dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 45
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 885
  1. #741

    Domyślnie

    Będę wdzięczna za każda informację!
    Nigdy nie jest tak źle, żeby nie moglo byc gorzej

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdydurke Zobacz post
    Moze i ja dorzuce swoje 3 grosze.
    Niedawno otrzymalem pozwolenie na budowe w ktorym mam napisane czarno na bialym ze wykonanie studni wierconej powinno byc poprzedzone badaniami geologicznymi. Wykonalem sporo telefonow i slyszalem ze wlasnie jednak od 1 stycznia obowiazuja nowe przepisy i nawet do 30 metrow nalezy miec projekt prac geologicznych. Wykonawcy do ktorych dzwonilem nie wiedzieli o tym przepisie, z kolei oczywiscie hydrogeolodzy z ktorimi rozmawialem telefonicznie jak najbardziej wiedzieli. Teraz tylko kwestia ktora grupa nie zna przepisow a ktora mnie zwodzi zeby zarobic na projekcie

    W kazdym razie jezeli starostwo powiatowe wymaga projektu to chyba nie mam wyjscia?
    Ferdydurke, urgot, wie ktos w koncu jak wyglada sytuacja z projektem studni do 30m. ja z kolei niemoge znalezc wykonawcy ktory wywierci studnie do 30 m bez projektu bo twierdzi ze jak go zlapia to zaplaci b. duza kare. Chce wiercic studnie a jednak chcialbym zaoszczedzic te 3000 za projekt.
    Jak to w koncu jest z tym...?

  3. #743
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kam15

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wierzbowa
    Kod pocztowy
    98-275
    Posty
    1

    Domyślnie Namiary

    Cytat Napisał metea Zobacz post
    Nasza studnia ma 22 m, rura fi 110, 3 filtry + studzienka kanalizacyjna + pompa z rynku na czas bydowy - całośc 3 tyś. Robili chłopaki z podkarpackiego ( robią dużo w okolicy Aleksa ) czas 2 dni bo musieliśmy załatwic agregat , jeśli masz 380V i dobrą glebę to może i w 1 dzień zrobią. Polecam.
    Witam
    Czy można jakieś namiary na tą ekipę?
    Poszukuje sprawdzonej ekipy z okolic Łodzi, Sieradza, Kalisza która wierci studnie głębinowe w rozsądnej cenie. Jeśli znacie kogoś to proszę o kontakt na adres: [email protected]. Z góry serdecznie dziękuje! Darek.
    Ostatnio edytowane przez kam15 ; 20-05-2012 o 15:05

  4. #744

    Domyślnie

    Płaciłem 160zł za metr - zachodniopomorskie, wykopali przy okazji odwiertów do pompy ciepła. Pozdrawiam.

  5. #745
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba04 Zobacz post
    Płaciłem 160zł za metr - zachodniopomorskie, wykopali przy okazji odwiertów do pompy ciepła. Pozdrawiam.
    mozesz tu lub na priva podac kontakt do nich i czy byles zadowolony, jaka glebokosc itp ?
    Jestem ze Szczecina wiec sie przydadza.

    pozdr
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  6. #746
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Frugo

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    do 30 m nie potrzeba projektu.
    powyżej niby tak, ale kto ci udowodni na jakiej głębokości masz studnie i po drugie po co. No chyba że masz "fajnych" sąsiadów.


    U mnie kopał Gąsienica z Zakopanego, całość roboty 4,5h, Oczywiście przy pomocy wiertnicy z udarem (34atm). Okoliczni potrzebowali 3 dni więc dałem sobie spokój.
    Cena m 260zł. Na prv mogę dać namiary. W cenie pompa, kręgi, dekiel do kręgów.

  7. #747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frugo Zobacz post
    do 30 m nie potrzeba projektu.
    Skąd te informacje? Było już kilka razy podawane, każdy odwiert pod studnie wymaga przedstawienia do akceptacji w starostwie projektu robót geologicznych. Jeśli robisz to bez zgłoszenia (jak 80% innych) to problem tylko Twój, chyba że masz fakturę na wykonanie studni. Nie jest wymagana jedynie dokumentacja powykonawcza.
    I nikogo nie chcę straszyć, nie pracuję w firmie projektowej (sam bym się zastanawiał czy robić projekt czy nie). Jeśli studnia wykonywana jest przy istniejącym już domu wystarczy powiedzieć że była już tam w momencie kupna działki i po sprawie.

    powyżej niby tak, ale kto ci udowodni na jakiej głębokości masz studnie i po drugie po co.
    Udowodnić bardzo łatwo, taśma pomiarowa i już znasz głębokość studni. Jedynie nie wiadomo kto powinien przeprowadzać takie kontrole..

  8. #748

    Domyślnie

    Witam,
    proszę wskazać sprawdzone firmy wiercące studnie na Śląsku, okolice Katowic. Ile taka studnia kosztuje? Dziękuję

  9. #749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Witam

    potzrebuję namiarów na ekipę do studni wierconej z okoloc Torunia
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  10. #750

    Domyślnie

    Czy podpisywaliście z firmą wykonującą studnię jakąś umowę? Bo zastanawiam się co będzie jeśli takowa firma zrobi studnię w miejscu gdzie wskazuje ich różdźkasz (radiesteta)któremu płaci za usługę inwestor i który wskazuje gdzie jest woda(żyła wodna) i na jakiej głębokości firma(która go przywiozła ze sobą) bije studnię na tą głębokość a wody nie ma ,bijemy głębiej a wody nie ma ,bijemy głębiej o 30m niż wskazywał pan radiesteta a wody nie ma! Studnia jest już na głębokości 60m i wody nie ma a miała być około 35m Co wtedy? Pan radiesteta teraz mówi że woda będzie na głębokości 92m. . Na tej głębokości to i ja Wiem że woda musi być ale to już byłby żywiec zdrój i kto by za tą głębokość w twardej glinie się dopłacił.Cena ustalona przed przystąpieniem do prac to 160zł za 1mb z rurą+200 zł za 1m filtra + kręgi i wszystkie inne potrzebne elementy. Płatne jak woda popłynie w kranach budynku.Kazałem wstrzymać prace na tej głębokości bo mnie nie stać na taką drogą wodę.Firma pracowała nad tym odwiertem 14 dni.Taniej będzie zbudować przyłącze do sieci wodociągowej jakieś 500 m.Podzielcie się swoimi doświadczeniami!
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 18-07-2012 o 16:01

  11. #751

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drogba Zobacz post
    Witam

    potzrebuję namiarów na ekipę do studni wierconej z okoloc Torunia
    Dlaczego pomijasz PC?

  12. #752

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertx Zobacz post
    Skąd te informacje? Było już kilka razy podawane, każdy odwiert pod studnie wymaga przedstawienia do akceptacji w starostwie projektu robót geologicznych. Jeśli robisz to bez zgłoszenia (jak 80% innych) to problem tylko Twój, chyba że masz fakturę na wykonanie studni. Nie jest wymagana jedynie dokumentacja powykonawcza.
    I nikogo nie chcę straszyć, nie pracuję w firmie projektowej (sam bym się zastanawiał czy robić projekt czy nie). Jeśli studnia wykonywana jest przy istniejącym już domu wystarczy powiedzieć że była już tam w momencie kupna działki i po sprawie.


    Udowodnić bardzo łatwo, taśma pomiarowa i już znasz głębokość studni. Jedynie nie wiadomo kto powinien przeprowadzać takie kontrole..
    Po co piszesz takie głupoty? Jakiej akceptacjii?
    Ja zrobiłem studnie zaraz po kupnie działki w szczerym polu..jak geodeta robił mi mapki to obligatoryjnie naniósł na mapie to miejsce jako ,,odwiert,, w Starostwie przez 2 lata ani słowa nie powiedzieli a kiedy się spytałem to miły Pan stwierdził że do 30 metrów wg. przepisów mogę robić bez zadnych zgłoszen,pozwolen i projektów .

    Wiec głupot nie opowiadaj.
    pozdrawiam

  13. #753

    Domyślnie

    Głupot nie opowiadam. A, że miałeś naniesiony "odwiert" na mapę 2 lata temu to nikt się nie przyczepił. Zadzwoń do starostwa teraz i spytaj się co należy zrobić aby aktualnie móc wykonać nową studnię.

  14. #754

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Czy podpisywaliście z firmą wykonującą studnię jakąś umowę? Bo zastanawiam się co będzie jeśli takowa firma zrobi studnię w miejscu gdzie wskazuje ich różdźkasz (radiesteta)któremu płaci za usługę inwestor i który wskazuje gdzie jest woda(żyła wodna) i na jakiej głębokości firma(która go przywiozła ze sobą) bije studnię na tą głębokość a wody nie ma ,bijemy głębiej a wody nie ma ,bijemy głębiej o 30m niż wskazywał pan radiesteta a wody nie ma! Studnia jest już na głębokości 60m i wody nie ma a miała być około 35m Co wtedy? Pan radiesteta teraz mówi że woda będzie na głębokości 92m. . Na tej głębokości to i ja Wiem że woda musi być ale to już byłby żywiec zdrój i kto by za tą głębokość w twardej glinie się dopłacił.Cena ustalona przed przystąpieniem do prac to 160zł za 1mb z rurą+200 zł za 1m filtra + kręgi i wszystkie inne potrzebne elementy. Płatne jak woda popłynie w kranach budynku.Kazałem wstrzymać prace na tej głębokości bo mnie nie stać na taką drogą wodę.Firma pracowała nad tym odwiertem 14 dni.Taniej będzie zbudować przyłącze do sieci wodociągowej jakieś 500 m.Podzielcie się swoimi doświadczeniami!
    Zazwyczaj za odwiert bez wody biorą 50-60 zł za metr.

  15. #755
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KarolC

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, proszę o namiary na firmy, które wykonują studnie głębinowe i oczyszczalnie przydomowe ścieków z okolic Andrychowa. Dziękuję za informacje.
    Kontakt do mnie 797578992 - Karol Ciężak

  16. #756
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafik004

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam ,potrzebne namiary na fachowców od studni głebinowej ,jest szansa?-Pozdrawiam

  17. #757
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My za studnię płaciliśmy 250zł na mb studni głębinowej (z filtrami i niebieskimi rurami). Wiercili - uwaga - jeden dzień.. super ekipa z okolić Opola.. naprawdę polecam, skała czy też nie wszędzie wiercą..

    do nas dojechali ponad 70km
    http://www.studnie-opole.pl/

    może komuś się przyda..

    gdyby woda nie pojawiła się na ustalonej głębokości, to płaci się 50zł (akurat tak byłoby u nas gdyby wody nie było)
    u nas różdżkarz powiedział, że woda będzie na 10-12 metrach a była na 30 wydajność studni bardzo duża.. pompę głębinową mamy zanurzoną na 17m (lustro wody na 3m), wydajność pompy to 95l na minutę i nie jesteśmy w stanie obniżyć lustra wody niżej nić 3,5 m
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #758
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bodzio_kg

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pilnie poszukuję ekipy do wiercenia studni (wiercenie ręczne) w okolicach Kołobrzegu, NAJTANIEJ
    Z góry dziękuję Bogdan : [email protected]

  19. #759

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertx Zobacz post
    Głupot nie opowiadam. A, że miałeś naniesiony "odwiert" na mapę 2 lata temu to nikt się nie przyczepił. Zadzwoń do starostwa teraz i spytaj się co należy zrobić aby aktualnie móc wykonać nową studnię.
    Najnowsze Prawo Geologiczne rzeczywiście wymaga takich restrykcji (opłaty), lecz w pkt 3 stanowi:

    Art. 3. Ustawy nie stosuje się do:

    1) korzystania z wód w zakresie uregulowanym odrębnymi
    przepisami;

    2) wykonywania wkopów oraz otworów wiertniczych

    o głębokości do 30 m w celu wykorzystania ciepła
    Ziemi, poza obszarami górniczymi;
    (...)

    Zatem spokojnie, nie dajmy się zastraszyć!

  20. #760

Strona 38 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony