dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wylewka podłogowa z siatką metalową i włóknami

    Fachowiec od wylewki podłogowej zaproponował mi, żeby do wylewki betonowej dodać włókna syntetyczne oraz w wylewce zatopić siatkę metalową. Podłoga ma być wtedy stabilniejsza. Warstwy podłogi mają wyglądać tak: chudziak, styropian 15cm, ogrzewanie podłogowe, wylewka 7cm. Czy siatka i włókna mają sens?

  2. #2

    Domyślnie

    powinno wystarczyć jedno z nich, oba mają to same zadanie: działają pzreciwskurczowo, widać fachowiec niezbyt pewny swojej roboty skoro się tak zabezpiecza, moim zdaniem do poprawnie wykonanego jastrychu o poprawnym składzie wystarczą poprawne włókna w poprawnej ilości

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    No bez jaj, albo jedno albo drugie. Poza tym wylewka na podłogówce to nie zwykły jastrych.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dałem siatkę 1x2 m o oczkach 10 cm, dawaną na zakład ok. 10-15 cm. Jak dajesz jedno to raczej nie drugie. Wg. mnie siatka jest lepsza bo mocniejsza

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    W moim domu 250m2 wylewek z MixKreta na parterze i poddaszu. Nigdzie nie była dawana siatka metalowa. Do wody w Beczce sypali włókna i wlewali plastyfikator. Następnie tego miksu dodawali do mieszalnika. Pompa podała do domu i to równali.
    Gdy to robili to.... byłem spocony - Dziś tą robotę oceniam jako jedną z najlepiej wykonanych na mojej budowie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    W moim domu 250m2 wylewek z MixKreta na parterze i poddaszu. Nigdzie nie była dawana siatka metalowa. Do wody w Beczce sypali włókna i wlewali plastyfikator. Następnie tego miksu dodawali do mieszalnika. Pompa podała do domu i to równali.
    Gdy to robili to.... byłem spocony - Dziś tą robotę oceniam jako jedną z najlepiej wykonanych na mojej budowie.
    No właśnie, plastyfikator ważna rzecz, oby nie został pominięty przy tej walce ze zbrojeniem

  7. #7

    Domyślnie

    Przy 7cm bez sensu jest inwestować w siatkę. Wystarczy plastyfikator i włókna. Ja mam wszystko co można było dać, ale tylko 4-5cm jastrychu. Nic nie pękło, przynajmniej nie widać tego na płytkach : ).
    I już mieszkamy !

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas była i siatka i plastyfikator.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    było zamiast siatki skrzynke dobrego wina kupić se.

    Nie kombinujcie i nie przesadzajcie gdzie nie trzeba - stosujcie się do zaleceń producentów systemu ogrzewania, nie ważne czy to Rehau, Wavin, Purmo, Kisan, Kan, Perfexim czy inny diabeł.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o stosunek grubość wylewki do grubości styropianu? Tzn jeśli styro + wylewka = 15 cm parter, oraz 10cm na poddaszu (wylewki z siatką stalową) jaka powinna być grubość wylewki?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    A ja mam pytanie o stosunek grubość wylewki do grubości styropianu? Tzn jeśli styro + wylewka = 15 cm parter, oraz 10cm na poddaszu (wylewki z siatką stalową) jaka powinna być grubość wylewki?
    15cm na parter to za mało, samego styro 15cm ok, do tego 7-8cm wylewki jeśli z podłogówką i już jakoś tam można mieszkać, na górze ze 4cm styro (w mniejszej warstwie moze być ciężko z instalacjami) i tyle samo wylewki, a jeśli bez podłogówki to z 6 cm, nie szukałbym tu na chama jakiś stosunków grubościowych, logika, matematyka, praktyka i zalecenia projektantów

  12. #12

    Domyślnie

    Wszystko bez podłogówki więc jak to +/- powinno wyglądać???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony