dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomilondyn

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    birmingham
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    2

    Domyślnie Dodatkowy włącznik światła (podwójny)

    Witam

    jest istniejący podwójny włącznik światła do dwóch lamp w pokoju, robię oświetlenie nad telewizorem i chce zrobić dodatkowy (osobny włącznik światła) możemy powiedzieć ze będą to kinkiety (dwa) jak mam się podłączyć pod ten już istniejący ?
    które przewody do których ?

    dodam że chciałbym aby można było włączać jeden lub dwa kinkiety

    moze inaczej , jestem chyba bardziej zielony nic myslalem, mam takie dwa wlaczniki sa one podwojne, jak nadmienilem maja one wlaczac 4 rozne zrodla swiatla.

    dwa z nich to zwykle lampy na suficie dwa pozostale to kinkiety na scianie.
    lampy juz sa podlaczone pod jeden z tych wlacznikow drugi musze dodac sam.

    jak ? to bedzie glupie wiem, ale sorki szukam juz i szukam i nie wiem czy dobrze szukam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	double-gang-two-way-light-switch22.JPG
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	235742   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	double-gang-two-way-light-switch.png
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	235743  

  2. #2

    Domyślnie

    Kolego tak się nie da.
    Tamtejsze instalację mogą znacznie różnić się od instalacji spotykanych w Polsce.
    Może się okazać, że przewód N wędruje po lampach za przewód L po wyłącznikach.
    Może się też okazać, że zarówno przewód N jak i L wędrują po lampach a faza od lampy chodzi do wyłącznika.
    Może się również okazać, że kolory zainstalowanych przewodów wprowadzą w błąd niezorientowaną osobę chcącą Ci na odległość "pomóc".
    Tych "może się okazać" jest więcej więc bez upewnienia się w jaki sposób instalację wykonano nie oczekuj pomocnej rady.

    Więc poszukaj na miejscu elektryka z Polski wiedzącego z czym się spotkać może.
    Tak będzie prościej, bezpieczniej i po ludzku.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony