dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 386 z 387
Pokaż wyniki od 7.701 do 7.720 z 7737
  1. #7701

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    Witam mam pytanie do tych co maja rekuperacje,czy wiatrołapie montowaliście wywiew czy może wywiew i nawiew,pilne podpowie ktoś.
    było pilne miesiąc temu. Pewnie już zrobiłeś, ale powiem dla potomnych, że u mnie w wiatrołapie jest tylko wyciąg. Za to w pralnio-suszarni (a to pomieszczeine powstalo po podzieleniu pomieszczenia nad garażem 2 stanowiskowym na dwie części) dałem nawiew i wywiew... żeby lepiej się pranie suszyło

  2. #7702
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Może znajdzie się parę osób, które umieściłyby zdjęcia salonu? Szukam pomysłów na fajny salonik, miejsce gdzie wygodnie wyłożę nogi przed telewizorem Obecnie wszystkie ściany mamy białe, i jest tak jakoś goło. ...
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  3. #7703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    nasza oliwka chyba juz odchodzi do lamusa;(

  4. #7704
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leb3

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Sorki, ale przez ostatnie jakieś 12 miesięcy byłem kapke wyjęty z życia. My już własnie mamy wszystko urządzone, teraz składamy papiery, czekamy na odbiór i wprowadzanko
    Jak będę miał w weekend chwilę czasu, to wrzucę kilka fotek z salonu. Może się coś spodoba

  5. #7705

    Domyślnie

    Czołem Oliwkowicze!
    Mam prośbę, a nawet dwie:
    1. Czy ktoś mógłby się pochwalić urządzeniem garażu (w sumie niby łatwa sprawa, ale zawsze jakaś inspiracja się przyda, zwłaszcza, że czasem ludzie mają genialne pomysły).
    2. W chwili obecnej mamy sypialnię w.... sypialni na górze. Jednak mamy pewien pomysł, żeby z sypialni zrobić gabinet, a sypialnię przenieść do pokoju nad garażem (łóżko po środku byłoby znacznie wygodniejsze i w ogóle) - jeśli ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie to bardzo byłbym wdzięczny o jakieś oliwkowe inspiracje.

    Z góry dzięki!
    ----- Podwarszawska Oliwka -----
    Fotodziennik

  6. #7706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Hej Mataj
    My mamy sypialnie nad garażem, łóżko na środku z prawej strony od strony wejścia do pokoju, faktycznie jest to bardzo wygodne. Fotek raczej nie zapodam, bo nie ma się jeszcze czym chwalić. W garażu zrobiłem stół warsztatowy, w końcu jest gdzie majsterkować, dużo miejsca nie zajmuje a jest bardzo funkcjonalny, a co najważniejsze tani w budowie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-02-17 20.19.47.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	305335
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  7. #7707

    Domyślnie

    Dzięki szczudło!
    Wy macie odbicie lustrzane, czy mózg mi szwankuje?
    Ja planowałem zrobić składany stół na ścianie z oknem, bo jednak ten nasz garaż trochę wąski jest. Ściana przeciwległa posłuży pod regały. Bardzo fajny pomysł z płytą OSB, też tak chyba zrobię, bardzo funkcjonalne!
    ----- Podwarszawska Oliwka -----
    Fotodziennik

  8. #7708
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Tak, mamy lustrzane odbicie, stół jest również na ścianie z oknem. Jak popatrzysz na zdjęcie to zauważysz, że za małym zielonym rowerem jest płyta osb. Ta płyta to nic innego jak składany stół wiszący na ścianie, używany będzie do majsterkowania z większymi gabarytami gdyż blat jest sporawy, Jak na razie stół wisi, jeszcze użyty nie był ale, mam plany wykonać kilka ciekawych prac na nim, myślę, że się na pewno przyda. Ściankę z płyt OSB dopiero zapełniam, jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania. Na ścianie przeciwległej mam niestety kaloryfer :/ no i bardzo przydatną szafkę ze starym zlewozmywakiem, super użyteczna sprawa, do czyszczenia brudnych butów itp.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  9. #7709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    brrrr, już mnie kręgosłup boli
    niemniej... budowa i dom to super sprawa

  10. #7710

    Domyślnie

    Chciałbym pokazać jak może wyglądać Oliwka z ogniomurami bez okapów i ociepleniem nakrokwiowym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010054.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	317205
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010059.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	317239
    Ostatnio edytowane przez Pawel983 ; 15-05-2015 o 18:09

  11. #7711
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sylwia&Piotr
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Czarne
    Kod pocztowy
    77-330
    Posty
    78

    Domyślnie

    Ten dach zupełnie zmienia wygląd OLIWKI, brak okapu i wysoka ścianka kolankowa - rzecz gustu...

  12. #7712

  13. #7713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia&Piotr Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0001.jpg
Wyświetleń:	418
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	317421
    Witam, jak widać już rzadko kto tu zagląda. Jednak ta nasza Oliwka w swoim czasie miała branie...
    Ja bym nie zamieniła jej na nic innego.
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH OLIWKOWICZÓW
    Trzebiatów zachodniopomorskie

  14. #7714

    Domyślnie

    Cytat Napisał wandzik Zobacz post
    Witam, jak widać już rzadko kto tu zagląda. Jednak ta nasza Oliwka w swoim czasie miała branie...
    Ja bym nie zamieniła jej na nic innego.
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH OLIWKOWICZÓW
    Ja zaglądam rzadko, ale dość regularnie.
    U nas na tapecie ogród i takie tam różne, których nie zrobiliśmy wcześniej... prace wciąż trwają
    ----- Podwarszawska Oliwka -----
    Fotodziennik

  15. #7715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mataj Zobacz post
    Ja zaglądam rzadko, ale dość regularnie.
    U nas na tapecie ogród i takie tam różne, których nie zrobiliśmy wcześniej... prace wciąż trwają
    Cześć,
    ja również pamiętam o forum i zajrzę czasami. Nasz domek ogarniamy na zewnątrz, cały czas coś się zmienia .
    Wiosną mniej więcej tak to wyglądało...
    Pozdrawiam - Daniel
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	323372   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	323373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	323374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	323375  

  16. #7716
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Super fotki dodaliście, u mnie niestety jeszcze daleko do takiego wyglądu. W środku bez szału, tak tyko żeby się dało mieszkać a na zewnątrz wciąż się męczę z robotami ziemnymi :/
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  17. #7717

    Domyślnie

    http://deccoria.pl/galeria,id,92754,1,moja-oliwka.html
    troche zdjęc mojej Oliwki z 2013 r., od tamtej pory troche sie zmieniło, pozdrawiam

  18. #7718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Typer mam prośbe mozesz powiedziec jak spisuje sie twoja markiza i jaki był jej koszt?

  19. #7719

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    Typer mam prośbe mozesz powiedziec jak spisuje sie twoja markiza i jaki był jej koszt?
    Cześć,
    markiza marki Selt model Austaralia (strong na e-markizy.pl). Wymiar 430 cm x 360 cm (wysięg). Koszt zakupu ok. 2400 zł, montaż we własnym zakresie.
    Jest to podstawowy model, z ręcznym napędem i bez półkasety.
    Jak na razie nic złego nie mogę powiedzieć, sprawdza się dobrze, taras mamy od zachodniej strony - trochę na południe. Tak więc swoje zadanie zaczyna spełniać
    od godziny mniej więcej 11.00 do 20.00. Potem słońce jest na tyle nisko, że siedząc pod markizą i tak świeci w oczy . Spadek tak ustawiliśmy żeby nie zawadzać głową
    na końcu, można jeszcze niżej ale komfortu nie będzie.... Może trzeba było trochę niżej zamocować, kąt regulacji spadku do 60 stopni.
    Przy silniejszych zachodnich wiatrach nie rozwijamy, konstrukcja raczej nie wytrzyma naporu na taką powierzchnię. To chyba jedyny minus, konstrukcja ramion sprawia wrażenie trochę delikatnej.
    Dla nas jest to duże udogodnienie, w upały taras był praktycznie bezużyteczny, teraz można trochę czasu na nim spędzać, spokojnie zjeść obiad czy po pracy kawki się napić .
    Jesienią będę u kolegi zamawiał daszek, żeby tkanina miała osłonę. W sumie to pożałowałem 550 zł na półkasetę w komplecie, teraz domawianie + koszty wysyłki (430 cm długości) to jeszcze większy wydatek. Myślę, że w mniejszych kosztach zrobi ładną osłonę.
    Pozdrawiam - Daniel

  20. #7720

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Super fotki dodaliście, u mnie niestety jeszcze daleko do takiego wyglądu. W środku bez szału, tak tyko żeby się dało mieszkać a na zewnątrz wciąż się męczę z robotami ziemnymi :/
    Nie ma co się martwić, powoli sobie zrobicie. Najlepiej będziecie wspominać czas mieszkania zaraz po wprowadzeniu....
    My pierwsze noce spaliśmy na materacu, nie były jeszcze ściany pomalowane, brakowało drzwi wewnętrznych itp.
    Tak sobie teraz uświadomiłem że w łazience na górze nie mamy żyrandoli do dzisiaj ....a i w garderobie rówież, nadal wiszą żarówki w oprawkach
    Ale za to na tarasie zrobiłem oświetlenie, którego praktycznie nie używamy.... )))
    Łatwo się do prowizorek przyzwyczaić a większą przyjemność sprawia nam teraz sadzenie roślin. Żona zafiksowała się na hortensje wielkokwiatowe, kilka posadziliśmy w zeszłym roku, kilka odmian czeka w donicach. Zaczynają pięknie kwitnąć.....zrobię jakieś fotki to wgram.... i co tam jakiś żyrandole w łazience....mogą
    poczekać
    Pozdrawiam - Daniel

Strona 386 z 387

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony