dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Unhappy Izolacja Podłogi na gruncie - krzywy chudziak

    Jako że w listopadzie przed mrozem na szybko wylewałem chudziaka, nie wyszedł mi on tak jak powinien i mam dość duże miejsca gdzie różnica poziomów dochodzi do 5 cm. Nie za bardzo chciałbym dolewać chudziaka tylko wolałbym wyrównać te zagłębienia czymś np granulatem keramzytowym lub zwykłym piachem.
    i tak myślę aby aby na chudziaka dać folię na to wyrównać powierzchnię granulatem i następna folia-styropian-folia-instalacja podłogówki i wylewka.
    Czy taki sposób na wyrównanie źle wypoziomowanego chudziaka może się sprawdzić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel_76 Zobacz post
    i tak myślę aby aby na chudziaka dać folię na to wyrównać powierzchnię granulatem i następna folia-styropian-folia-instalacja podłogówki i wylewka.
    Czy taki sposób na wyrównanie źle wypoziomowanego chudziaka może się sprawdzić?
    po co folia na chudziak/ co ma robić ta folia? pewnie nie wiesz - nic nie będzie robić. To po co.

    Pośpiech złym doradcą - to już chyba wiesz. Spiesz się tak dalej to dogrzebiesz sie problemów których już nie poprawisz tak łatwo. możesz zamiast piachu użyć jakiejś zaprawy z wora - ale będzie drożej

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    rozrob normalnego betonu i wyrownaj i tyle. nie ma co panikowac. na tym etapie wszysto da sie naprawc.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał frank_gr Zobacz post
    rozrob normalnego betonu i wyrownaj i tyle. nie ma co panikowac. na tym etapie wszysto da sie naprawc.
    Może nie betonu , ale zaprawy cementowej , będzie łatwiej zagładzić.

  5. #5

    Domyślnie

    Zaprawa cementowa odpada bo powierzchnia obniżona jest dosyć duża., nierówności są na 90 m2 pływająco ok 5cm poniżej zakładanego poziomu,
    a co myślicie o granulacie keramzytowym i na to styropian. granulat będę mógł fajnie wyrównać a do tego ciepły?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Z keramzytem jest jeden problem .
    Jak go zagęścić ?
    W jednym miejscu 5 cm w drugim 1 cm , może lekko siadać z czasem.
    Można wykonać ciepłą zaprawę z keramzytu. Dodać cementu , przemieszać , w zależności od frakcji keramzytu, dodać trochę piasku .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony