej pod wynajem? Piwnica daje możliwość wykonania nowoczesnej kotłowni np. z kotłem na węgiel i pellet.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bajerowy

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    700 m2 to powierzchnia planowana pod wynajem.

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej zacząć od planu. Jakie ma być przeznaczenie pomieszczeń. Co do remontu, to co wydaje się być w miarę dobre, może się rozpaść po rozpoczęciu prac remontowych. Przepuszczam, że do wymiany jest instalacja wodno-kanalizacyjna, zwłaszcza, jeśli poprzedni najemca niewiele jej używał. Instalacje elektryczna, hmm ...lata 70, przepuszczam że do wymiany. Ogrzewanie - przy takiej powierzchni nie ma taniego ogrzewania i nieważne czy to będzie gaz, węgiel, czy prąd. Kolejna sprawa, kto będzie wykonywał remont - wykonawcy, czy będzie to sposób gospodarczy. W każdym razie o 30000 zł może Pan zapomnieć.

    Andrzej Lichacz
    http://porady-montera.eu/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony