dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy wykonanie boniowania jest takie trudne?

    Jak wykonać bonie na części elewacji (płaska ściana)? Pytam, bo mam problem. Większość ekip , które robiły mi wycenę elewacji z ociepleniem nie chciały robić boniowania. Kilka proponowało naklejenie styropianowych elementów i ich pomalowanie. Jednak jak widziałem efekt to nie był dobry? Czy są inne sposoby? Ekipy wmawiały mi, że nie, bo w szczelinach boniowania nie wejdzie siatka z klejem itp. Chyba mam pecha do ekip od elewacji...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Chyba w zlym miejscu szukasz ekipy od elewacji..
    Bonie robie sie dosc prosto (w przypadku styropianu) i dosc upierdliwie w przypadku welny.
    W styropianie: wycina sie rowek narzedziem podobnym do lutownicy i obsadza odpowiedni profil do bonii.

    SKoro Twoi fachowcy nie sa w stanie zainwestowac w 500zl netto w sprzet do wycinania bonii w styro - cos jest nie tak...

    w welnie: wycina sie trudniej za pomoca odpowiednich nozy, uciazliwe, ale da sie zrobic
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Czy mógłbyś napisać coś więcej co robi się po obsadzeniu tego profilu w styropianie,jak to się wykańcza?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał agraf Zobacz post
    Czy mógłbyś napisać coś więcej co robi się po obsadzeniu tego profilu w styropianie,jak to się wykańcza?
    Montujesz go na kleju do siatki i na koniec malujesz .

    JK2010 - to chyba jakieś ekipy spod budki Ci się trafiły
    W wykonaniu boni nie ma nic trudnego - są tylko dodatkową pracą i trzeba za nie dodatkowo zapłacić.
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłem zdjęcie tego profilu i już sprawa jest jasna.Domyślam się,że wszystko się komplikuje jeśli styropian jest już zatarty klejem

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja mam zrobione takie pseudo boniowanie (ale bardzo prosto i oile pamiętam nie płaciłem za to dodatkowo). Ekipa nakleiła na styropian z klejem paski taśmy a po nałożeniu tynku zdjęli taśmę. Potem całość pomalowali. Wygląda to wg mnie bardzo dobrze.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abw.mswia

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witaj

    Mam za sobą na budowach kilkaset m boniowania", co do rad jak wykonać:

    1. przed zakupem sprawdz rodzaje dostępnych listw do boniowania" gdyż jest kilka opcji - w zależności od tego jest łatwiej je zastosować lub przysparzają więcej porblemów /sztywność, rodzaj montowania itp/

    2. zakup porządny sznurek, ołówek, poziomice /listwa najlepiej 2.5m/, trochę gwoździ, i porządny nóż nie żaden badziew tapicerski a metalowy w całości...

    3. zmierz szerokość boni, następnie wytycz na wełnie/styropianie osie boni w zależności ile montujesz

    4. za pomoca zakupionego sprzętu wytycz linie poziome i zabierz się za wycinanie klinu na montaż boni, nie wycinaj za dużo na początku

    5. przymierz listwy zamontuj na gwoździe sprawdz czy jest ok

    6. jeśli tak wówczas popraw tarka miejsce montażu, rozrób klej gęśtszy niż zazwyczaj, bądź montuj na piankę EOS TYTAN, wspomóż się gwoździami tak by bonie na czas schniecia kleju były na miejscach, moja rada klej daj nie tylko na oczkach listwy mocującej ale także na tylniej scianie w wycieciu klinowym

    7. jeśli wełna wiadomo po szlifowaniu, wcierasz rzadki klej, następnie zębatą rozprowadzasz gęsty klej na powierzchni nakładasz siatke /najlepsza żółta bo jest łatwa w opracowywaniu i mocniejsza niż biała ale za to droższa/ ściągasz zębatą i g ładką szeroką pacą wyrównujesz siatke dociągasz przyciętą do rantu boni

    8. malujesz


    PS. zapomniałem dodać, iż "listwy bonie" najlepiej przycinać szlifierką kontową z cieńką tarczą do metalu
    Ostatnio edytowane przez abw.mswia ; 15-02-2013 o 12:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony