dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie rów melioracyjny i jego zabudowa

    Mam swojej działce mam rów melioracyjny, rów graniczy z inną działką
    dzwoniłem do związku wałowego i do gminy i ustnie wyrazili zgodę na zasypanie rowu wrzucając wcześniej rurę, by zachować przepustowość
    jako, że w rowie wody jak na lekarstwo - mały strumyk może na 5 cm głębokości zastanawiam się jaki przekrój rury zastosować, albo czy można zastosować coś zastępczego?
    problem w tym, że to rozwiązanie rur występuje u sąsiadów, ale ja do nich bezpośrednio nie mogę się przyłączyć gdyż między tymi rurami a naszą działką jest jedna działka wolna (brak kontaktu z właścicielem) i boję się, że gdy wrzucę rurę u siebie to tę rurę będzie podmywała woda z działki obok, która będzie szła w rowie

    czy może zastosować jakąś formę płyt - coś jak mały strop? chodzi o to że nad rowem chcemy zrobić mały ogródek warzywny

    bardzo proszę o pomoc i doradztwo

  2. #2

    Domyślnie

    A masz to na piśmie? Nie kazali ci robić projektu? Jak nie to niech co to na piśmie dadzą, inaczej później oskarża cie o samowole budowlaną, u mnie rów został przykryty ale walczyłem z tym bardzo długo i łatwo nie było. Najlepiej w rów wstawić rurę tylko że średnica jej musi dać radę odprowadzić nadmiar wody np. po obfitych opadach deszczu inaczej zalejesz siebie albo sąsiadów.

  3. #3
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak Zobacz post
    Mam swojej działce mam rów melioracyjny, rów graniczy z inną działką
    dzwoniłem do związku wałowego i do gminy i ustnie wyrazili zgodę na zasypanie rowu wrzucając wcześniej rurę, by zachować przepustowość
    jako, że w rowie wody jak na lekarstwo - mały strumyk może na 5 cm głębokości zastanawiam się jaki przekrój rury zastosować, albo czy można zastosować coś zastępczego?
    problem w tym, że to rozwiązanie rur występuje u sąsiadów, ale ja do nich bezpośrednio nie mogę się przyłączyć gdyż między tymi rurami a naszą działką jest jedna działka wolna (brak kontaktu z właścicielem) i boję się, że gdy wrzucę rurę u siebie to tę rurę będzie podmywała woda z działki obok, która będzie szła w rowie

    czy może zastosować jakąś formę płyt - coś jak mały strop? chodzi o to że nad rowem chcemy zrobić mały ogródek warzywny

    bardzo proszę o pomoc i doradztwo
    Na wszystkie zadane pytania odpowiedzi znajdziesz w opracowanym projekcie...
    Nie radzę zasypywać rowu melioracyjnego bez projektu i na podstawie "ustnej zgody" uzyskanej przez "telefon"... może być to dla Pana baaaaaaaaaardzo kosztowna operacja (samowola budowlana) nie poparta żadnymi uzgodnieniami, dokumentami, zgodami w formie opieczentowanych państwową pieczęcią dokumentów.

    Wie Pan kto panu wydał tą "ustną zgodę" ?? z nazwiska i funkcji??? Pracuje wogóle w tym urzędzie ? a może to był przypadkowy petent który odebrał telefon przy nieobecności urzędnika...
    W razie problemów prawnych każdy który tej "ustnej zgody" udzielił się po prostu wyprze...
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 05-06-2011 o 10:48

  4. #4

    Domyślnie

    oczywiście, że pójdę po zgodę pisemną, ale info jakie otrzymałem to - byleby zapewnić przepustowość
    zatem pytanie - jaką ryrę włożyć? 200, 315 czy 400? zwykła kanalizacyjna? czy może jeszcze inna?

  5. #5

    Domyślnie

    nie wierze że dostaniesz zgodę pisemną bez zrobienia projektu. Nikt Ci nie da odpowiedzi jaka ma być rura bo to zależy od przepustowości tego rowu.

  6. #6

    Domyślnie

    Podchodź naprawdę ostrożnie do zasypywania rowu, jak piszesz ma on ok 5cm, ale to 5 cm cały czas płynie. Jak utraci drożność to po dwóch dniach powstanie już ładna kałuża. U mnie przez drenaż do rowu woda delikatnie spływa, ale my piszemy a ona cały czas płynie
    Po roku czasu od założenia drenażu działka nie do poznania.
    Nawet jeśli zdarzy się cud i nie będą chcieli od ciebie projektu, to go zrób.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak Zobacz post
    zatem pytanie - jaką ryrę włożyć? 200, 315 czy 400? zwykła kanalizacyjna? czy może jeszcze inna?
    Zwykła kanalizacyjna (160mm) to zdecydowanie za malo-nawet o takim czyms nie myśl. W mojej okolicy widziałam jak kilku robiło wjazd na działke przez rów i z tego co pamiętam każdy dawał 400mm i to wydaje się na zdrowy, babski rozum właściwa średnica. Przynajmniej ja na pewno bym nic węższego nie kładła.
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  8. #8

    Domyślnie

    Rozwalający post justkaaa radzisz komuś nie widząc nawet terenu. Dom też budujesz lub budowałaś na babski rozum? A nie z projektu? U mnie jest rura 800, mi też byś doradziła 400? Możliwe że u kolegi wystarczy i 300 ale tego się nie robi na oko.

  9. #9

    Domyślnie

    Prosił o rade to ja dałam. Oczywiście, że ostateczną decyzje trzeba opierac na warunkach lokalnych i projekcie, ale skoro autor sugeruje, że tym rowem płynie mala lub bardzo mała ilośc wody i nawet myslał nad rurą kanalizacyjną to dałam wskazówkę w jakim kierunku powinnien się skłaniać
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek.rej

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-124
    Posty
    12

    Domyślnie

    A ja mam pytanko chce zasypać rów od strony drogi wcześniej wsadzając rurę tylko mam pytanko ile mniej więcej może mnie kosztować plany i cała ta papierologia rów jest dość duży 1,5 m głęboki i 3 m szeroki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony