dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: samowola

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzieniam

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    8

    Domyślnie samowola

    Witam,

    Odziedziczylam stary dom (zbudowany we wczesnych latach 90), jest to samowola budowlana choc gmina wie o istnieniu domu bo pobiera podatki, jest zreszta wiele takich przypadkow w okolicy.

    Dzialka na ktorej dom jest polozony w tym momencie jest wpisana w ksiedze wieczystej jako lasy ale w studium zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona na budownictwo jednorodzinne (planu jak na razie nie ma).

    Dom wymaga przebudowy wiec chcialabym zalegalizowac jego status. Bardzo prosze o porade jak sie za to zabrac i czy to w ogole jest mozliwe.

    Druga opcja ktora mi wpadla do glowy, to wniosek o pozwolenie na rozbiorke i budowe. Nowy projekt odzwierciedlalby obecny projekt domu i w rzeczywistosci rozbiorka bylaby czesciowa (bo de facto dom potrzebuje przebudowy a nie rozbiorki), natomiast czesci domu udaloby sie zachowac nienaruszone poniewaz nie wymagaja one remontu. Czy ta opcja jest realna?

    Dziekuje

    Marzena

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, przypadkowo zetknęłam się z podobnym przypadkami.. Legalizacja samowoli to min. 60 tysięcy - tak poinformowano mojego znajomego, który miał mały drewniany dom na działce. Natomiast druga opcja wydaje mi się możliwa... wiem,że to troszkę OT, ale pewien pan musiał rozebrać pieczarkarnię (ktoś poinformował władze o samowoli) lub zapłacić 25 tysięcy kary. Rozebrał więc, złożył pozwolenia i postawił wszystko dosłownie w tym samym miejscu. Myślę,że z budynkiem mieszkalnym byłoby podobnie. Wydaje mi się, że wystarczyłoby porozmawiać z kimś kompetentnym z gminy, oni są na bieżąco na danym terenie i na pewno coś doradzą.
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

  3. #3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony