dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 191
  1. #141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Śnieżna zimowa WIELKANOC !

    Prace na budowie idą ostro ekipa wykonuje stelaże , przykręca płyty jak zabudują wszystkie pomieszczenia zaczną zacieranie , nakładanie , równanie , do pomalowania , na razie tylko zabudowy , mamy gotową piwnicę , parter (bez salonu , wejścia i kuchni tam inna ekipa sufity z foli )
    Prace przeniosły się na górę tam sufity ładne takie połamane ze względu na dom wielospadowy dużżżżżo więcej pracy dla nich bo dochodzi ocieplenie dwie warstwy wełny 15+10 - wełna już dojechała 76 rolek




    w naszym domu na podłogach i tak pusto nie będzie nigdy jak było po wylaniu posadzek , puste podłogi wszędzie - teraz wszędzie pełno wszystkiego przeważnie potrzebnego w niedalekiej przyszłości



    zabudowa poddasza



    W tygodniu - kupione 80m2 gresu podłoga na parterze
    płytki do łazienki pralni góra na ściany coś ponad 50m2 - brakuje na podłogi te z zestawu tubądzin calle mają ciemną podłogę w łazience nie chcemy ciemnej podłogi bardzo mało praktyczna zwłaszcza że będzie prysznic półotwarty bez brodzika każda kropka mydła szamponu ma kolor jasny na ciemnej podłodze nie było by praktycznie
    inna aranżacja płytek jakie będą u nas


    kabina to półotwarta szyba coś takiego


    zakupiliśmy też zestaw prysznicowy z ciekawostek deszczownica która świeci ledami bez zasilania przepływ wody powoduje zapewne jakieś mały induktor gdzie diody świecą bez zasilania na kolor w zależności od temperatury wody


    Bateria podtynkowa termostatyczna - taka która sama miesza wodę do wybranej temperatury



    drzwi wewnętrzne jeszcze tak nie do końca ale podobają się nam takie -chyba



    - brakuje nam płytek na całą górę -ale wiemy co chcemy -chyba
    - brakuje płytek do małej dolnej łazienki
    - brakuje setki innych pierdół ale to stopniowo powoli dokupimy
    - nie wiemy co na ścianach w domu trochę za dużo wszystkiego na raz za dużo pomieszczeń a za dużo pomysłów nie wiadomo co jak ma być dziś przymiarka co by było gdyby czarny sufit


    robimy środek domu wnętrze na razie nie działamy nic na zewnątrz brak całkowicie czasu, pomysłów , i POGODY !

    Wszystkim naszym znajomym , Przyjaciołom tym blisko i daleko wszystkim czytającym , kibicującym nam w budowie a zaglądającym do tego Dziennika
    Życzymy zdrowych i radosnych świąt WIELKIEJ NOCY

    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:02
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    KABELKOWO

    Dzięki forum muratora muszę przyznać że nasz dom zbudowaliśmy tak jak powinien być budowany nie byłem znawcą budowy i fachowcem budowlanym nigdy nie miałem kontaktów budowlanym I dziś aż dla mnie jest śmieszne że przed budową domu nic nie wiedziałem o wentylacji mechanicznej pompach ciepła , mostach termicznych , strzemionach , belkach cwu co itd , ,
    Mam nadzieję że jak ja podłapywałem wiedzę i sposoby wykonania od innych tak i to moje pisanie komuś się przyda .
    Wykończenie środka nigdy nie było tym o czym chciałbym pisać to przede wszystkim rzecz gustu , i tego co kto chce mieć jakie kolory lubi , i jaki gruby ma portfel tu już nie spodziewajcie się zdjęć opisów , bardzo lubię wykończenie i dopieszczanie domu ale nie sądzę bym komuś pomógł czy płytki mają być beżowe czy białe

    Kabelki czasowo trochę zeszło ale ułożyłem , powstała też druga szafa do sieci lan , tv i nagłośnienia





    Bardzo dobrym pomysłem okazała się druga szafa z listwami bardzo ławo układało się przewody które były ponumerowane i tylko podpinało się pod konkretne opisy numery , cały dom sterowanie , włączniki , przyciski to - 24v wszytko idzie na sterownik i przez niego załączamy wyłączamy wszytko


    z budowlanych tematów jeszcze dopiszę że zagościły u nas ponownie gruszki z betonem dolane były tarasy balkony z przodu do poziomu okna tak by był niski próg z dokładnym spadkiem od okna powstało coś takiego


    Drugi balkon to był bardzo duży zgryz dla tego domu , jest to balkon a jednocześnie sufit w jadalni czyli przemarzanie od góry powodowało by ślad na suficie i tu bardzo wielki mostek długo myślałem jak to rozwiązać jak zgubić mostek jak połączyć wełnę 20cm od dołu z balkonem i zrobiłem to tak


    jest styrodur 10cm wysunięty na 25cm -20 wełny plus 5cm okap do tego styropianu dojdzie wełna , jest zachowana ciągłość izolacji , u góry wyszła wylewka 8cm b20 zazbrojone prętami fi 10mm - jest dobrze

    wylane tez super wyrównany tarasik z tyłu


    Od sufitów gładzi i ocieplenia poddasza mamy super firmę , naprawdę po całym ociepleniu dachu a dach jest naprawdę połamany , skontrolowałem każdy szczegół i dopiero po odebraniu zakładano folię i płyty - nie było do czego się przyczepić a jestem wymagający pod względem ocieplenia i mostków , naprawdę super ekipa

    Jeśli jakieś pytania to chętnie odpisuje na Pw

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:02
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nie możemy się doczekać zamieszkania w naszym Domu , jeszcze miesiąc choć każdy wolny czas i tak tam spędzamy z wielką przyjemnością , i dumą z wykonanych prac i podjętych decyzji

    Mamy drzwi wejściowe stolarz solidny słowny , i bardzo staranny dokładny z Warszewic lispol -polecamy

    Prawie mamy balustrady przyjechały bardzo ładne i dokładnie takie jak chcieliśmy robione w ten sposób że poszukaliśmy zdjęcie w sieci i takie daliśmy wykonawcy zrobił identyczne tak samo było z drzwiami daliśmy foto jakieś wyszukane i takie dostaliśmy , brakuje na wykusz nad salonem balustrady po włożeniu na wykusz była pospawana w innych kątach niż taras więc ją zabrano do poprawki




    problem też z kolorem trasów i z czego wykonać bo okna są wielki przez szyby widać cały balkon i z pokoju będzie widać balkon - szukamy wyjścia


    opinie rolety Nalazek Toruń - - chyba mamy pecha na tą firmę choć że dwie rolety nie chodzą to tylko wina montażu , dwie się zacinają najgorszym ich wykonaniem z powodu braku parapetów bo wiadomo nie ma ocieplenia w dolne prowadnice włożona takie plastiki zaślepki które oczywiście przy dużej sile rolety od razu wyleciały jedna roleta wyszła za bardzo w dół i przy ponownym podciąganiu zerwała blaszkę mocująca na wałku
    po tym postanowiłem włożyć plastiku i dać wkręty od dołu już nie wylatują jest ok

    w jednej rolecie coś się zacięło wyrwało uszczelkę zagruchotało i najgorsze że pokaleczyło lakier na pancerzu


    od tej uszczelki zablokował się pancerz i aż wyrwało nity

    Na rolety jestem załamany chciałem mieć z nimi spokój i pewność bo jedną roletę chcemy całkowicie zamknąć bez możliwości rewizji to ta w półokrągłym oknie , ale że jedna roleta przestała się opuszczać , dwie się zacinają a czwarte się rozwaliła to mam stracha . wpis z po roku - Popełniłem największy błąd zamawiając rolety u nalazka nie wiedziałem że są silniki przeciążeniowe które gdy wyczuwają opór wyłączają się mam teraz taką roletę firmy schweiker zamówiłem sam internetowo , roleta ta nie ma śmiesznych uszczelek w prowadnicach jak u nalazka jakie nam zamontowali , przez co gdy wieje wiatr nocą pancerze uderzają w twarde gumy co efektem jest że można się obudzić w nocy takie hałasy walenia w okna powoduje jak by straszyło w domu roleta powinna mieć w prowadnicach takie szczotki wtedy jest cicho no i szczelniej na wystawie u nalazka mają takie nie zwróciłem uwagi przy montażu , roleta np schwikera ma też silnik który sam się ustawia góra dół wyczuwa opór i mamy roletę zawsze na dole czy u góry , w naszych po roku rolety u góry zasłaniają okno trzeba by wszystkie regulować na krańcówkach , tu też trzeba uważać bo jeśli będzie za mocno do góry krańcówka nie wyłączy zerwie wieszaki w puszcze -- oj oj nie wiedza kosztuje żebym wiedział o roletach tyle co teraz

    Czarny dach czarne rolety - białe okna , białe szprosy , biała jasne elewacja , czarne balustrady , ciemne drzwi wejściowe , brama garażowa biała nasza wizja powoli się realizuje



    Sterownik ładnie się sprawdza , i całe sterowanie działa małe poprawki szybko się wprowadza i jest tak jak chcemy , jeszcze sporo pracy z oświetleniem bo czekamy na lampy i nigdzie nie ma światła - ale skoro na rolety program działał dobrze i bez przeszkód to światła tez powinny działać w praktyce
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:03
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zaciemnienie przez rolety

    Firma nalazek była wyregulowała po wymieniała , ustawiła , a to kabel miał przerwę a to prowadnica coś tam , grunt że bez problemu serwis i jest ok

    Spodobał mi się też taki efekt zaciemnienia rolet jak na foto zdjęciu niżej


    jest to taki pół prześwit nie jest całkiem ciemno ale nic nie widać przez te małe otwory z zewnątrz napisałem program dla sterownika i jest tak

    Wieczorkiem rolety poprzez czujnik światła gdy robi się szarawo jadą w dół po zjechaniu do dołu całkowitym silniki czasowo idą do góry w różnych czasach średnio 5-8 sekund i stop i mamy taki prześwit , po tej czynności po 45 minutach same domykają się do dołu całkowicie bo i tak jest już mocno ciemno i nic nie dają te prześwity , a rano jak świt rolety same do góry można też z salonu z przycisku wywołać automatycznie taki prześwit

    To taki plus sterownika domu coś zawsze się wymyśli i można to łatwo zrobić

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:04
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Trzy tygodnie do przeprowadzki

    Na budowę wrócił najlepszy instalator-hydraulik w Toruniu -ms. Jarek jego cel i miejsce pracy to pomieszczenie techniczne

    prace zaczyna od organizacji -- klamoty kotłowni



    Instalację robimy tak Pompa ciepła połączona z buforem 300l wymiana ciepła pompa-bufor poprzez pompę która jest w Nibe
    z bufora dwie pompy wilo osobno góra poddasze jedna pompa , i druga pompa piwnice ogrzewanie wszędzie i wyłącznie podłogowe brak grzejników , bufor łądowany niskotemperaturowo , dwie osobne pompy do obiegu ciepłej wody do cyrkulacji osobno na górę -łazienka i osobna cyrkulacja na dół łazienka -kuchnia , obie sterowane Sterownik PLC ( czujki ruchu , obecność domowników gdzie potrzeba tam włącza obieg reszta stoi - nie wychładza zbiornika )
    Szukając pompy ciepła duże znaczenie miało jakie dwie pompy obiegowe są w pompie ciepła - jedna wymiana obieg grunt -wymiennik , druga pompa obieg ciepłej wody , w jednej z pomp na targach budowlanych była pompa danfosa taka przeszklona czyli było widać wnętrze a tam obie pompy jedna 200w druga 800w - a znaczenie że te pompy bardzo dużo czasu pracują w zimę prawie non stop , a można zastosować pompy elektroniczne .
    Jak dojechała pompa pierwsze co to rozebrać osłonę i zobaczyć do tam w środku


    pompy tak jak miały być wszytko modulowane


    Prace kotłownia trwają

    Sufity napinane nam się bardzo podobają stojąc pod nim widać jak by było lustro , bez dna powiększenie optyczne duże efekt też jak dojdą ledy będzie bosko ( nasze niestety są w trakcie reklamacji )


    co do rolet i ich awaryjności to dobrze nie będzie chyba , tak jak pisano najgorsza zima przymarzanie pancerzy i zrywanie haków - postanowiłem zmierzyć pobór prądu dla 16 rolet kierunek góra coś koło 7A prądu dam zabezpieczenie 10A w zimę jak by przymarzły i ruszyły w górę powinno na tyle przekroczyć pobór mocy że 10 S wywali - chyba na tą jedną w łuku wstawie osobno zabezpieczenie 1A
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:04
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Montaż pompy ciepła latem

    Montaż kotłowni posuwa się do przodu , pytanie jest takie - w takie upalne dni jak wykorzystać odwierty jakie mamy do chłodzenia domu ?

    nasuwają się dwa sposoby
    1- z wyjścia koloktorów tam gdzie idą do pompy ciepła dajemy trójnik by można było podpiąć pompkę obiegową z zaworami zwrotnymi , pompa będzie miała obieg poprzez chłodnicę - chłodnica będzie na zasilaniu czerpni rekuperatora - co ma powodować ochładzanie się powierza nawiewanego do domu
    2- pompka zamiast obiegu poprzez chłodnicę może stanowić obieg przez jakiś wymiennik który może chłodzić bufor a z kolei bufor z zimniejszą wodą powinien chłodzi podłogę w domu

    minus tego to że podłoga może być za zimna pomimo sterowania może być mało komfortowe , drugi minus że zimno idzie opada w dół
    minus pierwszego czyli chłodnicy to
    opór powierza zasysanego
    powstawanie dużego kondensu na chłodnicy , może być sporo wody na chłodnicy z powodu różnic temperatur , to że będzie odprowadzana woda poprzez tacę to ie problem , problem czy nie będzie powstawało grzybienie na chłodnicy ( w samochodzie są takie efekty od klimatyzacji )

    Ja tam mam nadzieję i wiarę w pomieszczenia piwnicy - dla tego zdecydowaliśmy się na większy rekuperator i wentylowanie też piwnicy liczę na to że tak jak dziś +37 w cieniu w piwnicy mamy 20 stopni temperaturę , czy wyciąg tego chłodnego powietrza które będzie wędrowało do wymiennika reku mieszało się z powietrzem z zewnątrz w pewnym stopniu i z powrotem nawiewało do środka nie wpłynie korzystnie na temperaturę w pomieszczeniach u góry ?? w zimę z kolei na odwrót piwnica najcieplejsza

    Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z Cuprum-bis Toruń , P.Marcin dostarcza to co miało być dzwoni , pyta , informuje czy wszytko ok
    dziś dopytywał bo miał dojechać REKUPERATOR NIKOL 450
    Taki od dawna miałem na oku i taki kupiliśmy bo - nie ma grzałki , producent gwarantuje że nie ma potrzeby wymiennik nie zamarznie , silniki elektroniczne energooszczędne , filtry typowe tanie przy wymianie
    minus to wielkość tego 450


    no i sam wymiennik nie typowy nie ma typowego rozwiązania krzyżowego

    w środku jest karta urządzenia formatu a4 do porównania wielkość wymiennika


    odczytałem też drugą pompę modulowaną do obiegu dolnego źródła jaka jest w NIBE jest to wilo 25/1-11 mocy od 7 do 140w

    tak o takich instalacjach można pisać i pisać
    powoli Jarek buduje instalacje


    no po niedzieli ocieplenie domu
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:05
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    13-07-2013 -MIESZKAMY

    Odebrany papier o zakończeniu budowy i formalnie budowa skończona , mamy małe prace w środku i ocieplenie zewnętrzne
    dziś nasza kotłownia
    Pompa zamontowana odpalona , ciepła woda jest podłogi grzeją




    tak wygląda na gotowo




    Sama pompa działa ok trudno coś powiedzieć w lecie i tak krótkim czasie użytkowania , jest bardzo bardzo cicha do produkcji ciepłej wody zaczyna pracę od średnio 40Hz czyli 1/3 swojej mocy , pracuje około 6-7 minut by załadować zbiornik ciepłej wody w sobie 180L trochę jeszcze czasu by po ustawiać wyregulować sobie nastawy cyrkulacja podpięta jest pod czujniki ruchu po wejściu do łazienki pompka zaczyna obieg ciepłej wody cyrkulacji , mamy też wpięty grzejnik w łazience pod cyrkulację w lecie na mokre ręczniki można go zamknąć , cyrkulacja wody w momencie przebywania w łazience bardzo dobra sprawa nie odczuwamy braku ciepłej wody , a nie występuje ciągły obieg wody co powoduje wychładzanie zbiornika cwu i załączenia pompy na grzanie



    Nie są spięte szafki rozdzielaczy podłogowego ogrzewania - zrobiłem tylko jedną i plan jest taki
    w pokojach są regulatory temperatury ( w łazience pralni i na dole wiatrołap brak - pętle otwarte non stop)
    regulatory w większości są zwykłe cena coś koło 30zł pokrętło z wyjściem przekaźnika do załączenia zaworów , na każdym poziomie mam też takie z wyświetlaczem które pokazują temperaturę pomieszczenia i temperaturę zadaną do grzania jakiś tam zegar data

    zrobione jest tak
    szafka rozdzielaczy przed

    i po wykonaniu

    regulator w dowolnym pokoju załącza się gdy nastawiona temperatura jest za niska włącza przekaźnik w szafce załącza tym samym 2-3-4 pętle zalezy ile jest w pokoju sam przekaźnik podaje tez sygnał na dół na sterownik i załącza się pompa obiegowa podłogi

    gdy temperatura osiągnie zadaną wartość wyłącza się styk regulatora i powoli zamykają się siłowniki po 3-4 minutach gdy nie ma innego sygnału pracy z innego pokoju wyłącza się też pompa obiegowa - wykonanie zrobione oczywiście na oszczędność prądu i pracy oraz automatyka i wygoda w sezonach nie pracuje cały czas pompa obiegowa pracuje kiedy chcemy i gdy chcemy mieć cieplej
    jak na ten czas jaki chodzi pompa zżarła 73,2 KWh - było wygrzewanie podłogi i prace cwu , trochę mnie zaskoczyła max praca pompy gdy sprężarka chodziła na prędkości 120Hz - nie myślałem że jest taka modulacja 30-120 oczywiście przy 120 Hz słychać znaczne pompę

    jutro opiszemy wentylację jak będzie czas , innym razem ocieplenie , podsumujemy kiedyś co zrobiliśmy dobrze co byśmy zmienili zrobili inaczej z czego jesteśmy zadowoleni i na końcu podsumujemy naszych wszystkich wykonawców fachowców majstrów z Torunia okolic wystawimy oceny podam telefony kontakty może się komuś przydadzą oczywiście sprawdzeni i tacy z których jesteśmy zadowoleni
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:06
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wentylacja nikol 450

    Sama wentylacja jak na razie nie stanowi problemu działa jak powinna , udało się poustawiać nawiewy wyciągi poprzez miernik przepływu prędkości powietrza , został osadzony w takiej tubie i wszystkie nawiewy wywiewy mają podobne wartości






    bez jakiegoś urządzenia pomiarowego wręcz nie możliwe ustawienie na trzech poziomach domu wentylacji oczywiście gdzie najbliżej centrali anemostaty najbardziej wkręcone w piwnicy prawie max by mieć taką sama wartość jak na poddaszu
    średnio prędkość w tym pomiarze 1,4-1,9 ms w niektórych pomieszczeniach ustawiłem więcej np pralnia trochę więcej niż wiatrołap - wyciągi
    ale wychodzi tak przy prędkości 1m/s przy średnicy 70mm wentylatorka pomiarowego uzyskujemy 13,85 m3h średnio 1,6 m/s 13,85 = 22,16 m3 wymiany przy programie wentylacji na 50% nawiew wywiew tak więc zapas mocy a super instalator sprawdził się

    sterownik nikola raczej nie zabija stylem jakiegoś nowoczesnego wyglądu lecz siłą rzeczy musiał trafić do salonu trzeba pamiętać jeśli jest robiona instalacja elektryczna skrętka komputerowa zawsze się przyda warto pomyśleć wcześniej
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:07
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ANNO DOMINI 2013

    Dwa miesiące mieszkania w nowym domu upływa bajecznie , co prawda co dzień coś do pracy , całe wakacje tego roku były wakacjami a majstrami

    skoczyliśmy ocieplenie naszego domu zaciągnięte siatką klejem na to grunt i tak zostawiamy na zimę , musimy poszukać i zamówić dodatki w koło okien kolumny , zrobić podbitkę i tynk na zewnątrz ale to w przyszłości

    tu foto z prac jakie były wykonane przez naszą nie zawodną ekipę - robiła nam ocieplenie poddasza , sufity cały dom gładzie , malowanie i mnusto innych bajerów o których na końcu







    roleta półokrągłym oknie zostałą zabudowana jak się popsuje silnik to MASAKRACJA !!


    miesiąc mieszkania
    to
    Pompa ciepła latem ciepła w miesiącu sierpniu od 1 do 31 woda
    -96KWH ZUŻYCIE prądu ( 1Kw prądu to średnio koszt 65 groszy czyli ciepła woda koszt 63zł )
    - 27,82 - godziny pracy
    - liczba startów 262
    dom
    zużycie energii - 389 KWH
    średnio dziennie 12,5 KWH
    woda wodociągi tu 15m3 - ( to bardzo dużo bo nie mamy wanny ale to chyba efekt porządków mycia sprzątania ) nie wiem ile ciepłej ile zimnej zużyte 15 m to cała woda z licznika

    Cały dom otrzymał oświetlenie LED dwa rodzaje lamp małe 6W ( 540 lumenów ) i duże plafony 12w ( 1020 lumenów ) całość działa na dwóch zasilaczach w głównej szafie trochę było zmian bo małe plafony zasilane 17v a duże 38v ale udało się wszytko połączyć tak zę jest bardzo dobrze

    teraz środek na początku pisaliśmy dom ze stylem zewnątrz natomiast środek nowoczesny , w nowym stylu , z wieloma nowinkami urządzeniami , - nasi dzielni majstry od malowania i wykończenia trochę się namęczyli u nas ale walczyli dzielnie od rana do nocy


    zabudowa tryptyku obrazu jest w 3 d trójkąty są 3cm wysunięte do przodu masa pracy ale efekt real bardzo ładny na foto tego wysunięcia nie widać niestety

    wejście

    nasza ściana wejściowa dla czytających coś o domu w wiciokrzewie na pewno rysunek coś przypomina


    jest dość spory widać po wielkości centralki alarmowej - projekt żonki wykonanie nasi majstry
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:07
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wrzesień

    liczbowo wrzesień
    Pompa ciepła - 188Kw - To suma nie wiem ile kW na ciepłą wodę ile na ogrzanie domu (w sierpniu ciepła woda to koszt 60zł )temperatura w nocy spada ostatnio poniżej zera ogrzewamy 270m2 , czyli cały dom bez garażu

    - 188KW X 0,65 zł = 122zł
    - wody troszkę lepiej bo 10m3

    Niestety nie możemy korzystać z garażu , trzeba wszytko wywalić posprzątać zrobić podjazd wjazd i wypłytkować garaż , powoli nad tym myślimy

    Dom ocieplony , zagruntowany , parapetówa była bo są parapety


    tu trochę mi się nie podoba wjazd do garażu jak w projekcie zrobione a to za wysoko do auta teraz musi być podjazd zrobiony , a to wtedy na schody wysoko będzie kostka i takie zejście z boku wolałbym na jednej wysokości ale już za późno będzie tak że do domu będą dwie schody przy wejściu na foto są trzy ale podniesiemy się do drugiej

    u góry na foto widać że po deszczu woda nie zacieka pod drzwi wejściowe była poprawka zrobiona bo spadek był do środka niestety

    Zakopane są też odpływy z rynny rura od domu 1m potem drenażowa rura z otuliną i beczka 120 litrów ponawiercana owinięta geowłókniną



    no i roleta w półokrągłym oknie jak się zepsuje oby jako otwarta



    parapety czarne
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:08
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Malunki

    Żona coś tam narysuje zrobi rysunek bo ściana jakaś pusta w pokoju kolejna grafika wylądowała na ścianie

    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:08
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  12. #152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Październik

    liczbowo

    By lepiej ocenić zapotrzebowanie na ciepło wiadomo że najbardziej zależy od temperatury zewnętrznej z pompy można odczytać taką wrtość średnia temperatura w ciągu 24h


    zapisuje co dzień temperaturę o około 22 i średnia temperatura za październik to 10,1 stopnia
    dom już się wychłodził z lata więc i zużycie wzrasta
    na podliczniku pompy mamy -


    Paździeniki zużycie
    ogrzewanie domu - 218KW x 0,65zł =142zł
    ciepłą woda - 100Kw x 0x65zł = 65zł
    zużycie wody to już nic nie zmienimy 11m3 na miesiąc

    Trochę szkoda że ten model nie pokazuje zużycia kw co i cwu osobno więc że w sierpniu bez ogrzewania domu ogrzanie wody to 100kw więc będe się tak trzymać tej wartości tym bardziej że zużycie wody takie same

    po założeniu sufitu napinanego czarno białego nasze koncepcja salonu kuchni zmieniła się na czarno-białe takie mamy kontrast okna białe rolety czarne
    sufit biało czarne , ściany białe czarne wstawki lampy czarno białe gniazdka 230v udało się bez problemu kupić biało czarne


    był problem wielki z gniazdami do odkurzacza centralnego biało czarne nie znalazłem więc kupiłem 4 białe i 4 czarne i pozamieniałem do czarnych przełożyłem białe klapki do białych czarne i mam


    Nie sprawdza się sterownik do ogrzewania devi


    nie nadaje się do ogrzewania w takim systemie jak my mamy sterowanie elektrozaworami to są sterowniki do mat grzewczych ,częste impulsy załączenia powodują że zanim elektrozawory się podniosą potrafi się wyłączyć sterownik
    bardzo dobre są dużo tańsze takie sterowniki


    pokazują temperaturę w pomieszczeniu i obok temperaturę zadaną ale załączają się jak np pojawi się 21stopni i wyłączają przy 23 stopniach jest sto zdecydowanie lepsze gdyż elektrozawory na rozdzielaczach po podaniu zasilania otwierają się 4 minuty do pełnego przepływu oczywiście zrobiłem tak że jeśli regulator się załączy zaczynają się ponosić siłowniki a pompa obiegowa ogrzewania załączy się po 4 minutach

    co do ilości startów pompy jest to nie do określenia gdyż pompa załącza się do ogrzewania bufora na 30Hz i tak sobie długo chodzi , inaczej ciepła woda tu 45Hz jak jest szybki spadek (prysznic) to i 55Hz ale szybko i krótko , według producenta założyliśmy też wyłącznik asymetrii faz okazuje się że w cieci napięcie bardzo skacze od 200v do 255v urządzenia działa tak że jeśli po za ustawione wartości pojaw się wyższe napięcie czy asymetriia pomiędzy fazowa od razu wyłącza stycznik pompy zasilania - ochrona przemiennika częstotliwości sprężarki , zasilanie załączy się jeśli w czasie 3 minut nie pojawi się napięcie po za zakresem w czasie doby około 5-8 razy zadziała to cudo


    W nowym domu zawsze wiedziałem i chciałem mieć zegary cyfrowe wszystkie sterowane radiowo ! ( wszystkie zegary w całym domu mają ten sam czas co do sekundy a nie ile zegarów to czasy plus minus 10 minut ) większość jest podłączona tak że podświetlenie non stop włączone no i żaden nie chodzi na baterie mają zasilanie wspólne 2,8 v podłączone do żelowego akumulatora
    przy braku zaniku prądu mamy tk zrobione że owe zegary chodzą i zapalają się lampy z żarówkami 1w tak że przy barku prądu nocą po domu da się chodzi bez świeczek




    Rekuperator ustawiłem tak że chodzi na takich wartościach

    nawiew 42%
    wywiew -45%
    producent zaleca by wywiew był większy od nawiewu zimą
    a teraz zaskoczę sam siebie i innych przy tych prędkościach ile zużywa centrala NIKOL 450 ?


    32w to chyba nie wiele lub bardzo mało ( mieliśmy kiedyś akwarium 200l tam filtr który pracował non stop zużywał 25w plus grzałka 150w plus świetlówki 50w )
    rekuperator mam tak ustawiony że wyłącza się w godzinach 7 rano do 9 i wieczorem od 16 do 20 nie pracuje - niestety na osiedlu nie wszyscy mają pompy czy gazowe ogrzewanie a najczęściej w tych godzinach palą w piecach a dymu nie zaciągamy
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:09
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nasi wykonawcy budowy domu

    W większości mieliśmy przyjemność poznać i współpracować z różnymi firmami osobami podczas budowy domu w Toruniu , opinie , ocena prac jakości , poziom zaangażowania podejście , wykonawstwo i fachowość jest tylko naszą opinią z doświadczeniem z jakim się spotkałem przy budowie naszego domu , na pewno jest bardzo dużo firm z którymi nie mieliśmy kontaktu i możliwości współpracy a na pewno są godni polecenia i uwagi. Opiszę tylko uwagi i opinie firm w Toruniu . dużo firm z nami rozmawiało wykonawców np dachu było 6 firm , wycen na hydraulikę mieliśmy ponad 10 z całej okolicy wybraliśmy tych którzy nam odpowiadali były firmy że pracowały 1-2 dni u musieliśmy im podziękować

    By ułatwić sobie sprawę zrobimy oceny jak w szkole tylko Harry Potter Hogwart
    od najwyższej

    W - wybitny
    P- powyżej oczekiwań
    Z - zadowalający
    N - nędzny
    O - okropny
    T - trol


    POZA OCENĄ JESTEM WEDŁUG MOJEJ ŁADNIEJSZEJ POŁOWY " JA" - samo ocena najwyższa w za wytrwałość , pilnowanie , znajomość budowy , zangażowanie , stracone nerwy , przemyślenia , wniesiony wkład pracy . upartość i stanowczość i czas poświęcony należy się zapewne każdemu inwestorowi najwyższa ocena

    z wielkim szacunkiem i uznaniem dla wszystkich bardzo dobrych wykonawców poza oceną by być sprawiedliwym są
    NASI CIEŚLE -
    najwyższa jakość klasa podejście , fachowość , staranność , porządek i ogólne wrażenie - można poczytać w tym dzienniku ich wykonanie pracę ale naprawdę polecam ekipa była przysłana od naszego wykonawcy dachu lecz ci zajmowali się tylko budową szkieletów dachu , deskowanie papowanie dachu było przez nich - dla mnie SUPER W
    TEL Ireneusz winiarski firma Wit-Bud tel 603-267-362


    teraz oceny od góry na " W " zapracowali

    1 . Nasz instalator - który wykonywał nam całą hydraulikę ,kotłownię , wentylację mechaniczną - każda firma ma oczywiście ludzi i pracowników i to dzięki nim mamy tak wykonaną pracę - co z tego że pójdziemy do firmy przy biureczku i kawie pani będzie obiecywać złote góry a do pracy przyjadą niezdary i ochlapusy
    Mózgiem , planowanie naszej naprawdę bardzo rozbudowanej jak na dom instalacji był Karol Zduński , przystawał na wszystkie moje pomysły co trzeba było doradził przekonał dowodami że tak będzie lepiej - a nie jak często się spotkałem " PANIE ALE TAK SIĘ NIE ROBI " - kto daje dwie pompki obiegu ciepłej wody , kible spłukiwane bezdotykowo , itd
    Bardzo polecam też najlepszego pracownika wykonawcę który wykonał całą naszą instalację P. Jarek naprawdę wielkie W - jego praca w dzienniku opisana warto popatrzeć jak się powinno robić
    tel
    Karol Zduński -793-395-305


    2
    Drugie w zarobił nasz płytkarz
    Zrobił dwie łazienki pralnia kotłowania całą górę w płytkach i dół metrów przeszło 250 , ale praca zrobiona z serca i solidnie , dwa duże łuki wycinał szlifował nic nie mówił , mozaiki nakleił się sporo nic nie odmówił , sam pojechał coś kupił jak brakło , sam doradzał dzwonił ,szukał cokoliki sam ciął dwa dni z płytek pod kolor wpuszczane na równi ze ścianą

    Krzysztof tel 661-184-281



    na solidną i naprawdę dobrą ocenę - P powyżej oczekiwań - powyżej oczekiwań zasłużyli




    2. nasz solarz od drzwi wejściowych zapewne gdyby roił więcej stolarki należało by się wielkie W , ale było by nie uczciwe wobec osób które poświęcili wiele czasu pracy , drzwi wejściowe oczywiście są PIĘKNE i solidne naprawdę fachowiec jakich mało
    Lispol warszewice tel 509-649-195


    3- dekarze
    Tu wykonanie dachu dekarstwo wykonane precyzyjnie i dokładnie w koszach przycięte równiutko , oblachowanie bardzo dokładne solidne , staranne rynny minimalny spadek nie widać praktycznie że ma spadek w stosunku do blachy nadrynnowej , obróbka przy oknach ładnie , blacha nadrynnowa nie widać wkrętów farmerów nie wybitni tylko że bardzo długo czekaliśmy na nich niestety dobrzy mają dużo pracy
    Ireneusz Winiarski witbud tel 603-267-362


    4 . tynkarz
    chłopak który słabo zaczyna lecz dobrze kończy może taka opinia i ocena bo tynki były tym co najmniej lubiłem brudno mokro , pełno chlapy , zapach mokry zimny , szarości co prawda na początku może za szybko chciano u nas zrobić lecz skończyli bardzo dobrze , pracowali też u naszych sąsiadów więc musi być dobrze skoro sami widzieli ocenili i zatrudnili ich u siebie , w piwnicy mam ściany pomalowane bez gładzi i wyglądają bardzo dobrze śmiało można malować bez gładzi jeśli komuś odpowiada struktura tynku cementowo wapiennego tak więc duże P

    tel Przemek tel 601-185-156



    kolejna ocena Z - zadowalający

    1 -elektryki rozprowadzili sporo kabelków w domu uzgodnione z góry od domu nie od punktu nic nie mówili że doszło coś tam było sporo pracy
    2. tom bud toruń solidni dobre ceny dowóz gratis
    3. posadzki anhydrytowe - tu raczej prosta sprawa ale wymierzono ok same posadzki bardzo dobre wykonanie ok
    4 często korzystaliśmy z usług maszyn , mulskiego ja byłem bardzo zadowolony usługi transport prace ziemne dla mnie ok
    5 okno co prawda jedna sztuka drzwi piwnicy - " Darro " pomimo że nie przekonali nas do montażu i zamówienia okien u nich do całego domu tak żałuję tego bardzo zaskoczyli mnie że gdy był problem z domykaniem drzwi przyjechali posiedzieli nie zrobili sprawa trudna ale po dwóch tygodniach przyjechał przedstawiciel z darro wraz z serwisem z Krakowa z oknoplastu , pełne uznanie i wielki plus bardzo mi to się podobało drzwi zrobili żałuje że nie zamówiliśmy i nich okien mieli nawet taniej niż 2M

    Niżej N - nędzny


    1. nasi murarze tu wielki problem bo dużo osób tam pracowało i nie każdy się do pracy nadawał sama ocena naszego majstra murarza ok niestety do poprawki przy murku nie przyjechał . trzeba było pilnować , mierzyć , kontrolować
    2 thermoprojekt biuro projektowe - tu nic nie napiszę - ..... e tam
    3 okna 2m sienkiewicza - obsługa ok fajnie montaż dużo gorzej , przyjechali po po roku na regulację tragedia i sztuka , okno nie dolegało 1cm dla nich ok

    na O - OKROPNY ZAPRACOWALI
    1. Opinie rolety NALAZEK Toruń - okropny !
    to już tragicznie na serwis trzeba czekać dzwonić przez trzy tygodnie byli na roletach 4 razy , same pancerze zamóione firmowe natomiast sami składają pod wymiar u siebie i ti już tragiczna jakość ślizgi się zacinają , nie równo przycięte pancerze , a najgorsze prowadnice w jednym oknie bywa są inne z dwóch stron są takie gumy które są twarde większość firm wstawia szczotki i takie są u naszych dwóch sąsiadów którzy się też budują i u nich z roletami spokój , roleta na szczotach różni się od naszej na twardych gumach że podczas silnego wiatru u nas " STRASZY " rolety pancerze wala powodując dziwne odgłosy dziwie się że ta firma która wyrobiła sobie zadanie reklamą jeszcze istnieje zapewne powoli traci ale jak dla mnie tragedia

    2 Firma EPCO posadzki żywiczne Toruń to już tragedi a całkowita brak jakikolwiek słów posadzki w piwnicy do dziś nie poprawione , wykonane bardzo nie starannie okropnie , ciągle nakładali jakieś warstwy żywiczne i nagle to już koniec jak zobaczyłem efekt to gdybym zapłacił całość podał bym do sądu ! balkony też dużo do życzenia wykończenia przy oknach nie jest takie jak powinno naprawdę można wystawić im " T "
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:10
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    LISTOPAD - średnia temperatura miesiąca i zużycie Kw pompy ciepła Nibe

    Minął miesiąc
    - średnia temperatura miesiąca to o 6,3 stopnia ( codzienny pomiar z pompy z 24h na dzień )
    - zużycie Kw - ogrzewanie domu to 408 Kw x 0,65zł = 265zl
    -zużycie Kw ciepła woda 100kw x0,65 -65zł

    poniżej tabela monitorująca cały sezon grzewczy - nibe włączona na ogrzewanie domu 12.09-13 koniec sezonu to zobaczymy ale widać że w Polska to zimny kraj a największe koszty to ogrzewania raczej pewne 8 miesięcy grzania

    LISTOPAD WYSZŁO 1,1ZŁ ZA 1M2 DOMU OGRZEWANEGO NA MIESIĄC



    muszę pomierzyć dokładnie wentylację mechaniczną przy minusowych temperaturach jaką temperaturę wiewana jest do domu bo coś za duża i zbyt dobrze by było chyba że odzysk jest tak duży pomierzę opiszę
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:10
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  15. #155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    GRUDZIEŃ
    średnia temperatura grudzień 2013 +3, stopnia
    zużycie na ogrzewanie domu = 578 KW

    STYCZEŃ
    średnia temperatura stycznia 2014 -1,7 stopnia
    zużycie na ogrzewanie domu = 803 KW

    wszytko w tabeli


    I dwie ciekawostki
    1- w styczniu były mrozy po -15 i tu można było parę spraw zaobserwować rekuperator NIKOL przy 50% pracy nawiew do domu plus 14 stopnia myślałem że będzie znacznie mniej działa odzysk ciepła znakomicie rekuperator nikola nie ma grzałki w sobie to rzadkość w reku
    2- gdy jest słonecznie przez okna zyskujemy jakieś 6KW (przy jednej taryfie 3,5zł na dzień ) poboru pompy mniej niż przy pochmurnych dniach tyle pompa bierze mniej
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 04-03-2021 o 08:11
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Brak wpisów to efekt braku czasu uroki mieszkania w domu

    nie mamy końca budowy naszego domu jeszcze trochę do zrobienia lub nawet nie trochę a sporo w zimę zaplanowałem przednie wejściowe ogrodzenie


    tak chyba zostanie choć nie wiadomo ,na pewno brama będzie przesuwana na dwie części nie otwierana tylko jezdna nie ma miejsca więc podzeiliłem na dwa przęsła które po pierwsze że mniej miejsca z boku potrzeba po drugie że szybciej znacznie pełne otwarcie minus że potrzeba dwa silniki sprzężone

    w marcu pojawił się nasz płytkarz i zrobił garaże ściany poszły bardzo szybko podłoga że ze spadkiem i koperta z lejem w środku , plus smarowanie folia w płynie schnięcie więc zeszło


    tam gdzie brama się zamyka pod gumą dołu bramy płytki leżą na styro xps pod ostatnią płytką zrobiony był rowek na papę odkopana została folia kubełkowa papa wsunięta pod ostatnią płytkę tak by woda jaka może się pojawić w garażu spływała po papie na zewnątrz , jest to dla nas ważne pod pod spodem mamy piwnice tak że mała robot wpadła na wiosnę

    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  17. #157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wiosna zawitała więc kolejna sprawa zajęcie się ogrodem w tamtym roku nawieźliśmy ziemi i na jesień miałem chwasty na 50cm
    teraz w tym roku trawa więc by nie latać po 1h wieczorem z wężem - nawodnienie trzeba zrobić

    kupiłem 100m rury fi 25
    kilka zraszaczy - [B]niestety nie zapoznałem tematu zraszaczy kupiłem - gardeny do dziś wymieniłem dwie sztuki na huntery pgj

    nasza pompa głębinowa danfosa spokojnie 6 zraszaczy daje rady więc podzieliłem na dwie sekcje podlewania trawy plus jedna drzewka
    rozprowadziłem na sucho zraszacze rozstawiłem i wyznaczyłem gdzie mają iść rury - potem tylko zakopać - tylko





    tak sobie przemyślałem musi być to sterowane z mojego sterownika nie ma problemu trzy rury wchodzą do piwnicy do kotłowni , no i dobrze by było na zimę spuścić wodę z nawodnienia by mrozy nie narobiły szkody bo zraszacze nie są tanie a jak gdzieś pęknie rura nie wiadomo gdzie bo nie widać gdzie ubywa i jak to namierzyć - nie ma szans tylko odkopać wszystko - tragedia

    NO I TERAZ DOBRE tak sobie pomyślałem jest weekend to może wykopie to łopatką najdalszy zraszacz na 40cm w domu wprowadzone jest przy ścianie na 1m poniżej gruntu



    no i tak 2h pokopałem


    kopanie w glinie masakra zanim bym wykopał łopatą nastała by zima
    zamówiłem mini koparkę 200zł 1h pracy droższy dojazd niż roboty poszło rewelacyjnie tylko ze powstały wykopy jak na wojnę



    jak ktoś robi nawodnienie gdy ma już ogród nie zazdroszczę

    skorzystałem z laserowej poziomicy pomierzyłem spadki ile co

    porozkładałem rury ze spadkiem na poziomicy dodatkowo

    http://www.orx.pl/img/10/nawadnianie14.jpg
    po rozprowadzeniu zrobiłem próbę ciśnieniową dla pewności

    w wykopanych rowach ułożyłem przewody do ogrodu i do wiat w ogrodzie - będą dwie jedna grilowa druga na narzędzia


    niestety był problem z zasypaniem nie bardzo miał kto przyjechać bo dla koparki to 15 minut pracy dla człowieka 16 h zasypywania więc tak po parę dni zasypałem
    pod iglaki wkopałem krawężnik by trawa nie rosła pod tujami i łatwo był okosić trawę w tuje dałem geowłókninę i na to kora drzewna


    zamówiłem wywrotkę ziemi by mieć co wozić w sobotę całą sobotę z taczką :d i równianie



    no i posiana trawa


    jeszcze podlewanie drzewek kupiłem taki szajs wąż w którym są nacięcia - efekt taki jedno dwa drzewka podlane przy zasilaniu dalej sucho po 1h za dużo nie podlało tragedia
    ło takie węże


    wywaliłem to kupiłem 16m rury fi 25 rozłożyłem na działce końce rur zaślepki włączyłem pompę wiertła 3mm 4 mm - 5mm na samym konicu większe otwory na początku mniejsze i super poszło


    15 minut wszystkie tuje podlane równo i dużo super sprawa
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Budowa watki

    Z materiału jakie zostało po budowie domu - wywalone były słupy drewniane 7 sztuk 16x16 plus inne materiały wystarczyły prawie na budowę małej wiatki .
    Od dawna chodził taki pomysł po głowie , więc gdy pojawiła się koparka która kopała nawodnienie wykopane były otwory pod stopy do zalania pod słupy .
    spore stopy do wylania zniechęcały do zabrania się za urabianie betonu , ale trafił się dobry zbieg okoliczności , u sąsiad wylewano murek pod słupek i tak zastanawiałem się co będzie gdy zostanie im betony na wywrotce był zamówiony b20 - rozwożony był koparką tak więc od rana w sobotę wytyczyłem sznurkami gdzie mają być słupy , stalowe blachy mocowania leżały od dawna i tak czekałem zostanie betony czy nie -Zostało 0,9m3 i bardzo chętnie się pozbyli nawet chętnie koparka mi beton dowiozła na miejsce tak więc przy pomocy Taty zalały się stopy



    po miesiącu powoli prace w wolnym czasie szły do przodu - murłaty długie dwie sztuki musiałem dokupić




    przydała się matematyka i obliczanie trójkąta boków trochę liczenia kątów i wielkości ale docinałem krokwie na dole bałem się że nie bedzie pasowała -ale wyszło dobrze

    pomoc w impregnacji nadeszła

    i powoli do góry






    dachówki zostało tak postanowiłem wykonać dach by nie docinać dachówek a by nie zabrakło - brakło dachówek szczytowych i gąsiorów

    deska czołowa osb

    dach pod folią - najbardziej bałem się oblachowania ale nie było tak źle blachy tam gdzie kupiłem pozwolili pociąć i dogiąć na miejscu tylko małe docinki na miejscu


    rynny z delikatnym spadem






    prace szły powoli pogoda brzydka co chwile padało i brak doświadczenie trzeba było wszytko przemyśleć więc nie szło szybko drugą wiatę zbudował bym 5x szybciej czekamy na zamówioną dachówkę następnie odeskujemy ścianki

    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Sezon grzewczy zakończony
    Pierwszy sezon grzania zakończony chłodne dni w tym sezonie przyszło szybko włączyliśmy pompę 9 września jeszcze w maju były zimne dni bo grzała niestety taki klimat OSIEM MIESIĘCY OGRZEWANIA , niby nie było mrozów średnia tego okresu 6,6 stopnia

    zużyte na ogrzewanie domu -3207 kW x 0,65 groszy 1kW = 2100 zł wszytko jedna stała taryfa
    ciepła woda ogrzewanie - 1000 kW
    dokładne dane w tabeli niżej
    pierwszy sezon grzewczy zamknięty

    poniżej dokładna tabela
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  20. #160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Podświetlane płytki łazienki

    Często modnie montuje się ledy w półkach , zabudowach by wstawić paski ledowe sami mamy taką półeczkę u góry pod prysznicem . Na dole mała łazienka jest w kolorach biało-czarna mała łazieneczka więc płytki w niej mają rozmiar 90x33cm płytki białe są z takimi delikatnymi paskami czarne to czysta czerń jak szkło , ta łazienka była ostatnia robiona z prac podczas wykończenia i byliśmy zmęczeni bez pomysłu wyszła ładnie natomiast nie miała nic szczególnego , ciekawego więc jak robiony był garaż był majster miał za zadanie wywalenie na środku dwóch płytek udało się rozbić wybić bez problemu i powstały dwie wielkie dziury


    pomysł był taki - wstawić dwie płytki podświetlane ledowe to co miało świecić to oczywiście jakiś rysunek wzór i tu narysowanie stworzenie trwało bardzo długo ładniejsza połowa ciągle coś zmieniała no aż w końcu po dwóch miesiącach dostałem wzór i mogłem poskładać dwie szklane podświetlane płytki trochę zeszło jak wykonać taką pracę tu w czasie prac pierwszy rysunek


    no i mamy dwie duże płytki podświetlane ledowo na niebiesko bo włącznik od spłuczki bezdotykowej też świeci na niebiesko




    nie wiem czy widać wielkość płytek może po kranie czy mydelniczce można wyobrazić sobie wielkość 90cmx33cm dwie sztuki - moim zadaniem bardzo ładnie wyszło po wejściu czujka zapala najpierw te dwie płytki po 3 sekundach górne światło może jeszcze to zmienimy
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 02-06-2014 o 08:35
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony