dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Co po odbiorze mieszknia?

    Witajcie, to mój pierwszy post na forum, które przeglądałem już od dawna. Tak się składa, że lada dzień mam odbierać mieszkanie od developera i zastanawiam się co po odbiorze? Jakie czekają mnie jeszcze sprawy do załatwienia (w sądach, urzędach) i jakie wydatki są z tym związane (oczywiście oprócz wykończenia ).

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Po pierwsze to trzeba podpisać umowy z dostawcami (gaz, prąd, woda).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i wniosek o przeniesienie własności do KS, ale to zwykle robi notariusz.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    najpierw dokładnie się przygotuj do odbioru od develpera, żeby Cię nie oszwabił - resztą będziesz się martwił potem, jak będziesz zadowolony z tego co kupiłeś - a to nie takie oczywiste

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie media (internet, tv, prąd etc.), ewentualnie woda/gaz, choć w nowych mieszkaniach już raczej nie ma gazu, a na wodę często są zaliczki w czynszu. Do tego bardzo ważne, ubezpieczenie mieszkania No i ewentualnie kwestie meldunkowe, ale to raczej dość prosta sprawa

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    A gdy wszystko powyższe zostanie zrobione to kosztorys wykończenia i do roboty

  7. #7

    Domyślnie

    Witajcie,

    Dziękuję za odpowiedzi. Jestem już po odbiorze mieszkania - trochę wad wyszło, zostały zgłoszone deweloperowi, który powinien je teraz wyeliminować...

    Ale z racji tego, że klucze już odebrałem, mam kilka pytań - moje mieszkanie to lokal w szeregowcu (jeden budynek określany jako podwójny bliźniak i 1/4 całości jest moja). Woda, prąd i gaz są podłączone do budynku - powinienem teraz przenieść wszystkie media (umowy są już podpisane z dostawcami mediów)? Czy czeka mnie teraz wystąpienie o pozwolenie na zamieszkanie lokalu? Teraz powinienem się zgłosić do notariusza (już jedną umowę u notariusza mieliśmy podpisaną)?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teraz powinenes skrzyknąc pozostałych włascicieli i założyć wspólnotę.
    Domy wielorodzinne (u ciebie czterorodzinny) mają taki ustrój prawny narzucony ustawą "O własności Lokali".

    M.in. jako podmiot prawny wymagane jest składanie zeznań podatkowych do US (nawet jak wspólnota nie przynosi dochodu)

  9. #9

    Domyślnie

    wspólnota to dobry pomysł tylko zależy jakich masz sąsiadów bo czasem jest bardzo ciężko dojść do jakichkolwiek porozumień nawet między 4 rodzinami
    DARMOWA REKLAMA NA ISTNIEJE - zapłać, a wówczas tu może znaleść się opis tego, co robisz

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wspólnota to nie pomysł tylko wymóg prawny.
    Dziwne, że nie wie tego osoba, która próbuje się reklamować działaniem w nieruchomościach.

    Póki wszytsko idzie dobrze to nikt się czepiać nie będzie. Ale wystarczy jedna kłótnia o remont, jedno zatrucie tlenkiem węgla, jedna osoba, która się poślizgnie na nie odśniezonym chodniku przed budynkiem i odpowiedzialność prawna spada na wszytskich mieszkańców budynku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-08-2014 o 10:30

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    witam
    nie bede zakładał nowego postu u mnie sprawa wygląda identycznie tylko z tym wyjątkiem iż
    mieszkanie kupuje od spółdzielni która wybudowała blok( przy podpisywaniu umowy kupna musiałem zapisać się do spółdzielni )
    notariusza mamy mieć do końca września
    więc czy dobrze myślę że to ma tak wyglądać
    odbieram klucze>sprawdzam mieszkanie zgłaszam wady i czekam na usunięcie > załatwiam wszystkie liczniki na siebie > podpisuje odbiór > zaczynam urządzać ?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kdrozd

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-207
    Posty
    18

    Domyślnie

    kupuję własnie swoje pierwsze w życiu mieszkanie i chcę się dowiedzieć wszystkiego co i jak

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kdrozd

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-207
    Posty
    18

    Domyślnie

    w nowych żernikach na tym nowym osiedlu, czasu jeszcze dużo do odbioru, ale zastanawiam się czy na etapie budowy coś trzeba kontrolować?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kdrozd Zobacz post
    w nowych żernikach na tym nowym osiedlu, czasu jeszcze dużo do odbioru, ale zastanawiam się czy na etapie budowy coś trzeba kontrolować?
    Przejrzyj wcześniejsze wypowiedzi a nie od razu się pytasz, trochę wysiłku nie zaszkodzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony