dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie Drewniany dom szkieletowy - jakie ogrzewanie wybrać?

    Witam,
    Przymierzam sie (na razie finansowo) do budowy domu szkieletowego drewnianego z DAMIRem.
    Projekt - Konkursowy M02.

    Zastanawiam się jak rozwiązać kwestie ogrzewania?
    Jestem już zdecydowany na kominek + rozprowadzanie ciepła z turbiną - koszt około 12 tys. z montażem.

    Nie wiem jednak jakie wybrać drugie źródło ciepła?
    Chciałbym mieć wentylację mechaniczną z rekuperatorem, więc naturalną koleją jest instalacja grzewcza nadmuchowa, ale gaz jest około 200m od mojej posesji, a druga sprawa - koszt takiej instalacji - total to minimum 30 tys. pln - czyli to ogrzewanie kosztowałoby mnie minimum 15 tys. + doprowadzenie gazu (nawet nie wiem ile?).

    Może lepiej byłoby zainwestować w ogrzewanie elektryczne?
    Na podłodze w hallu, kuchni i łazience na parterze + 2 łazienki na piętrze planuje kamień - mozeby dać tam podłogówke elektryczną + w pozostałych pomieszczeniach konwektorowe grzejniki elektryczne?

    Doradźcie coś bo zwariuje od ilości opcji
    Jeżeli mylę się co do kosztów to wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

    figer
    Ostatnio edytowane przez figer ; 18-09-2011 o 17:15

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    zamontuj pompę ciepła powietrze - powietrze inaczej klimatyzator kanałowy.Taka pompa grzeje 3 x taniej niż prąd.
    I tak robisz kanały to w nie włączysz jednostkę wewnętzną .Moc takich urządzeń dochodzi 16 kW.
    Ja teraz testuję podobny układ o mocy 3,5 dla -15 C koszt około 5000 zł

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    zamontuj pompę ciepła powietrze - powietrze inaczej klimatyzator kanałowy.
    Raczej dziekuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak chcesz grzać nadmuchowo, pomyśle jeszcze o piecyku na pelet z rozprowadzeniem powietrza. Koszt piecyka 10-12 tys. Piecyka ma dwa wentylatory więc pozostaje tylko rozprowadzić powietrze kanałami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Chciałbym mieć wentylację mechaniczną z rekuperatorem, więc naturalną koleją jest instalacja grzewcza nadmuchowa,
    To nie jest dobry pomysł łączyć WM z ogrzewaniem nadmuchowym. Powietrza z wentylacji jest za mało aby ogrzać dom. Przykładowo; mały klimatyzator mocy ok 2kW musi przepchnąć ok 500m3/h powietrza - to jest moc za mała na ogrzanie domu a zbyt duża ilość powietrza na wentylację.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    To nie jest dobry pomysł łączyć WM z ogrzewaniem nadmuchowym. Powietrza z wentylacji jest za mało aby ogrzać dom. Przykładowo; mały klimatyzator mocy ok 2kW musi przepchnąć ok 500m3/h powietrza - to jest moc za mała na ogrzanie domu a zbyt duża ilość powietrza na wentylację.
    Myslalem o takim systemie jaki proponuje Carrier - jak roziazuja to Amerykanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony