dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 247
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 4931
  1. #1521

    Domyślnie

    Cytat Napisał mybox Zobacz post
    55m2 zgadza się. Dom jednorodzinny ale tylko poddasze chcę wentylować.
    Zatem nie rozumiem.... Co z parterem? Pytam bo nie łączy się WM z wg. Chyba że poddasze jest szczelnie oddzielone od parteru i w zasadzie stanowi jakoby oddzielny lokal.

  2. #1522

    Domyślnie

    Tak właśnie jest. Na poddaszu mam dwie kratki wentylacyjne z których jedna nie ciągnie prawie w ogóle a druga w łazience wspomagana jest wentylatorem. Obie chcę zaślepić. Między dołem a górą są drzwi. Myślałem o dodatkowych uszczelkach na nich. Dołączenie parteru do WM nie wchodzi w grę. Tam mieszkają teście i ich nawet nie pytam bo znam odpowiedź

  3. #1523

    Domyślnie

    Moja myśl na ten czas jest taka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 3 jpg.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	352755
    Niebieskie to nawiewy. Czerwone wywiewy. Niebieskie kółko czerpnia. Czerwone wyrzutnia do komina wentylacyjnego grawitacyjnego.

    Czy do takiej WM z reku. jak przedstawia rysunek zastosować średnicę kanału 80 czy 100mm czy może jeszcze mniejszy?

    Centrala najprawdopodobniej Vents VUT 200 mini EC ale to jeszcze nie przesądzone. Znajdowałaby się wraz z całym kanałem czerpnym w ogrzewanej garderobie. Do czerpni 2m. Reszta kanałów na nieocieplonym poddaszu. Do wyrzutni ze 4m. Najdłuższy kanał to około 8m. Kanały wywiewne bardzo krótkie około 3m.

    Myślę, że w 5000zł bym się spokojnie zamknął.
    Ostatnio edytowane przez mybox ; 12-04-2016 o 22:40

  4. #1524

    Domyślnie

    Cytat Napisał mybox Zobacz post
    Moja myśl na ten czas jest taka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 3 jpg.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	352755
    Niebieskie to nawiewy. Czerwone wywiewy. Niebieskie kółko czerpnia. Czerwone wyrzutnia do komina wentylacyjnego grawitacyjnego.

    Czy do takiej WM z reku. jak przedstawia rysunek zastosować średnicę kanału 80 czy 100mm czy może jeszcze mniejszy?

    Centrala najprawdopodobniej Vents VUT 200 mini EC ale to jeszcze nie przesądzone. Znajdowałaby się wraz z całym kanałem czerpnym w ogrzewanej garderobie. Do czerpni 2m. Reszta kanałów na nieocieplonym poddaszu. Do wyrzutni ze 4m. Najdłuższy kanał to około 8m. Kanały wywiewne bardzo krótkie około 3m.

    Myślę, że w 5000zł bym się spokojnie zamknął.
    Przepraszam a kuchni nie mamy?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1525

    Domyślnie

    Kuchnia na dole poza WM.

  6. #1526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cześć,
    przeczytałem cały wątek i nasuwa mi się mnóstwo pytań i wątpliwości.
    Przede wszystkim, obstajecie przy tym, że jedna osoba potrzebuje 30m3/h świeżego powietrza, co przy 4 osobach daje 120m3/h. Jednocześnie Tomasz_Brzeczkowski pisze, że taka ilość wystarczy, niezależnie od tego, czy mieszkamy w kawalerce, czy w rezydencji. Tu się nie zgodzę - przecież przy kubaturze 120m3 będziemy mieć jedną wymianę/h, a przy kubaturze 1200m3 raptem 0.1 wymiany/h. Chyba logiczne jest, że w tym drugim przypadku powietrze nie będzie tak dobre, jak w pierwszym, choć osób będzie tyle samo.
    Czy przypadkiem polska norma nie mówi o 30m3/h, ale na osobę w pomieszczeniu, a nie w całym domu?
    Wraz z projektem domu dostałem projekt wentylacji mechanicznej (szczegóły poniżej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	353341Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	353342Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	353343
    I tak np. w salonie nawiew określono na 90m3/h, a w pokoju gościnnym obok na 30m3/h. To już daje mi sumę 120m3/h, a co z innymi pomieszczeniami?
    Pytam, bo jestem na etapie planowanie własnej wentylacji i naprawdę jestem już w kropce.
    Czy możecie mi jakoś podpowiedzieć? Niedługo wchodzą ludzie od tynków, a ja chciałbym przed tym przebić dziury w stropie.
    Pozdrawiam

  7. #1527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groov_12 Zobacz post
    Cześć,
    przeczytałem cały wątek i nasuwa mi się mnóstwo pytań i wątpliwości.
    Przede wszystkim, obstajecie przy tym, że jedna osoba potrzebuje 30m3/h świeżego powietrza, co przy 4 osobach daje 120m3/h. Jednocześnie Tomasz_Brzeczkowski pisze, że taka ilość wystarczy, niezależnie od tego, czy mieszkamy w kawalerce, czy w rezydencji. Tu się nie zgodzę - przecież przy kubaturze 120m3 będziemy mieć jedną wymianę/h, a przy kubaturze 1200m3 raptem 0.1 wymiany/h. Chyba logiczne jest, że w tym drugim przypadku powietrze nie będzie tak dobre, jak w pierwszym, choć osób będzie tyle samo.
    Czy przypadkiem polska norma nie mówi o 30m3/h, ale na osobę w pomieszczeniu, a nie w całym domu?
    Wraz z projektem domu dostałem projekt wentylacji mechanicznej (szczegóły poniżej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	353341Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	353342Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	353343
    I tak np. w salonie nawiew określono na 90m3/h, a w pokoju gościnnym obok na 30m3/h. To już daje mi sumę 120m3/h, a co z innymi pomieszczeniami?
    Pytam, bo jestem na etapie planowanie własnej wentylacji i naprawdę jestem już w kropce.
    Czy możecie mi jakoś podpowiedzieć? Niedługo wchodzą ludzie od tynków, a ja chciałbym przed tym przebić dziury w stropie.
    Pozdrawiam
    Prosże podaj ile masz m2, jakie pomieszczenia w domu. Te obrazki za małe są.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #1528

    Domyślnie

    Ostateczne wersja. Będzie dobrze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 5.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	353357

    Jakiej firmy kupić przewody izolowane?

  9. #1529
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    mam instalację na pe-flex + brink excellent 400. Skrzynki rozdzielcze łączone przewodem aluminiowym, elastycznym bez izolacji Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaine-alu-flex-diam-100-mm-metre_1_1_1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	353359
    Słychać szumy nawiewów na każdym biegu <80-200> - jaką rurę tłumiącą, izolowaną termicznie zastosować pomiędzy nawiewem reku a skrzynką nawiewną?

  10. #1530

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Witam ponownie,
    mam instalację na pe-flex + brink excellent 400. Skrzynki rozdzielcze łączone przewodem aluminiowym, elastycznym bez izolacji Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaine-alu-flex-diam-100-mm-metre_1_1_1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	353359
    Słychać szumy nawiewów na każdym biegu <80-200> - jaką rurę tłumiącą, izolowaną termicznie zastosować pomiędzy nawiewem reku a skrzynką nawiewną?
    Skąd pomysł na coś takiego? Weź wrzuć kanał elastyczny izolowany.

  11. #1531
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Skąd pomysł na coś takiego? Weź wrzuć kanał elastyczny izolowany.
    Robiłem sam, nie miałem pod ręką właściwych a te były na miejscu. Miały być na chwilę, wytrzymałem 6mies

    Obojętnie jaki 'elastyczny izolowany'?

  12. #1532

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Robiłem sam, nie miałem pod ręką właściwych a te były na miejscu. Miały być na chwilę, wytrzymałem 6mies

    Obojętnie jaki 'elastyczny izolowany'?
    Gdzie centrala? I jaka? Odległość pomiędzy skrzyniami a centralą?

  13. #1533

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Gdzie centrala? I jaka? Odległość pomiędzy skrzyniami a centralą?
    Ok. Wiem brink nie dopatrzyłem

  14. #1534
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Gdzie centrala? I jaka? Odległość pomiędzy skrzyniami a centralą?
    Tak jak zauważyłeś, Brink na poddaszu nieogrzewanym, ale niebawem się to zmieni i poieszczenie reku będzie ocieplone i ogrzewane.
    Skrzynki w warstwie styropianu na stropie, ze skrzynki za kolankiem 45st wystaje stalowa sprio.
    Od końca spiro do reku jakieś max 2mb.

  15. #1535

    Domyślnie

    Cytat Napisał mybox Zobacz post
    Ostateczne wersja. Będzie dobrze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 5.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	353357

    Jakiej firmy kupić przewody izolowane?
    Czy jeden kanał 80mm wystarczy do jednego pokoju?

  16. #1536
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Groov_12

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Prosże podaj ile masz m2, jakie pomieszczenia w domu. Te obrazki za małe są.
    Cześć,
    dzięki za szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że poniższe rysunki będą bardziej czytelne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	353408
    W sumie w domu są 173m2 powierzchni użytkowej (wymiary na rysunku są przed adaptacją).
    Powierzchnia poszczególnych pomieszczeń wraz z ilością m3 powietrza wymienianego za pomocą WM:
    • Parter:
      • 1.1. Przedpokój, 7m2, brak WM (tu chciałbym wywiew);
      • 1.2. Hol, 7,87m2, brak WM;
      • 1.3. Kuchnia, 10,2m2, wywiew 70m3/h;
      • 1.4. Spiżarnia, 2m2, brak WM;
      • 1.5. Salon, 30m2, nawiew 90m3/h;
      • 1.6. Pokój gościnny, 14m2, nawiew 30m3/h;
      • 1.7. Łazienka, 4,14m2, wywiew 50m3/h;
      • 1.8. Klatka schodowa, 6m2, brak WM;
      • 1.9. Kotłownia, 8,64m2, brak WM;
      • 1.10. Garaż, 47,5m2, brak WM.

    • Piętro (powierzchnia użytkowa po nazwie, powierzchnia po podłogach w nawiasie)
      • 2.1. Hol, 11,2m2 (11,2m2), brak WM;
      • 2.2. Sypialnia, 10,82m2 (10,82m2), nawiew 40m3/h;
      • 2.3. Pokój dziecka, 12,35m2 (16,84m2), nawiew 40m3/h;
      • 2.4. Pokój dziecka, 12,35m2 (16,84m2), nawiew 40m3/h;
      • 2.5. Garderoba, 3,93m2 (5,56m2), wywiew 20m3/h;
      • 2.6. Garderoba, 3,81m2 (5,68m2), wywiew 20m3/h;
      • 2.7. Łazienka, 11,74m2 (13,08m2), wywiew 50m3/h;
      • 2.8. Pom. gospodarcze, oddzielone ścianą od holu, 10,07m2 (14,64m2), wywiew 30m3/h;
      • 2.9. Strych (docelowo pokój, bezpośredni dostęp z holu 2.1), 16,72m2 (40,17m2), nawiew i wywiew po 40m3/h;


    Generalnie na dole jest 135m2 (kubatura 364,5m3), na poddaszu 93m2 powierzchni użytkowej (zapewne około 300m3),, odejmując garaż i kotłownię (oddzielone szczelnymi drzwiami od domu) wychodzi 173m2, około 400m3.
    Zgodnie z informacjami ze strony do pokoju jednoosobowego powinniśmy doprowadzić 30m3/h, do pokoju dwuosobowego 60m3/h.
    Dlatego mam wątpliwości. Z jednej strony obawiam się, że za słaba wentylacja nie da pożądanych rezultatów, natomiast za mocna spowoduje zbyt niską wilgotność powietrza (mniejszy problem) i zbytnie wychładzanie budynku (większy problem).
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

  17. #1537

    Domyślnie

    Czym charakteryzuje się wkład letni do centrali Vents VUT 200 mini EC?
    Czy warto go kupić?

  18. #1538

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    planuje samodzielnie zrobić instalacje WM. Chciałbym zapytać o poprawność rozplanowanej instalacji. Dla 4 osób założyłem konieczność wymiany 130m3/h. Jakie przekroje przewodów powinienem zastosować?

    Anemostaty wywiewne planuje dać w:
    # Otwarta kuchania - 50m3/h
    # Toaleta dół - 30m3/h
    # Łazienka góra - 50m3/h

    Anemostaty nawiewne w:
    # Salon - 50m3/h
    # Sypialnia 1 - 30 m3/h
    # Sypialnia 2 - 30 m3/h
    # Sypialnia 3 - 30 m3/h

    Skrzynki rozdzielcze przy centrali. Centrala znajdować się ma w pomieszczeniu dogrzewanym do +5-8st. Nie wiem tylko co zrobić z wentylacja pomieszczenia w którym będzie rekuperator.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Modyfikacje.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	353501
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Modyfikacje_piętro.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	353500
    Ostatnio edytowane przez Khag ; 20-04-2016 o 12:37

  19. #1539
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kominy Polska

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych zajmuję się projektowaniem rekuperacji.

  20. #1540

    Domyślnie

    Zainteresowany się pyta na czym to kolego projektujesz te wentylacje? tzn. na jakich kanałach?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 77 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony