dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Spoinowanie i szpachlowanie GK oraz ścian - materiały

    Witam,

    Chciałbym zacząć spoinowanie płyt gk na poddaszu oraz nałożyć gładź. To samo tyczy się ścian i sufitów, gdzie mam już tynki gipsowe.
    Możecie mi polecić jakieś masy i z której w jakim etapie korzystać. Chciałbym używać produktów firmy Knauf.
    1. Jakich mas używać ?
    2. Co wklejać na łączenia płyt i czym?
    3. Jakich narzędzi używać ?
    4. Czy gruntować płyty i ściany ?
    5. Czy nakładać gładź na całe płyty ?
    6. Czym to wyszlifować ?

    Wiem, że jest gotowy temat - kompedium ale tam głównie przez cały wątek toczy się kłótnia.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Bo w Polsce jest przekonanie, ze moje jest zawsze lepsze a ktos kto wykonuje inaczej to amator. Powiedzienie "Panie kto Ci to robil . . . " idealnie pasuje do tego watku. Masz w tym watku 3 - 4 monterow ktorzy udzielaja sie caly czas i pewnie kazdy z nich wykonuje dobrze swoja prace. Wiec warto czerpac z ich wiedzy a klotnie "przesiac"

    Pozdrawiam

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    do spoinowania płyt najlepiej wykorzystać dedykowaną do tego rodzaju prac masę szpachlową, np. ACRYL-PUTZ® MS 30. Dzięki jej wykorzystaniu, nie ma już konieczności używania taśm wzmacniających. Obrobiona masa jest gładka i gotowa do malowania lub tapetowania.Z jej pomocą można również szpachlować ściany.
    Masę najlepiej nakładać za pomocą szpachelki lub pacy ze stali nierdzewnej, zgodnie z zaleceniami producenta. Do gruntowanie płyt i ścian polecam natomiast zastosowanie ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny. Szlifowanie najlepiej wykonać papierem ściernym lub specjalną siatką ścierną (gradacja 150).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony