dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlodymax

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-404
    Posty
    2

    Lightbulb "ceglasta ""ściana w salonie

    Witam! chciałbym u siebie w salonie postawić scianę stylizowaną na surową , wręcz agresywnie surową cegłę. Sciana ma miec okolo 2-2,5 metra szerokości , od podłogi , prawie do sufitu. ma delikatnie odgradzać salon od kuchni ,myslę również o tym by na jednej ze stron powiesić tv. poradzcie mi z jakich materaiłów i jaką technika wykonac taka scianę. chciałbym żeby wygladała surowo. tak jakby ktos wyburzał stary budynek i to przez pomyłkę zostawił. nie wiem uzyć prawdziwej cegły?jakoś ją "szczerbić" młotkiem? a może jakieś kafle , płytki???? proszę o pomoc. serdecznie pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To chyba najlepsza będzie cegła rozbiórkowa, popd warunkiem ze miżna to jescze wmurować w ścianę. Jeśli już jest ściana to chyba pozostają płytki rustykalne, ewentualnie jakieś cegły ręcznie formowane, lub klinkerowe stylizowane na stare tzw. rustykalne, są firmy co je tną na paski i wtedy kłdziesz je jak płytki na ścianę i wypełniasz spoiną, jaką chcesz.

  3. #3

    Domyślnie

    wejdz na stronę elkaminodom.pl. Ja w tym tygodniu zakupiłem u nich płytki "stara cegła skalna" do obłożenia obudowy kominka. Na żywca wyglądają REWELACYJNIE!!!
    piotr

  4. #4
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cegła, gadasz?
    Cała ściana w salonie?
    Poczytaj o hypokaustum i sobie zbuduj.
    Będziesz miał dwie pieczenie na jednym ogniu.

    Adam M.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlodymax

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-404
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    wejdz na stronę elkaminodom.pl. Ja w tym tygodniu zakupiłem u nich płytki "stara cegła skalna" do obłożenia obudowy kominka. Na żywca wyglądają REWELACYJNIE!!!
    Dziekuje za link....o to chodziło. Dziekuje wszystkim pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Ale musi to wykonać jakiś lokalny paproch żeby było naturalnie... naturalnie agresywnie krzywo...

    To tak z przymrużeniem oka...
    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodymax Zobacz post
    nie wiem uzyć prawdziwej cegły?jakoś ją "szczerbić" młotkiem?
    Mam jeszcze do rozebrania fragment starego, prawie stuletniego domku zbudowanego z ręcznie formowanej cegły (z gliny) o dużych gabarytach (13,5 x 27 x 8 cm).
    Latem był u mnie pewien młody człowiek, któremu pozwoliłem samodzielnie rozebrać tyle muru, ile zechce. Potrzebował właśnie tę cegłę do wykonania takiej ściany działowej (i to na parterze w bloku!). Z tego, co mówił, to miał jej nie "wyszczerbiać", tylko oszlifować "na kant".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony