dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61

    Domyślnie

    Wszystko dziala by zacienic,zaslonic,ale nie odciac termike slonca.Tylko zew. rolety dobrze z eliminacja slonca-ciepla sobie radza.Reszta to przyslonki.Mam oba typy,wiem,co dziala lepiej.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak, rolety najlepsze ale mają dwie wady.
    1. Cena
    2. Brak światła dziennego

  3. #63

    Domyślnie

    To musisz sie zdecydowac,czy za cieplo ale pieeeeekne slonce-swiatlo w domku,czy zacienienie,ale komfort zycia....Moje rolety maja takie prostokaciki,wlaczam funkcje ustawienia w calosci widocznych owych dziurek ,w pozycji niepelnego zamkniecia,mam cien,dyskrecje,widze czy dzien,czy noc,chlodzik....jak cos,reguluje w dowolna wysokosc ustawiajac silniki.....Uwazam,ze jest w moim usytuowaniu domu,jeden z lepszych gadzetow warunkujacych komfort zycia,bardzo praktyczny dla mnie,mniej dla otoczenia.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ok. Możemy dyskutować nad wyższością świąt Wielkiej Nocy nad Bożego Narodzenia. Mam markizy w pokoju syna od południowej strony i sprawdzają się dobrze. Nie rozśmieszaj mnie pisząc o komforcie życia w środku lata w zaciemnionym pokoju. Lepiej od razu przenieś się do piwnicy, tam masz naturalnie chłodno i ciemno. Ja montowałem okna po to by przez nie dostawało się światło do domku, a ty w jakim celu??? Rolety moim zdaniem lepiej przydadzą się zimą gdzie przez większość doby jest ciemno i można zminimalizować straty ciepła, ale latem jeśli ktoś chce mieć jak piszesz "komfort" lepiej niech zainwestuje w porządną klimatyzację.

  5. #65

    Domyślnie

    No ,to teraz Ty mnie rozsmieszasz.Te rolety to tyle Ci ciepla zaoszczedza,ze od razu portfel trzymaj blisko okien, to nalapiesz.Lepiej pomysl o wentylacji i odpowiednich oknach,jak juz tak chcesz cieplo zatrzymac w domu.
    Pisalem o czesciowym puszczeniu rolet,stopniowym ich zaslanianiu,a nawet prawie calkowitym.Ja mam 4 okna w salono-jadalni,jak zacienie 2 duze ,mam nadal nastroj,komfort i owo swiatlo,bez ktorego Ty nie zyjesz.Ja piwnicy nie mam,nie chcialem i nie potrzebuje
    Hmmmmm,moze ja nie mam az tak wyrosnietego synala,ale na pewno komfort spania jest wazniejszy niz komfort przebywania dziecka,ktore,chyba w pokoju,latem malo przebywa...NIe mamy co sie klocic i wywyzszac,rolety zew. sa drogim,ale jakze efektywnym rozwiazaniem,ktorym mozesz,jesli chcesz ,mozesz komfortowo sterowac....Rolety,moim zdaniem i dosiwadczeniem,przydaja sie i latem,i zima....Mowie o zew. bo wew. to dla nastrojku i efekciku wizualnego....MAm ,wiem,stosuje,tez mi sie podobaja....Wyjasnilismy sobie juz?Acha,wez sobie termometr,pomierz temp. przy szybie,pom. roleta a szyba,za szyba...wowczas uswiadomisz sobie,jaka to olbrzymia grzalka nawala Ci do domku cieplem,swiatlem itp.Ludzie jak zwierzeta,sa cieplolubni,zimnolubni, geje,lesbijki.....

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A więc Lookitko, pomyślałem o tym co piszesz i zainwestowałem w okna trzyszybowe, wentylację z rekuperatorem (jestem w trakcie robienia GWC), pompę ciepła, porządne ocieplenie domu i właśnie w markizy zewnętrzne. Jak widzisz nie jestem sknera na nowoczesne rozwiązania gdy widzę ich sens stosowania. Napisz mi proszę ile kosztowały cię wszystkie rolety zewnętrzne? Mam kolegę, który oroletował tak dom, że nawet okienko 20x20 w kibelku ma swoją roletkę a pali... miałem. Masakra. Nie pisz mi tylko jeszcze, że to są rolety antywłamaniowe. Jak Ci się włamią (czego absolutnie nie życzę) to zapewniam cię, że nie przez okna. I jeszcze jedno. Uwierz mi, że zimą warto opuszczać te twoje roletki. Zimą w nocy ciepełko z domu wypromieniowuje. Poczytaj trochę o tym a później odpowiadaj na posty.
    Ps. U syna mam teraz o tej godzinie 26 stopni. Wieczorkiem będzie około 24. Zrobić zdjęcie? Nie mam zamiaru się tu z tobą kłócić na forum ale wiedź, że tak jak i ja tak i ty nie zawsze masz rację.

