dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Mogę się dołączyć z pytankiem? Bo widzę że wrzucacie przekroje ścian, co myślicie o tym (załącznik)?
    Czy trzeba to dodatkowo docieplić aby zmieścić się w nowych "normach" w 2014 roku cz jest to raczej solidne? Będę miał parterówkę. Planuję zamiast zewnętrznej boazerii styropian, może być? Od środka regips.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj_sciany.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	211199

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Styropian z tego co pamiętam to na taką różową piankę i kołki do tego. Zaczęty z listwy startowej alu.
    rozchodzi mi się o wentylację ściany , styropian masz ryflowany czy klejone na listwach?
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #23

    Domyślnie

    Ani ryflowany ani na listwach. Bezposrednio klejony do sciany - plyty MFP.
    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 12-09-2013 o 13:32

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    Mogę się dołączyć z pytankiem? Bo widzę że wrzucacie przekroje ścian, co myślicie o tym (załącznik)?
    Czy trzeba to dodatkowo docieplić aby zmieścić się w nowych "normach" w 2014 roku cz jest to raczej solidne? Będę miał parterówkę. Planuję zamiast zewnętrznej boazerii styropian, może być? Od środka regips.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj_sciany.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	211199
    niema na tym schemacie grubości więc trudno coś oceniać, jak chcesz kleić styropian to musisz pamiętać o tym by konstrukcja z wełną była wentylowana
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #25

    Domyślnie

    Tak jak na fotkach. Niby zgodnie z niemieckimi normami DIN-1052.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0964.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	211757   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0965.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	211758   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0966.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	211759   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5741.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	211760  

  6. #26

    Domyślnie

    przykro mi to stwierdzić ale jest to spierd...... nie wiem co jest w tej niemieckiej normie ale nasi zachodni sąsiedzi nie są ekspertami w budownictwie szkieletowym w tym lepiej opierać się na doświadczeniach Amerykanów i Kanadyjczyków pod tym linkiem Wojtek Nitka (polski ekspert) pisze o tym wszystkim http://www.szkielet.pl/problemy_tech...ie-EIFS&id=138 jest tam też kilka innych artykułów

    ja zanim zdecydowałem się na szkieletówkę remontowałem w Anglii 300 letnią farmę zbudowaną w początkowej wersji technologii szkieletowej, remontowałem też wiele innych domów i jestem pewien że ta farma stoi dlatego tyle lat że konstrukcja dzięki niedokładności jest dobrze wentylowana, grzyb w tym kraju dzięki wysokiej wilgotności pojawia się już po roku czasu jest on efektem odcięcia wentylacji, u Ciebie jest całkowicie odcięta wentylacja od konstrukcji co jest bardzo złe
    Ostatnio edytowane przez kajmanxxl ; 13-09-2013 o 07:48
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #27

    Domyślnie

    Wiesz ja się na tym nie znam tak dobrze jak ty. W każdym razie gość/firma, która mi to stawiała, stawia te domy już ponad 30 lat. Widziałem naprawdę stare zdjęcia domów, które postawili. Gwarancja jest 30 lat wiec jeśli firma nadal istniej i ma się dobrze to wątpię aby się coś z tymi domami złego działo...
    Zaczynali w Niemczech i stamtąd mają certyfikat. Do stowarzyszenia domów drewnianych firma ta należy. W sumie to istniała ona na długo przed stowarzyszeniem, a co więcej jeden z założycieli z tego co wiem jak zaczynał działalność swoją to podpatrywał rozwiązania w tej firmie.
    A technologia jest inna niż w kanadyjkach. Zresztą nawet kanadyjki się miedzy sobą różnią w szczegółach. Co firma to trochę inaczej robi.
    To moje to się nazywa szumnie ciężki prefabrykat drewniany.
    Co do dawania styropiany na stelażu czy ryflowanego to mam na razie na ten temat takie zdanie, że spełnia on wtedy jedynie rolę trzymania tynku zewnętrznego (szczególnie taki na stelażu) Jeśli nie ma ciągłości izolacji i sobie powietrze hula między styropianem a ścianą to w zasadzie tak jak by tego styropianu nie było... Chyba że się mylę. ?

  8. #28

    Domyślnie

    kajmanxxl
    "niema na tym schemacie grubości więc trudno coś oceniać, jak chcesz kleić styropian to musisz pamiętać o tym by konstrukcja z wełną była wentylowana "
    Według kosztorysu wstępnego grubość wełny to jest standardowo 15cm w ścianie plus 5cm z zewnątrz. Według tego schematu. Do wyboru są różne opcje, najwięcej 20cm plus 5cm. Jak to się ma do dzisiejszych norm?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Wiesz ja się na tym nie znam tak dobrze jak ty. W każdym razie gość/firma, która mi to stawiała, stawia te domy już ponad 30 lat. Widziałem naprawdę stare zdjęcia domów, które postawili. Gwarancja jest 30 lat wiec jeśli firma nadal istniej i ma się dobrze to wątpię aby się coś z tymi domami złego działo...
    Zaczynali w Niemczech i stamtąd mają certyfikat. Do stowarzyszenia domów drewnianych firma ta należy. W sumie to istniała ona na długo przed stowarzyszeniem, a co więcej jeden z założycieli z tego co wiem jak zaczynał działalność swoją to podpatrywał rozwiązania w tej firmie.
    A technologia jest inna niż w kanadyjkach. Zresztą nawet kanadyjki się miedzy sobą różnią w szczegółach. Co firma to trochę inaczej robi.
    To moje to się nazywa szumnie ciężki prefabrykat drewniany.
    Co do dawania styropiany na stelażu czy ryflowanego to mam na razie na ten temat takie zdanie, że spełnia on wtedy jedynie rolę trzymania tynku zewnętrznego (szczególnie taki na stelażu) Jeśli nie ma ciągłości izolacji i sobie powietrze hula między styropianem a ścianą to w zasadzie tak jak by tego styropianu nie było... Chyba że się mylę. ?
    ja też uważam że ciągłość styropianu powinna być zachowana aż do gruntu ale jak jest pustka to skraplająca się para ma gdzie spływać do gruntu to po pierwsze a po drugie to przy zwykłym fundamencie można wentylować od wewnątrz z płytą jest gorzej
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryl Zobacz post
    kajmanxxl


    Według kosztorysu wstępnego grubość wełny to jest standardowo 15cm w ścianie plus 5cm z zewnątrz. Według tego schematu. Do wyboru są różne opcje, najwięcej 20cm plus 5cm. Jak to się ma do dzisiejszych norm?
    tych najnowszych norm jeszcze nie czytałem, ale dla mnie stawianie w obecnych czasach domu który nie spełnia norm domów pasywnych niema sensu bo koszty energii ciągle rosną a za izolację płaci się tylko raz, dla mnie minimum to 35cm izolacji
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  11. #31

    Domyślnie

    Szczegóły montażu okna. Tu akurat balkonowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1168a.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	212773   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1168.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	212774  

  12. #32

    Domyślnie

    okno jest dobrze zamontowane
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    przeczytałem te gusła budowlane !
    na takich trzeba egzorcystę wysłać ! Pan Indiana może się na ten temat wypowiedzieć ...
    co takie wietrzenie pod izolacją robi ...
    Jeszcze większe h narobi ... jak jest ...
    http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=6660 i co mu dało 3 cm pustki ? nic.
    Nie dość że taka pustka powietrzna ... zniweczy izolację ... to jeszcze wprowadzi pod nią zimniejsze powietrze ... i zamiast na styku izolacji i płyt ...
    będzie kondensacja ... bliżej domu.

    Paroizolacja ! podstawa podstaw w taki przypadku, druga sprawa trzymanie wilgotności w ryzach.
    Tu może się kolega Nydar wypowiedzieć ... bo ma 15 cm EPS'a na zew klejonego ... a w środku ma celulozę.
    Mierzy ... wszystko w porządku.

    Jak ktoś nawet termiką się nie pokala i nie policzy ... jak przepływa gaz ... jaki jest para wodna ... bo będzie robił gusła ...
    takie jak w tym artykuliku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eko fiber.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	214240 jak widać "oddychanie" pełnymi płucami odbija się czkawką ... co jest opisane w artykule
    EPS... nie jest paroizolacją ! ... ma swój opór dyfuzyjny ...
    i do niego trzeba dostosować ilość gazu jaki przez niego ma przejść.
    A tą kontrolę sprawuje się przez wilgotność pomieszczeń i odpowiednią barierę ...
    a nie najbardziej zidiociały pomysł ... wpuszczać "zimne" powietrze pod izolację ... i pogarszać jeszcze ten stan.
    Problem leży w słabej wentylacji ... i braku paroizolacji
    http://pasivnydom.blog.cz/1004/parozabrana

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eko fiber i farba.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	214243 taki sam przypadek jak wyżej tylko ... gaz jakim jest para wodna ... nie przemieszcza się swobodnie w kierunku zewnętrznym ... i jest w takim miejscu gdzie jest na tyle ciepło ... że jest nadal gazem !


    tych najnowszych norm jeszcze nie czytałem, ale dla mnie stawianie w obecnych czasach domu który nie spełnia norm domów pasywnych niema sensu bo koszty energii ciągle rosną a za izolację płaci się tylko raz, dla mnie minimum to 35cm izolacji
    popieram izolowanie rencami i nogami pod tym się podpisuję.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 23-09-2013 o 22:22

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony