dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Można oczywiście sprawdzić co będzie jak damy 1 m .Tylko na czy j koszt.?
    Jak będzie zgodnie z instrukcja to będzie gwarancja .Jak nie będzie to nie.
    Działać będzie .Niektóre firmy zalecają min 5 m..
    Prawdopodobnie chodzi o odszranianie .Ochrona przed dostaniem się cieczy do sprężarki

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Chodzi o skoki ciśnienia za spr.
    Oglądałem inst. klimy 1m to było słychać że układ pracuje nie tak

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Nie miałem okazji posłuchać

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Takze... Zgadujemy....
    Nikt nie potrafi konkretnie powiedziec co bedzie nie tak i dlaczego akurat 3m... Nie 2 nie 2.5m tylko 3....
    I co z tymi zakretami?
    Czy to prawda ze np 90* zgiecie odpiwiada jakiemus odcinkowi prostemu?
    Ponoć montażem pc powinni zajmować się fachowcy , jak widać trudno tu o takich.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Takze... Zgadujemy....
    Nikt nie potrafi konkretnie powiedziec co bedzie nie tak i dlaczego akurat 3m... Nie 2 nie 2.5m tylko 3....
    I co z tymi zakretami?
    Czy to prawda ze np 90* zgiecie odpiwiada jakiemus odcinkowi prostemu?
    witam

    to, że
    90* zgiecie odpiwiada jakiemus odcinkowi prostemu
    to prawda
    ale nawet jakbyś zrobił 10 "zgięć" na odcinku 2m przewodu - nie zwiększy to jego pojemności - a to przy przewodach o minimalnych wymaganych długościach b. ważna rzecz

    pozdrawiam
    ,,,,

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Ponoć montażem pc powinni zajmować się fachowcy , jak widać trudno tu o takich.
    Są fachowcy którzy sprawdzają u klienta co będzie jak zamontują niezgodnie z instrukcją.
    Klientowi trudno dogodzić .Zrobi dobrze to i tak jest niefachowiec.
    To dość trudny przypadek

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Takze... Zgadujemy....
    Nikt nie potrafi konkretnie powiedziec co bedzie nie tak i dlaczego akurat 3m... Nie 2 nie 2.5m tylko 3....
    I co z tymi zakretami?
    Czy to prawda ze np 90* zgiecie odpiwiada jakiemus odcinkowi prostemu?
    To tak jak z samochodem możesz wymieniać olej i filtry zgodnie z instrukcją lub nie.
    Jaki będzie skutek wymiany co 50 000 km.
    Są tacy którzy tyko dolewają .Też jeżdżą.

    Dlaczego telewizor może pracować w określonych warunkach termicznych i wilgotnościowych ?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Ponoć montażem pc powinni zajmować się fachowcy , jak widać trudno tu o takich.
    Gdzie napisałem że zgaduje pisałem natomiast ze nie będę się na ten temat rozpisywać efekty końcowe to zmniejszenie trwałości spr.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Panowie... Zadalem na pozor proste pytanie...
    Dlaczego min to 3m?
    Dlaczego nie 1.5 czy np. 2?
    Jaki wplyw, ma ta min dlugosc na prace i/lub zywornosc jednostki?

    Zadkie wymiany oleju maja lub moga miec ogolbie znane efekty...
    Wiemy co moze nastapic, i wiemy dlaczego...
    A na razie nikt nie napisal dlaczego min 3m i co moze nastapic.... Przyklady z zycia wziete?
    Przecież napisałem już o ciśnieniu w układzie itd

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Nie chodzi o ciśnienie a o kompensacje pulsacji ciśnienia w związku z tym że czynnik nie wydostaje się z spr równym strumieniem tylko " porcjami "

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    To są gdybania,
    Firmy przeprowadziły testy i oceniły ,że tak jest optymalnie dla sprężarki.Skrócenie tych przewodów powoduję skrócenie żywotności .
    Ja słyszałem na szkoleniu ,że podczas odszraniania powstająca para zawiera kropelki czynnika .Sprężarka nie lubi cieczy tylko gaz.
    Ale to wszystko są gdybania ,jeżeli montujemy zgodnie z instrukcją to nie mamy okazji sprawdzić .
    Jednocześnie pojedyncza awaria układu ze byt krótkimi rurami nie jest dowodem pozwalającym powiązać jako przyczyne i skutek.
    Zasada jest jedna robić zgodnie z instrukcją

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nadal nie mamy wytlumaczenia
    Już ci je podałem dodam tylko że nie chcesz przyjąć do wiadomości.
    Jako że zdarzyło mi się robić nie tylko domowe popierdułki to parę tłumików pulsacji też montowałem.
    A jeden francuski producent stosuje je w domowych pompach w jednostce wew. przed wyminnikiem.
    Do kropelek cieczy stosuje się osuszacz par ( bańka przed spr ) z sprytnym dziurawym syfonem ( powrót oleju )

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ppeettrryykk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    32

    Domyślnie

    Pytanie może banalne, ale z ulotek nie mogę się niczego dowiedzieć bo wszystko jest najlepsze i zachwalane
    Jak jest różnica między Panasonic aquarea 9kW a Panasonic aquarea T-CAP 9kW?

    Pewna firma zaproponowała mi (bez ozc, tylko na podstawie używanych przeze mnie materiałów) Panasonica AQUAREA 7kW, (COP niby 4,4), grzałka 3kW, zasilanie 230V, grzewczo-chłodzący.
    Dlatego też moje pytanie, bo chciałem lekko przewymiarować pompę i ciągle myślałem o Panasonicu T-cap 9kW (chociaż z tego co czytałem to jest trochę drogi).
    Do tego Zasobnik CWU LAPESA GX300 DEC 200l. z czujnikiem temperatury i grzałką 2,5kW, za prawie 5000zł
    Ostatnio edytowane przez ppeettrryykk ; 14-05-2014 o 14:28

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppeettrryykk Zobacz post
    Pytanie może banalne, ale z ulotek nie mogę się niczego dowiedzieć bo wszystko jest najlepsze i zachwalane
    Jak jest różnica między Panasonic aquarea 9kW a Panasonic aquarea T-CAP 9kW?
    Różnica jest kolosalna. Zwykła 9kW posiada sprężarkę 9kW, a co za tym idzie swoją nominalną moc utrzymuje jedynie w dodatnich temperaturach, a potem moc dość znacznie spada, aby przy -15*C wynieść 5,9kW (dotyczy wersji 230V. 3-fazowe maja zdecydowanie lepsze parametry)
    Natomiast 9kW T-Cap posiada sprężarkę 16kW ograniczona elektronicznie do 9kW, dzięki czemu zarówno w temp. dodatnich jak i przy -15*C dysponuje stałą mocą 9kW i to zarówno 1-fazowa, jak i 3-fazowa.

    Cytat Napisał ppeettrryykk Zobacz post
    Pewna firma zaproponowała mi (bez ozc, tylko na podstawie używanych przeze mnie materiałów) Panasonica AQUAREA 7kW, (COP niby 4,4), grzałka 3kW, zasilanie 230V, grzewczo-chłodzący.
    Dlatego też moje pytanie, bo chciałem lekko przewymiarować pompę i ciągle myślałem o Panasonicu T-cap 9kW (chociaż z tego co czytałem to jest trochę drogi).
    T-Cap 9kW jest przewymiarowany i do mojego domu, u Ciebie była by to jakaś masakra i na pewno nie przyniosłoby to żadnych korzyści.
    Na podstawie Twoich danych bez OZC też skłaniałbym się do tej właśnie 7kW - myślę, że będzie najkorzystniejsza w stosunku moc/cena i w zupełności wystarczy do Twojego domku.

    Cytat Napisał ppeettrryykk Zobacz post
    Do tego Zasobnik CWU LAPESA GX300 DEC 200l. z czujnikiem temperatury i grzałką 2,5kW, za prawie 5000zł
    Zasobnik bardzo fajny i jeżeli za niecałe 5tys. to w dobrej cenie - Ja najtaniej widziałem je za ok 7tys. Natomiast jeżeli chcesz coś tańszego, a równie dobrego i sprawdzonego to polecam taki jak mój Galmet Maxi 300l. Kosztuje ok 3tys. i na prawdę jest super. Pozdrawiam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppeettrryykk Zobacz post
    Pytanie może banalne, ale z ulotek nie mogę się niczego dowiedzieć bo wszystko jest najlepsze i zachwalane
    Jak jest różnica między Panasonic aquarea 9kW a Panasonic aquarea T-CAP 9kW?

    Pewna firma zaproponowała mi (bez ozc, tylko na podstawie używanych przeze mnie materiałów) Panasonica AQUAREA 7kW, (COP niby 4,4), grzałka 3kW, zasilanie 230V, grzewczo-chłodzący.
    Dlatego też moje pytanie, bo chciałem lekko przewymiarować pompę i ciągle myślałem o Panasonicu T-cap 9kW (chociaż z tego co czytałem to jest trochę drogi).
    Do tego Zasobnik CWU LAPESA GX300 DEC 200l. z czujnikiem temperatury i grzałką 2,5kW, za prawie 5000zł
    witam

    dla Twojego domu pewnie pompa ciepła Panasonic AQUAREA 7kW będzie w zupełności wystarczająca, ona daje przy -15'C 4,6kW
    koniecznie zrób lub najlepiej zleć wykonanie OZC (koszt 300-400 zł) - to winno być punktem wyjścia do wyboru źródła ogrzewania!!!

    weźmiesz "większą" pompę będziesz miał z taką pompą same problemy - kto będzie winny - będzie winna pompa

    w ostatnich miesiącach w domach znacznie większych od Twojego!!! - 180-220m2 - montowałem pompy Panasonic T-Cap 9kW

    pozdrawiam
    ,,,,

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ppeettrryykk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    32

    Domyślnie

    Skoro różnica jest kolosalna to jeszcze bardziej mnie wystraszyliście
    Jeśli zaproponowana pompa nie jest 7kW T-cap tylko normlana, czy nie będzie problemów z uzyskaniem żądanych temperatur przy dużych mrozach, ani kosmicznych rachunków za prąd (bo pewnie będzie wiele dłużej chodziła na grzałce, w porównaniu do T-cap)? Pompa będzie moim jedynym źródłem co i cwu dlatego też wolę zapytać 10 razy niż później żałować
    No, a zbiornik wybiorę tańszy bo czy ma on aż takie znaczenie?

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppeettrryykk Zobacz post
    Skoro różnica jest kolosalna to jeszcze bardziej mnie wystraszyliście
    Jeśli zaproponowana pompa nie jest 7kW T-cap tylko normlana, czy nie będzie problemów z uzyskaniem żądanych temperatur przy dużych mrozach, ani kosmicznych rachunków za prąd (bo pewnie będzie wiele dłużej chodziła na grzałce, w porównaniu do T-cap)? Pompa będzie moim jedynym źródłem co i cwu dlatego też wolę zapytać 10 razy niż później żałować
    No, a zbiornik wybiorę tańszy bo czy ma on aż takie znaczenie?
    Policz to OZC to będziesz wszystko wiedział Bez tego to tylko takie gdybanie.
    Tak bardzo z grubsza możesz to zrobić w oparciu o tę stronę: http://cieplowlasciwie.pl/start
    Nie radziłbym decydować się na pompę tylko w oparciu o te dane, ale da Ci to jakiś obraz
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony