dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: !

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chimki

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Działdowo
    Kod pocztowy
    13-200
    Posty
    1

    Question !

    Witam ! Jestem na etapie przygotowywania domu do tymków . Mam obawy co do wentylacji w kuchni ,są dwa kanały jeden grawitacjia drógi mechaniczny zrobione z rury pcv 110 zakończone sa kominkami w górnej części dachu w dachówce a zaczynają sie trójnikiem przy suficie .Obawy moje polegaja na tym co sie bedzie działo ze skroplinami jesli owakie wystapia .
    1. Czy jest sens wykuć kanał do dołu w suporeksie żeby skropliny wchłaniały sie powoli płynąc w dół kanału?
    2.Czy skroplin będzie tak mało ze nic nie zrobią?
    3.Jeden z fachowców proponuje zrobic syfon z kolanek przy wylocie?
    Niewiem co robic! Jak zrobic żeby miec spokój.
    A może przesadzam:rolleyes:

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał chimki Zobacz post
    Jak zrobic żeby miec spokój.
    W denku (zaślepce) trójnika wklej cienką rurkę instalacyjną (specjalnym klejem do PCW) i puść ją pod tynkiem do najbliższej kanalizacji
    Tylko na koniec sprawdź szczelność połączeń wlewając nieco wody do tego trójnika!
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 22-03-2013 o 21:05

  3. #3

    Domyślnie

    a ja bym się obawiał w tym rozwiązaniu smrodu z wentylacji, niby niewielki przekrój, niby powinno być ok, ale są różne sytuacje, różnice ciśnień, temperatur, cofki i może się zdarzyć sytuacja ze ta cienka rurka zadziała jak dysza ze smrodem z okapu, niby można zasyfonować, ale jeżeli przez dłuższy czas w rurach nic się nie skropli to znowu mamy otwarty syfon na kanalizę
    idealnie to byłoby zakończyć tę cienką rurkę gdzieś grawitacyjnie ale nie w kanalizie (nad kratką sciekową, mad techniczną umywalką, na zewnątrz itp

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    a ja bym się obawiał w tym rozwiązaniu smrodu z wentylacji,
    Już od roku mam tak wykonane odprowadzenie skroplin z okapu nadkuchennego i ŻADNEGO SMRODU NIE MA bo i w okapie jest naturalny ciąg (nawet podczas postoju) oraz ta rurka ma naprawdę małą średnicę i jest przy tym długa.
    A nawet jeśli się ma kiepską wentylację (słaby ciąg i cofki), to można "wywalać" te skropliny poprzez ścianę na zewnątrz lub (ostatecznie) - do wiaderka
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 23-03-2013 o 21:40

  5. #5

    Domyślnie

    to fajnie, że Ci się to sprawdza, ale nie jest to niestety gwarancją że się u każdego innego usera sprawdzi, stad ja bym optował za ścianą lub wiaderkiem no może w innej nieco postaci

  6. #6
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ja bym optował za ścianą lub wiaderkiem no może w innej nieco postaci
    Zapewne też nie za "wchłanianiem" skroplin przez mur, jak zamierzał autor wątku(?)

  7. #7

    Domyślnie

    taką opcję już czytając posta autora pominąłem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony