dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Działka rolna chce zbudować dom

    Witam Wszystkich, jeśli założyłem temat w złym miejscu proszę o przeniesienie. Bardzo proszę o Was o profesjonalna pomoc Znalazłem piękna działkę z pięknym widokiem wszystko ładnie pięknie ale, Działka ma ok 17ar jest to działka rolna klasa RIVb-gmina nie przewiduje dla niej zabudowy(gmina posiada MPZP), działka ma dostęp do drogi(wiec tu jeden +) jest oddalona od zabudowań ok 200 metrów (2-3 domy) a od reszty wioski około 350-400 m. Dostęp do energii elektrycznej myślę ze był by bez problemu ponieważ niedaleko (ok 100-150m) biegnie linia energetyczna. Proszę Was o pomoc co mam robić czy kupować działkę i próbować walczyć o nią?? Wiem ze są rożne możliwości np zmiana MPZP albo dokupić pole i zrobić siedlisko.

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie pomoże?? Chce tylko wiedzieć czy działka tak oddalona od innych domów ma szanse zostać działką budowlaną.

  3. #3

    Domyślnie

    To, iż w okolicy są domy nie zawsze przesądza, że na działce z nimi sąsiadującej będzie można budować, o czym przekonało się już sporo osób. Kluczowy w tym przypadku jest plan zagospodarowania przestrzennego.

    Napisałeś, iż gmina ma uchwalony mpzp i że rzeczona działka jest nim objęta (nie koniecznie cały obszar gminy musi być objęty planem), więc to zapisy planu są w tym momencie wiążące. Owszem istnieje możliwość zmiany planu nawet dla jednej działki, lecz trzeba się liczyć raz z kosztami, a dwa z czasem procedur. Jest to jednak możliwe.

    Nie jest też wykluczone, że gmina z pełnym namysłem pozostawiła ten fragment jako rolny, a nie w wyniku niedopilnowania ówczesnego właściciela. Najłatwiej to ustalić bezpośrednio w gminie w trakcie rozmowy z urzędnikami, a wcześniej zapoznając się ze studium.
    Tym się zajmuję, czyli organizuję cała papierologię i nadzoruję jakość prac przed rozpoczęciem budowy

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić, zapis dotyczący tego terenu. Są to pewnie uprawy rolne, ale może być dopuszczenie zabudowy siedliskowej, zakaz jakiejkowliek zabudowy lub milczenie na ten temat. Drugi przypadek jest beznadziejny, dwa pozostałe powinny umożliwić budowę. Proponuję wystąpić o interpretację planu do gminy.

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego w internecie: http://www.apion.pl/index.php/przeks...przestrzennego firma która zajmuje się przekształceniem działki klienta. Co o tym myślicie???

  6. #6

    Domyślnie

    Troszkę nie profesjonalnie jest się wypowiadać o konkurencji , ale moje dotychczasowe doświadczenie z nimi zawsze wskazywało na solidną robotę. Z tego co się orientuję to chłopaki tylko w pomorskim działają, ale mogę się mylić.

    Nie mniej zapraszam do skorzystania z moich usług .
    Tym się zajmuję, czyli organizuję cała papierologię i nadzoruję jakość prac przed rozpoczęciem budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony