dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 29
Pokaż wyniki od 561 do 576 z 576
  1. #561
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kładłem blachodachówke modułową.
    Da sie samemu. Mi pomagał brat teść.

  2. #562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No raczej. Ja płaciłem 11 zł za krycie i 9 zł za więźbę bez łacenia. Z łaceniem byłoby 3 złote więcej. Normalna cena bez łaski za cały dach to 33-37 zł/m2 w blachodachówce, więc chyba jakiś hotel stawiasz.
    u mnie folia, łacenie i krycie dachówką ceramiczną to koszt 30-35zł/m2 , ale jak dobrze poszukasz to może znajdziesz taniej. Ja biorąc ludzi od tego jako pomoc, choć praktycznie to ja byłem ich pomocnikiem płaciłem 20zł/m2. Teraz wziąłbym jednego albo dwóch pijaczków i sam bym to zrobił za ułamek tego.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Łosiu

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Dzielnica
    Kaszuby
    Posty
    145

    Domyślnie

    Ile metrów? Inaczej - ile za metr zaśpiewali? (Mi dachówkę mniej wycenili, a cena za metr była chyba o sporo większa)

  4. #564
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja kryłem dachówką sam z ojcem - da się.

    Te ceny to nie porównujcie bo się maja ni jak do siebie- dach dachowi nierówny. Co jak co ale samoroby powinni trzymać poziom

    Ja wolałbym pokryć samą dachówką 3 małe domki stodółki niż mój dach. Bo 60-70m2 samej dachówki to ja kładłem w jeden dzień.

    Wszystko zależy jak połamany dach, czy są lukarny, ile kwiatków i udziwnień. Czy cena to ze wszystkim kpl. dach obróbkami rynnami.

    Generalnie jeśli ktoś pyta o cenę za dach widać, że nie ma o tym pojęcia, nie robił i nie będzie raczej robił samemu.
    To tak jakby powiedzieć mój dom kosztował 200tyś a tamten 500tyś który tańszy? A jak podasz szczegóły to okazuje się, że ten za 500tyś to wart jest 1500tyś a ten za 200tyś to za 100tyś nie chce nikt kupić i na którym byś zrobił biznes?
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  5. #565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No, no. Dom za 500 tyś wart 1,5 miliona, to chyba z sejfem i tym milionem w środku.

  6. #566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Kryłem 230m2 dachu dachówką betonową z pomocą jednego kolegi. Dziwię się, że wielu rasowych samorobów nie podejmuje się robienia dachu, jak to jest jedna z najfajniejszych robót. Dziwię się też, że wielu z Was wybiera blachę i krycie wstępne membraną. Mając pełne deskowanie i papę, robiliśmy dachówkę na spokojnie, w wolnych chwilach. Wyszło bardzo fajnie, niesamowicie tanio i jestem głęboko przekonany, że lepiej niż blachą. Podstawa robót z dachem, to rusztowanie wkoło domu, na poziomie okapu. Wtedy jest i bezpiecznie i wygodnie.

    Niebywale ważną rzeczą dla kosztów i łatwości budowy jest prosta bryła domu. Fikuśny dom o tej samej powierzchni użytkowej może być dwukrotnie droższy od takiego o prostej bryle. Wybór projektu, to jest najważniejszy etap budowy.
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 31-03-2015 o 13:20
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  7. #567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Pełne deskowanie i papa wyszłyby u mnie w cenie roboty.

    p.s. W stopce piszesz o planach na dom za 1000zł/m2 na gotowo z wyposażeniem. Powiedz mi szczerze jakim cudem.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 31-03-2015 o 14:00

  8. #568
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pełne deskowanie, to polecam odpuścić sobie deskę, chyba, że gratisowa, i zastosować OSB lub MFP 10mm i papę budowlaną na tekturze. Tak cienkie OSB jest wystarczająco mocne do podtrzymania ciężaru papy i ludzi, robi się tym 10 razy szybciej, kosztuje tyle samo co deska + impregnowanie, a kłopotów dużo mniej. Dokładnie to policzyłem, bo ja brałem pozornie tańszą deskę, naturalnie w kubiku calówki wcale nie było 40m2, zdejmowanie kory, dobieranie długości, zajęło to 2 tygodnie, a powinno 2 dni.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  9. #569
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No, no. Dom za 500 tyś wart 1,5 miliona, to chyba z sejfem i tym milionem w środku.
    Nie złapałeś idei specjalnie przerysowane. Cytuj całość a nie bez kontekstu.

    P.S.
    A jak ten dom wart 1,5mil. ma 1500-2000m2 to dalej będziesz twierdził, że ma złote kible i klamki oraz pełny sejf.
    Przecież to będzie bieda domek w najgorszym standardzie.

    Czytaj ze zrozumieniem.

    Kupił byś go wtedy cena <1000zł/m2 w deweloperce to co to może być jak samorby ledwie się mieszczą w 1000zł/m2?
    odpowiem wielkie gówno i tyle.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  10. #570
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Jeśli chodzi o pełne deskowanie, to polecam odpuścić sobie deskę, chyba, że gratisowa, i zastosować OSB lub MFP 10mm i papę budowlaną na tekturze. Tak cienkie OSB jest wystarczająco mocne do podtrzymania ciężaru papy i ludzi, robi się tym 10 razy szybciej, kosztuje tyle samo co deska + impregnowanie, a kłopotów dużo mniej. Dokładnie to policzyłem, bo ja brałem pozornie tańszą deskę, naturalnie w kubiku calówki wcale nie było 40m2, zdejmowanie kory, dobieranie długości, zajęło to 2 tygodnie, a powinno 2 dni.
    Zgadzam się ale to nie jedyna opcja. Ja wszystko odzyskałem z szalunku stropu i dokupiłem tylko 1/6 tego co mi zabrakło.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  11. #571
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Panowie i Panie samoroby brakuje mi jednego wątku typu:

    Porady samorobów dla samorobów czyli jak i co wykonać tymi rencami z praktyki tych co już zrobili.

    Chyba, ze to ten.

    Takie coś powinno być przyklejone a w tym np. taki podział fundamenty stropy, ściany, dach, izolacja itd.
    A każdy pytający i ten co chce udzielić rady mógłby tam podać receptę w odpowiednim dziale - podtopicu.
    A tak to trzeba szukać po dziennikach.

    Co wy na to.

    Ja na początek daje taką- jako, że jestem na etapie wełny na poddaszu i skosach.
    Moja rada:
    Jeśli możesz czy to parter czy z poddaszem olej kartongips na suficie i skosach.
    Nie wiem czemu to ciągle funkcjonuje.
    Minusy:
    brak akumulacji, gorąco latem, zimą szybko się wychładza
    kupę roboty z wełną jej upychaniem nie licząc zdrowia
    system wełnowania to porażka, nawet jak robisz sam i jesteś dokładny nie jest to szczelne i idealne a dopiero jak robi ekipa
    musisz robić stelaże z profili, kręcić je, potem płyty
    dach ciągle pracuje całe życie
    poza tym to udawanie, że to strop i sufi - zamiennik.
    finansowo i czasowo jak wszystko podsumujesz wcale w KG nie wychodzi taniej.

    a tak to kładziesz spokojnie styro czy wełnę na ostatnim stropie i po kłopocie.

    Nie projektujcie sobie za własne pieniądze sufitów pod dachem na jętkach belkach czy gotowych kratownicach - po co.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  12. #572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Kryłem 230m2 dachu dachówką betonową z pomocą jednego kolegi. Dziwię się, że wielu rasowych samorobów nie podejmuje się robienia dachu, jak to jest jedna z najfajniejszych robót. Dziwię się też, że wielu z Was wybiera blachę i krycie wstępne membraną. Mając pełne deskowanie i papę, robiliśmy dachówkę na spokojnie, w wolnych chwilach. Wyszło bardzo fajnie, niesamowicie tanio i jestem głęboko przekonany, że lepiej niż blachą. Podstawa robót z dachem, to rusztowanie wkoło domu, na poziomie okapu. Wtedy jest i bezpiecznie i wygodnie.
    Po swoich doświadczeniach (choć nie robiłem w pełni sam), też polecam robić samemu (pomoc chociaż jednej osoby wskazana), ale musza być spełnione dwa warunki: nie można tego robić zimą, bo idzie 5x wolniej i drugie trzeba mieć na to czas, bez pośpiechu (pośpiech i terminy potrafią dużo zepsuć i narobić kosztów!)

    m@rio można tez zrobić strop ze stelazu i płyt GK i tam po prostu coś wsypać/wdmuchać. Jest szczelniej, szybciej i taniej (przynajmniej mi tak wychodzi). Ale jeżeli nie wdmuchiwać to trzeba to tam wtachać, często przez jakiś wąski właz.
    A takie porady to wiesz... musi się chcieć Jak ktoś chce to i po dziennikach poszuka, przy okazji zobaczy coś o czym jeszcze nie myślał/wiedział.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #573
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie, że lepiej położyć dach jednym ciągiem, Czyli deskowanie, papowanie i zaraz kontrłaty, łaty i dachówka.
    Ja zostawiłem dachówkę na rok następny bo zima mnie zastała w efekcie czego papa już nie chciała się zwulkanizować pod kontrłatami i latałem z lepikiem i uszczelniałem cholery po pierwszym deszczu od nabicia, a było szczelnie;/
    Na drugi raz uprosciłbym dach do całkowitego minimum i zapodał trapez bez żadnego wstępnego krycia, 3 gości do pomocy w bezwietrzny dzień, 10 arkuszy na wymiar na drugi dzień obróbki i dach byłby gotowy

  14. #574
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post

    m@rio można tez zrobić strop ze stelazu i płyt GK i tam po prostu coś wsypać/wdmuchać. Jest szczelniej, szybciej i taniej (przynajmniej mi tak wychodzi). Ale jeżeli nie wdmuchiwać to trzeba to tam wtachać, często przez jakiś wąski właz.
    A takie porady to wiesz... musi się chcieć Jak ktoś chce to i po dziennikach poszuka, przy okazji zobaczy coś o czym jeszcze nie myślał/wiedział.
    Nie zrozumiałeś mnie.
    Mnie chodzi, że stropy na stelażach to pomyłka, jak ktoś nie musi niech pomyśli nad tym na etapie projektu.

    Jak ktoś lubi się oszukiwać pseudo sufitem jego pieniądze.
    Dodam, ze ja się oszukałem.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  15. #575
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał o_c Zobacz post
    Ja dodam od siebie, że lepiej położyć dach jednym ciągiem, Czyli deskowanie, papowanie i zaraz kontrłaty, łaty i dachówka.
    Ja zostawiłem dachówkę na rok następny bo zima mnie zastała w efekcie czego papa już nie chciała się zwulkanizować pod kontrłatami i latałem z lepikiem i uszczelniałem cholery po pierwszym deszczu od nabicia, a było szczelnie;/
    Niestety jesteś w błędzie. Nie byłoby szczelne.
    To niestety zły system z założenia.
    Większość, którym robią ekipy nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

    Dlaczego zły system.
    Najpierw kładziesz papę, starasz się aby były zakłady i było szczelnie a potem dziurawisz ją tysiącami papiaków i gwoździ od kontrłat- po co?
    Tylko ci co naprawdę zrobili dach własnoręcznie rozumieją o co chodzi i dlaczego tak się dzieje.Jest ich promil.

    Mam patent na 100% system krycia wstępnego. Wpadłem na niego robiąc swój dach. Niestety za późno. Po prostu analizowałem po robocie czemu przecieka, przecież zrobiłem jak książka każe.
    Zastosuje mój patent jeśli będę robił następny dom lub dzieciom może kiedyś.

    Wszelkie nieszczelności właśnie pięknie wychodzą jak nie pokryjesz od razu. Najlepiej po śnieżnej wietrznej zimie, gdzie nawieje w każdy zakamarek oraz po super mocnych ulewach z zacinającym wiatrem, oberwaniach chmury itp.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  16. #576
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Papa termozgrzewalna 3,2 mm, kontrłata dociśnięta gwoździem do papy, która jeszcze nie była przegrzana słońcem dolega do tego stopnia, że nie ma prawa nic ciec. Jedyny warunek musimy to zrobić dobrze, czyli sami.
    Jak papa dostanie trochę słońca (ciepła) to już nie jest tak różowo.

Strona 29 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony