Witam. Założyłam dziennik budowy, ale jakoś się tam nie odnajduję. Od 2009 podpatruję na forum jak inni radzą sobie z budową, remontami, wykańczaniem wnętrz i siebie. Również od 2009 zaczęło kiełkować we mnie marzenie o nowym domu (mam już jeden murowany) ale tym razem drewnianym w technologii szkieletu. Tak więc w 2012 zaczęliśmy nasze zmagania z urzędami, geodetami, planami zagospodarowania, i różnymi innymi podobnymi sprawami.
Są też ważne daty do zapisania:
= 22 sierpnia 2012 roku podpisaliśmy umowę z firmą stawiającą nasz dom,
= 7 grudnia 2013 dostaliśmy pierwsze (nieprawomocne) pozwolenie na budowę
= 23 kwietnia 2013 roku wbito nam pierwszy "palik" i zrobiono zbrojenia na fundamenty

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-05-08 210112.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	188243
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00314 (1).jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	188244
= 20 sierpnia 2013 ma wejść ekipa budująca dom, która:
- postawi ściany w konstrukcji szkieletu drewnianego z importowanego drewna iglastego, klejonego, suszonego komorowo, struganego z fazowanymi krawędziami i impregnowaną ciśnieniowo podwaliną parteru, ocieplane wełną mineralną 15cm + paroizolacja, bez wykończenia zewnętrznego, gdyż firma kładzie na zewnątrz styropian ryflowany, a my musimy mieć wełnę mineralną
- postawi ścianki działowe wykonane jako systemowe dla suchych tynków w konstrukcji z drewna iglastego
- wykona strop drewniany o grubości 20cm oparty na ścianach zewnętrznych oraz wewnętrznej ścianie nośnej
- wykona dach krokwiowo - jętkowy z podpartą kalenicą, izolacja z wełny mineralnej 20cm + paroizolacja, kryty blachodachówką, rynny i rury spustowe z PVC
- zamontuje wkład kominowy do kominka
= 10 września 2013 ekipa ma zakończyć swoje prace, i zaraz potem wchodzi następna montująca okna, oraz wykonująca elewacje

Jeśli chodzi o dom, jest to projekt domu modelowego, w którym wprowadziliśmy kilka zmian:
- zmniejszyliśmy kuchnię, by powstała pralnia
- wyznaczyliśmy pomieszczenie gospodarcze kosztem dolnej łazienki (podzieliliśmy ją na 2 mniejsze pomieszczenia: wc i pg)
- dodaliśmy 2 okna,
- przenieśliśmy balkon z tyłu domu nad wejście z przodu

Opis domu:
dom o wymiarach 8,10 x 8,40
- na dole kuchnia, wc, pomieszczenie gospodarcze, salon z jadalnią oraz pralnia
- na górze 3 sypialnie i łazienka

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	188245
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	188246

Ogólny zamysł:
- dom prosty, skromny, minimalistyczny, wnętrza spokojne, kolory biały, szary, brązowy, raczej nowocześnie, struktura drewno, kamień, cegła
- ogrzewanie podłogowe, kocioł gazowy, rekuperator
- okna plastikowe w kolorze: antracyt,

To czego doświadczyłam obecnie przy budowie:
1. Trzeba mieć dużo cierpliwości i samozaparcia
2. Zdrowe nogi by pochodzić po urzędach
3. Darmowe minuty, żeby móc dzwonić po geodetach, wykonawcach i innych ludziach, którzy coś obiecują, i nagle zapominają.
4. Kobiet nie bierze się na poważnie (gdy odbieram telefon, to pytają, czy mogą prosić męża - odpowiadam spokojnie, że można porozmawiać ZE MNĄ)
5. Wolny czas (wydawało mi się, że wybór okien i drzwi to bardzo prosta sprawa, dopóki nie zaczęto mówić o 2 szybowych, 3 szybowych, współczynnikach przenikania, kolorze, strukturze itd. itp.

Na dziś już wystarczy - idę spać. Dobrej nocki.