  7. #67

    Domyślnie

    Zamiast Lookitko ,mow mi Wuju
    Czyli podobnie jak u mnie,u Ciebie jednak wm ,co prawda bez gwc,nie wydala
    Ja jednak uwazam,ze warto roletki zew. miec.Mam tylko na dolne okna elewacyjne,na polaciowki za rok zew. roletki zaloze,bo mam dosc juz przeklinac tego typu okna.Roletki zew. mnie wymierne oszczednosci przyniosly,podobnie jak reku,szybki i inne gadzeciki.W roelty zainwestowalem kilka tysiecy,mam radiowe sterowanie,zdalnie,zwykle,Heroal,zadne antywlamaniowki.Okna dla zacienienia,mam nietypowo usytuowany dom,totez tylko dla tego celu,jak sie okazalo,osiagnietego,je zamontowalem.Mimo tego,dazylem i daze to posiadania non stop dzialajacej wm,niestety bez rolet nie udalo mi sie zejsc ponizej 25 st. na dole....Domek nieduzy,gwc dziala,ale do pewnej granicy,reszte zalatwia zatrzymanie ciepla w domu izolacjami techn ologicznymi domu.Jedank wlasnie na dole,czuc duzy komfort posiadania rolet,gdyz ich brak bolesnie mnie meczyl jeszcze rok temu,co do poddasza,30 cm welny sprawy nie zalatwilo,za to parszywe okna polaciowe pieknie dzialaja,jak dziury w izolacji.....Ja przy 33 na zew. przy calkowicie zaciemnionym pokuju,z 3 veluxami,mialem od strony wsch-zach 31 st.Teraz to moze i mam 26,ale na zew. 26 w sloncu...Wiec,tu nic dziwnego....Skrajne temp. ,na szczescie dosc krotko w nasyzm klimacie zalatwiaja nas ,walac dyskomfortem....Ktos pisal,ze majac wokol siebie las,drzewa,ma inne warunki,niz ja,gdzie mam tylko domy i to bez efektu zacieniania mnie......Sezon grzewczy zakonczylem dawno temu,kwota ,jak dla mnie bardzo przyjazna....mam swoje wyliczenia,doswiadczenia,wszystkich rozumow nie zjadlem i nie mam zamiaru ich miec,gdyz jak widac tu i w zyciu ,np. moim zawodowym,im czlowiek wiecej wie,tym wiecej ma watpliwosci.....
    PS.Z tym Lookitko,rozumiem,ze piles-maluczki,siaki-owaki czlowieczku,ja natomiast ,o malo co,nie zlapalem sie,ze to pisze maz mej kuzyneczki,ktory tak mowi do mnie,gdy polewa kolejnego...Udalo Ci sie.....

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam oba typy,wiem,co dziala lepiej.
    Mam pytanie, czy masz markizy zewnętrzne?
    http://www.fakro.pl/akcesoria_zewnetrzne/markizy.php

  9. #69

    Domyślnie

    Pisalem o roletach zew. i wewnetrznych,zaslaniajaco-zaciemniajacych.To watek myslowy z poprzednich postow,nie do Ciebie.Markiz nie mam.Nie wierze,ze wytrzymaja tyle ,co rolety zew. ponadto nie maja ich zasadniczych zalet Mowie o roletach zew.porownujac do markiz.Widzialem do veluksow zintegrowana rolete zew. z markiza.Dosc fajnie to wygladalo i dzialalo,ale tylko roleta zew. zapewni mi to,co chcialbym osiagnac.Zgodzisz sie,ze markiza dziala tylko przy sloncu,raczej,moze tylko latem .

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita Zobacz post
    Pisalem o roletach zew. i wewnetrznych,zaslaniajaco-zaciemniajacych.To watek myslowy z poprzednich postow,nie do Ciebie.Markiz nie mam.
    Tak właśnie myślałem, że piszecie o czym innym...

  11. #71

    Domyślnie

    Nie do konca....Markiz nie mam,uwazam,ze to polsrodek.Rolety zew. maja szersze i wlasciwe zastosowanie,uwazam,ze to gadzet na lata,a nie na pore roku.Nie rozumiem,czemu Kolega ,z ktorym sie spieram,uwaza,ze przy roletach zew. nie ma slonca i swiatla witalnego w pomieszczeniu z roletami?To kwestia dosuniecia-domkniecia.Rolety zew. wlasnie dzialaja caly rok,oslaniaja okna,moze tez i chronia przed halasem.Wydatek duzo wiekszy,ale nie wyobrazam sobie takich markiz po 5 latach uzytkowania ,pamietania o zaslanianiu,chowaniu ich.Nie przecze,ze dzialaja,dzialaja jak moje rolety wew.To mniejszy polsrodke,ale duzo im brakuje do wlasciwego dzialania.To krateczka materialowa,ktora przy wichurce wyleci lub tylko rozleci sie,jesli nie pamieta sie o jej sciagnieciu.Chyba,ze Roto robi inne,ja widzialem Veluksowska....Dyskusja staje sie nudna....ja odpuszczam gdyz nie bede walczyc za wszelka cene.U Niego dziala,cieszy sie,ma...wiec spoko....ja wiem,co chce i bede miec....Smieszne jest to,ze dodatki pakujemy do standardow,gdyz niestety nie wsszystko dziala od samego poczatku,zatem dajemy zarabiac producentom,lapiac sie w ich pomyslowe-drogie wyroby.Ja to lubie-gadzety,totez wiem,ze musze za gadzecik,komforcik ,moze bardziej psychiczny zaplacic....tylko,ze nie robie z tego aferki....Pije Wasze zdrowko,za roletki...Ballantinesik smakuje na podworeczku,pod altanka wysmienicie,nawet pity z tesciowa Trzymajcie sie Chlopaki,ja emocje budowlane mam za soba,teraz splacam kredyty,uswiadamiam sobie,jak to wszystko dziala....Nie zaluje,choc sporo wydalem ponad standard...

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita Zobacz post
    Nie do konca....Markiz nie mam,uwazam,ze to polsrodek.Rolety zew. maja szersze i wlasciwe zastosowanie,uwazam,ze to gadzet na lata,a nie na pore roku.Nie rozumiem,czemu Kolega ,z ktorym sie spieram,uwaza,ze przy roletach zew. nie ma slonca i swiatla witalnego w pomieszczeniu z roletami?To kwestia dosuniecia-domkniecia.Rolety zew. wlasnie dzialaja caly rok,oslaniaja okna,moze tez i chronia przed halasem.
    Trochę ta dyskusja się ostra zrobiła niepotrzebnie. Ja znam zalety rolet zewnętrznych - w domu rodzinnym takie mieliśmy. Nikt tu chyba nie kwestionuje, że to lepsze rozwiązanie, ma jedną wadę - cenę, przy 8 oknach połaciowych trzeba wysupłać ok 10tys za same rolety. Budując dom czasem trzeba iść na kompromisy... Dlatego ja zainteresowałem się tymi markizami zewnętrznymi, jeśli ograniczają wpadające ciepło o 60% jak deklaruje jeden z producentów (bodajże Fakro) to wydaje mi się to opcja godna rozważenia.Roletki wewnętrzne mamy w domu letniskowym i to nie zdaje egzaminu zupełnie.
    Ballantaina zazdroszczę, chyba zadowolę się Pilsnerkiem dziś Pzdr.

  13. #73

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja... Warto wiedzieć, że przegrzewanie pomieszczeń ma jedną główną przyczynę: okna - dlatego potrzebują one zacienienia. Rolety zew. dla mnie to średnie rozwiązanie, ale markizy ograniczające napromieniowanie i nie pozbawiające światła dziennego są rewelacyjne. Najlepiej o przegrzewaniu pomyśleć na etapie projektu i ograniczyć liczbę okien połaciowych najlepiej zastępując je oknami pionowymi w lukarnie... Przy napromieniowaniu kąt padania też ma niebagatelne znaczenie. I od zachodu okna będą powodować większe przegrzewanie pom. latem niż południowe.

    Do tego masa termiczna: ściany działowe z materiałów o dużej pojemności cieplnej np silikaty. Izolacja z wełny drzewnej - również ma wysoką pojemność cieplną i będzie powodować przesunięcie oddawania ciepła o kilkanaście godzin. Zatem masa termiczna pochłonie nadmiar ciepła w dzień i odda późną nocą... dlatego niezmiernie ważna jest nocna wentylacja.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony