dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podział działki rolnej

    Witam serdecznie !

    Mam problem - w rodzinie rozplanowujemy podział ziemi. Jedna z działek ma 98 arów i jest bardzo atrakcyjna pod zabudowę. Jest to działka rolna. Pewien urzędnik w mojej rodzinie stwierdził, że działka ta może być podzielona na maksymalnie 2 części, bo prawo inaczej nie pozwala ( powierzchnia jednej działki rolnej przy podziale musi podobno mieć co najmniej 40 arów). Zaznaczam, że osoba ta nie ma nic wspólnego z nieruchomościami i jej nie ufam.

    Ja natomiast na muratorze znalazłem artykuł, który mówi, że przy podziale działki rolnej jedna powstała działka może mieć 30, a nawet mniej arów pod pewnymi warunkami. Chciałbym, abyście pomogli mi zweryfikować te informacje - ja nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach, a nie chcę zostać na lodzie.

    Moje pytanie brzmi : Czy faktycznie można taką działkę rolną podzielić na mniejsze (np: 5 po 16 arów i jedną 18 arów)? Jeżeli tak, to czy można przekształcić je spokojnie na działki budowlane i stawiać na nich dom bądź je sprzedać?

    Liczę na wyrozumiałość i odpowiedź w Waszej strony.

    Pozdrawiam,

    Adam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Istotna jest klasa ziemi średnia wielkość gospodarstwa rolnego w regionie,na rolnej można stawiać siedlisko pod warunkiem spełnienia warunków.zapewnienie dojazdu mediów co przewiduje MPZP czy WZ.

  3. #3

    Domyślnie

    A masz wiadomości co do minimalnej wielkości pojedynczej działki rolnej przy podziale ty 98 arów?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamK94 Zobacz post
    A masz wiadomości co do minimalnej wielkości pojedynczej działki rolnej przy podziale ty 98 arów?
    W każdym regionie może być inny takie informacje na stronie powiatu lub gminy swojej znajdziesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony