dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djbovorta

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie Adaptacja stodoły na warsztat samochodowy

    Witam Wszystkich .

    Przybywam aktualnie za granicą ale jeszcze w tym roku planuję zjechać do Polski na stałe. Pracuję jako mechanik samochodowy i po powrocie chciałbym założyć swój własny warsztat samochodowy. Chciałbym do tych celów zagospodarować stojący już budynek gospodarczy (niestety drewniany , stodoła ) z solidnym dachem którego nie chciał bym zmieniać . Budynek jest dość wysoki mi wyślę że spokojnie można by było przygotować go pod 3 stanowiska z podnośnikiem . Pytanie brzmi jak do tego się zabrać ? Czym najlepiej zrobić ściany gazobeton , płyty wielowarstwowe czy może coś jeszcze . Zależy mi na jak najmiejszych kosztach .Budynek gospodaczy w moim przypadku stodoła nie posiada fundamentów . Jedynie stopy wylane pod dźwigary dachu . Po wybudowaniu ścian chciałbym ocieplić od wewnątrz dach aby ukryć wieźbę dachową . Potrzebował bym też podpowiedzi na temat drzwi garażowych jakie najlepiej zamontować w rozsądnej cenie. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać prawnie. Wydaje mi się że trzeba będzie tylko przekształcić budynek z drewnianego na murowany. Później dopiero załatwiać sprawy prawne związane z warsztatem .
    Czy ktoś ewentualnie może udzielić mi informacji także na temat przekształcenia owego budynku gospodarczego drewnianego na warsztat usługowy ? Jakie czynnosci będą mnie czekać . W Krajach UE są różne udogodnienia typu garaż napraw bierzących gdzie wymogi są dużo niższe i szybciej można dostac pozwolenie na działalnosc . Czy w Polsce są jakieś udogodnienia ? Czytam fora i wychodzi na to że muszę posiadać projekt prawny z wyszczegulnieniem materiałów itp. Jakie koszta szacujecie na przebudowę takiej stodoły ? rozmiar około 10m na 30m . Czy 20tyś złotych wystarczy na zrealizowanie tego projektu ?

    Proszę o porady , dziękuję za poświecony czas .
    Pozdrawiam Artur

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał djbovorta Zobacz post
    Czytam fora i wychodzi na to że muszę posiadać projekt prawny z wyszczegulnieniem materiałów itp.
    Projekt będzie konieczny, ale w pierwszym kroku trzeba ustalić czy na terenie, gdzie stoi budynek, dopuszcza się funkcję usługową polegającą na obsłudze warsztatowej samochodów.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djbovorta

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest to 30 letni budynek gospodarczy ktorym bede wlascicielem , czy moze byc jakis zakaz przekwalifikowania go na warsztat samochodowy ? Budynek jest w kompleksie gospodarczym wraz z domem i stajnia na obszarze 1,2ha

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Jeśli nie ma MPZP to występujesz o WZ warunki zabudowy pytanie czy na tym obszarze dozwolona jest funkcja usługowa i jakich usług dotyczy,nie tylko projekt i przekształcenie bo jeszcze warunki postojowe zaplecze socjalne ogólnie projektant dla takich obiektów odbiory straży poż i PINB,przyłącza wody energii ewakuacja zabezp ppoż itp.Budynek musi spełniać wszystkie warunki obowiązujące w chwili obecnej dla takiego rodzaju prowadzonej działalności.Konstrukcja to jedno a wymogi niepalności to drugie musisz spełniać normy.Tutaj konstruktor to jedno ale jeszcze branżowcy koniecznie,jest tam kanaliza ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony