dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Adrian304
    Guest
    Adrian304

    Domyślnie Woda w niecały rok po wykonaniu sufitów podwieszanych z wełną mineralną

    Witam uprzejmie,

    niecały rok temu w czterech pokojach zrobiłem sufit podwieszany wraz z ociepleniem w postaci wełny mineralnej i teraz w każdym pokoju w którym był zrobiony sufit cieknie z reguły z jego brzegów. Nie wiem czym jest to spowodowane gdyż nie było mnie miesiąc w domu, a podczas mojej nieobecności był jeden dzień z ogromną ulewą więc albo woda spowodowana jest przez wełnę z folią albo przez zalany komin na dachu, nieszczelny dach?( Na dachu nie widać jakichkolwiek defektów na papie). W jednym pokoju od 5 dni kapie woda po folii nieustannie cały czas w podobnym tempie. Na kominie teraz zamontowałem daszki żeby już do niego tak nie lało w czasie ulew. Co do budynku to jest to stary domek z płaskim dachem niedawno kryty papą.
    Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu powodu dlaczego woda ścieka po tych sufitach. Zamieszczam zdjęcia poglądowe z sufitami oraz rysunek.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Adrian304 ; 04-06-2015 o 08:07

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Jakie warstwy w tym dachu/stropodachu?

  3. #3
    Adrian304
    Guest
    Adrian304

    Domyślnie

    Nowa Papa kładziona pod stare warstwy papy > beton > szlaka > beton> wełna > folia > płyta GK

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Prawdopodobnie problem z kondensacją pary wodnej,a do tego możliwe zawilgocenie stropodachu- brak odpowietrzenia..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Prawdopodobnie problem z kondensacją pary wodnej,a do tego możliwe zawilgocenie stropodachu- brak odpowietrzenia..
    jeżeli w zimie się nie lało to raczej nie jest kondensacja, obstawiam przecieki dachu ....

  6. #6
    Adrian304
    Guest
    Adrian304

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Co do braku odpowietrzania to na dachu są wykonane 4 kominki wentylacyjne, zaraz zamieszczę zdjęcia jak dach wygląda.

    Jak zobaczyłem przecieki to pomalowałem dach w miejscu w którym kapała woda oraz wokół komina ale jak już wspominałem nie było widać na papie jakichkolwiek defektów które mogły by powodować przeciek.
    Ostatnio edytowane przez Adrian304 ; 04-06-2015 o 08:07

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    jasiek71 problemy z dyfuzją mogą pojawić się również latem- jest to odwrotna sytuacja.
    My tu możemy sobie gdybać.
    Jak dla mnie przegroda na 90% została źle wykonana, nie wspominając o projekcie bo pewnie takowego nie było..

  8. #8

    Domyślnie

    Opisz problem w temacie z dachami.
    Moim zdaniem ułożenie papy wokół komina jest niewłaściwe. Papa jest nalepiona na papę i woda może dostawać się pod spód. Ponadto nie masz wcięcia w kominie. Woda może spływać po nim, przedostaje się pod papę i dalej do pokoi.
    Zadaj pytanie w dziale z dachami. Tam masz speców od tych spraw.

    EDIT:
    Woda mogła wypłynąć na skutek wcześniejszego zalania, wtedy kiedy dach był przed remontem.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 18-08-2014 o 23:41
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #9
    Adrian304
    Guest
    Adrian304

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Ja też raczej stawiałbym na nieszczelny dach/komin niż na kondensacje pary w pomieszczeniach ponieważ woda wyskoczyła w kuchni i w innych pokojach w tym samym czasie, a przecież w kuchni wilgotność jest o wiele większa niż w reszcie pomieszczeń. Co do papy na kominie, starannie, kilkukrotnie smarowałem łączenia żeby być pewnym ich szczelności. Niewiedziałem że komin powinienem naciąć. Zaznajomie się bardziej w temacie i jak wróce do domu to wykonam stosowne poprawki. Dzięki wielkie za informacje.
    Ostatnio edytowane przez Adrian304 ; 19-08-2014 o 20:11

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Masz ocieplenie zrobione od wewnątrz i jeśli nie zostało to wykonane z należytą starannością to będziesz miał w przyszłości poważny problem. Co do zdjęć to ciężko stwierdzić cokolwiek na ich podstawie. To dekarz wykonując prace daje gwarancję i nacięcie w kominie nie jest konieczne.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Masz ocieplenie zrobione od wewnątrz i jeśli nie zostało to wykonane z należytą starannością to będziesz miał w przyszłości poważny problem. Co do zdjęć to ciężko stwierdzić cokolwiek na ich podstawie. To dekarz wykonując prace daje gwarancję i nacięcie w kominie nie jest konieczne.
    Cytat Napisał Adrian304 Zobacz post
    Nowa Papa kładziona pod stare warstwy papy > beton > szlaka > beton> wełna > folia > płyta GK
    Zgadza się. Przeoczyłem.
    Dla mnie położeniem nowej papy i ociepleniem dachu oznacza położenie styro z papą. Sąsiad tak robił.
    Mój przedmówca ma rację. Ocieplenie od wewnątrz jest ciężkie do wykonania.
    Szkoda że nie zapytałeś przed położeniem papy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #12
    Adrian304
    Guest
    Adrian304

    Domyślnie

    Kominy ja obrabiałem. Myślę że dla pewności zrobię to nacięcie. Jeden z forumowiczow polecał wcześniej ten sposób:Na kominie nad papą (około 10mm) naciąć szlic na głębokość 20 mm. Po wydmuchaniu pyłu ze szczeliny wcisnąć w nią specjalistyczny silikon dekarski i wprowadzić obróbkę blacharską zachodzącą na papę 10 cm. Uzupełnić silikon nad obróbką a nadmiar ściągnąć mokrym palcem tworząc gładką spoinę. Co o tym sądzicie Panowie?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Tak się kończy niewłaściwe ocieplanie od wewnątrz. Przy dodatkowym oszczędzaniu szczelnoscia domu.
    Chłopie zastanów się nad tym co piszesz.
    Co ma do tego ocieplenie w lecie, jak leje się ciurkiem do wnętrza.

    To jest ewidentna nieszczelność dachu i tyle.

    Problem w tym, że nawet jak uszczelni się dach, to wełna może być częściowo do wymiany.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Chłopie zastanów się nad tym co piszesz.
    Co ma do tego ocieplenie w lecie, jak leje się ciurkiem do wnętrza.

    To jest ewidentna nieszczelność dachu i tyle.

    Problem w tym, że nawet jak uszczelni się dach, to wełna może być częściowo do wymiany.

    Pozdrawiam
    GREGOR
    Gość od termowizji, samozwanczy szpec po dwudniowych seansach prania mózgów.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Tak się kończy niewłaściwe ocieplanie od wewnątrz. Przy dodatkowym oszczędzaniu szczelnoscia domu.
    No to poradź co zostało źle zrobione. Z chęcią Cię wysłucham

    Pozdrawiam

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Gość od termowizji, samozwanczy szpec po dwudniowych seansach prania mózgów.
    Błyskotliwe jednozdaniowe nieznaczące wypowiedzi tak nabiły licznik postów - elito?
    Słonko chyba za mocno przygrzało w tym roku w Szczecinie.

    G

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Polar_Bear
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    4

    Domyślnie folia a wełna

    Cytat Napisał Adrian304 Zobacz post
    Nowa Papa kładziona pod stare warstwy papy > beton > szlaka > beton> wełna > folia > płyta GK
    Ostrzegam, że jestem laikiem, który się dopiero rozeznaje, do tego babą.
    Pytam, bo sama chcę uniknąć wtopy: ...czy folia nie powinna być po obu stronach wełny? Czy nie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony